Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus vagy alkalmazott közgazdaságtan?

Figyelt kérdés

2020. okt. 10. 21:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%
Ha ilyen kérdést tettél fel, az azt bizonyítja, hogy semmi nem érdekel, tehát még mindig jobban jársz a közgázzal.
2020. okt. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Miért büfészak az alkalmazott közgazdász?
2020. okt. 11. 12:06
 13/30 anonim ***** válasza:
78%
Nem az.
2020. okt. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
74%
Nem büfészak az alkalmazott közgazdaságtan. Remek diploma, komoly tudást ad, könnyen el lehet vele helyezkedni kvantitatív területeken. Annyit érdemes figyelembe venni, hogy azért ajánlott egy mester ráhúzni még erre a szakra. PTI természetesen szintén nagyon komoly diploma, de mivel mindkettővel jó lehetőségeid lesznek, azt választanám, amelyik jobban érdekel a kettő közül.
2020. okt. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Ha nem érdekel a programozás és komoly matek ne menj az elsőre, ilyen egyszerű.
2020. okt. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha most lennék fiatal, megcsinálnám mindkettőt, aztán elmennék quantnak valami nagy bankhoz brutál pénzért.
2020. okt. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Kvantnak mondjuk szerintem egyik sem ideális szak, mert mélyebb matematikai ismeretek kellenének. Akadnak proginfót végzett kvantok, de a legtöbbjük matematikus vagy fizikus.
2020. okt. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

#15

Az alkalmazott közgázon is komoly a matek, el is várják az emelt matekot

A társadalomtudományok jobban vonzanak, ennyi igazából

2020. okt. 16. 09:48
 19/30 anonim ***** válasza:

15:

Nem tudom melyik egyetemen, de ahol én tanultam, egyik közgáz alapszakon sem volt komolyabb a matek, mint a programtervező informatikus szakon, amin én végeztem. Viszont a mi is töredék annyi matekot tanultunk mint a matematikusok vagy a fizikusok.


Én programozóként dolgoztam olyan cégnél, amelyik kvantokat is alkalmazott, belső angol tanfolyamról ismertem is onnan embereket. Egyik sem gazdasági végzettségű volt, egy kis töredékük volt infós végzettségű, a többi matematikus vagy fizikus. Persze, sokuk csinál később gazdasági MSc-t is, de ez ebbe az irányba könnyű, fordítva, hogy elvégzel egy gazdasági alapszakot, majd úgy matematikus szakot, sokkal nehezebben menne. Megjegyzem, nekem is van gazdasági területen MSc-m, amit proginfó alapszak után pótlásokkal 2.5 év alatt csináltam meg, de 2 év alatt is meglett volna, fordítva 3-4 félév lenne csak a kreditpótlás.

2020. okt. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Ja, és a félreértések elkerülése végett, hiába nevezték a programtervező informatikus szak ősét programozó matematikusnak, attól még elsősorban nem matematikus szak volt akkor sem, hanem informatikus, nem volt olyan mélységben matematika benne, mint a matekosoknak. A bolognai rendszerrel átnevezték, azóta még kevésbé matematikus szak, bár az ELTE-n van modellező szakirány, onnan kerülnek ki kvantok is.
2020. okt. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!