Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus vagy alkalmazott közgazdaságtan?

Figyelt kérdés

2020. okt. 10. 21:10
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

#15

Te lehet valami üzleti szakon tanultál pl gazdálkodás menedzsment vagy ilyesmi. Az alkalmazott közgáz teljesen más

2020. okt. 16. 10:45
 22/30 anonim ***** válasza:

21:

Mint írtam, én programtervező informatikus alapszakon tanultam anno, a közgazdászoknak meg szaktól függően azonos vagy ehhez képest könnyített matekjuk volt, nem csak az üzleti szakokon.


Azt vedd figyelemve, hogy a matematikusoknak 90% matematika, amit tanulnak, az informatikusoknak, közgazdászoknak, mérnököknek szaktól függően 5-20%.

2020. okt. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Jó, de hát én nem matematikus akarok lenni, nem is ez volt a kérdés.
2020. okt. 16. 11:07
 24/30 anonim ***** válasza:

Én meg az egyik válaszoló kvantos felvetésére válaszoltam. A kvantok nem közgazdászok, nem is informatikusok, hanem alkalmazott matematikusok. Ez nem zárja ki, hogy valaki gazdasági vagy informatikai szakot végez, majd kvant lesz, mert az érdekli, de ha valaki eleve kvant akar lenni, annak a matematika szak az ideális.


Az más kérdés, hogy továbbra sem értem, miért nem szimplán érdeklődés alapján választasz. A közgáz vagy az informatika érdekel inkább?

2020. okt. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Én nem is tudom mi az a kvant.


A közgáz érdekel jobban. Főleg olyasmik, hogy hogyan lehet megoldani egy gazdasági válságot, mi kell hogy növekedjen az életszínvonal stb, ilyesmik

De nem tudom mennyire lehet ezzel elhelyezkedni, meg pénzt keresni, manapság mindenki az IT-t nyomatja

2020. okt. 16. 11:28
 26/30 anonim válasza:
56%
Ha tényleg gazdasági válságokkal, életszínvonallal (mikro- és makroökonómiai dolgokkal) stb. szeretnél foglalkozni, akkor az alkalmazott közgazdaságtant válaszd. De fontos látnod, hogy a való életben ez nem úgy működik, hogy neked van egy tök jó, számításaiddal alátámasztott javaslatod arra, hogy pl. milyen adókat szabjanak meg, milyen gazdasági lépéseket hozzanak stb., és akkor ezek végbe is tudnak menni - mert nem, és ez politika. Az alkalmazott közgazdaságtan pedig önmagában valóban nem ad annyi matematikai alapot, hogy azzal kvantként (kvantitatív elemzőként) dolgozz majd pénzügyi területen mondjuk. Én őszintén azt mondom, hogy ha úgy gondolod, hogy a programtervezőit meg tudod csinálni, akkor arra menj. Ez sokkal komolyabb matematikai alapokat ad, amit később akár a pénzügyi szférában is alkalmazni tudsz majd. Mellesleg manapság már elég sok, magát komolyan vevő közgazdász tanul programozni, és szükség is van erre a tudásra komolyabb munkakörökben. Szóval ha erősen matematikai alapokon nyugvó a szemléleted, akkor ne a közgazdász szakot válaszd. (Én azt választottam, borzasztóan megbántam.)
2021. jan. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
De nem a matek érdekel, hanem a közgazdaságtan. Azzal nem lehet elhelyezkedni? Egy programozó nem tudja megoldani a gazdasági világválságot
2021. jan. 6. 01:59
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

26: A kérdezőt ha jól értem leginkább a makrogazdasági elemzés érdekli. Ehhez teljesen értelmetlen lenne proginfót végeznie. Az alkalmazott közgazdaságtan tökéletes választás. Lefekteti a szükséges matematikai és egyéb alapokat, és erre épül a Közgazdasági elemző és Biztosítási - pénzügyi matematika mesterszakok, amik jól illeszkednek a kérdező terveihez.


Viszont kérdező: "De nem a matek érdekel, hanem a közgazdaságtan. Azzal nem lehet elhelyezkedni? Egy programozó nem tudja megoldani a gazdasági világválságot"


Matematika nélkül nincsen közgazdaságtan. Hatványozottan igaz ez, amennyiben az ember világválságokat szeretne megoldani. Nem lebeszélni szeretnélek, de ha nem megy a matematika és nem szereted, akkor ez a pálya nem neked való. Komoly matematikai alapismeretek szükségesek egy kvantosabb, elemzői közgazdász pozíció betöltéséhez, és a munka nagy része során is matematikai modelleket kell alkalmazni. Meg persze gondolom azt mondani se kell, hogy a világválság megoldása az a doktorinál kezdődik.:)

2021. jan. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom, hogy nem megy a matek, csak itt mindenki úgy kezel mint ha matematikus akarnék lenni.

De talán pontosabb ha úgy fogalmazok, hogy leginkább a gazdaságpolitika érdekel.

2021. jan. 6. 13:10
 30/30 anonim ***** válasza:
Ha nem a programozás érdekeli a kérdezőt, akkor mindek menne proginf-re? Ha a közgazdaság érdekel, akkor arra menj. Ha aztán jobban bele akarod ásni magad a matekba, akkor elmehetsz biztosítás és pénzügyi matek msc.-re.
2021. jan. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!