Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha én most levelező tagozaton...

Ha én most levelező tagozaton vagyok Bsc-n, és az álláshirdetésben az van, hogy "Folyamatban lévő nappali tagozatos felsőfokú tanulmányok", akkor nem hiába jelentkezek elutasítanak, mert nem nappalis vagyok, hanem levelezős?

Figyelt kérdés
2020. okt. 11. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Valszeg sajnos elutasítanak
2020. okt. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb diák kedvezmény csak nappali tagozatos jogviszony mellett érvényesíthető. Pl. a diákmunka közvetítő cégeken keresztül való foglalkoztatás is. Nem fognak felvenni, ha az álláshirdetésben kiemelik a nappali tagozatos jogiszonyt.
2020. okt. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2 ha már jelentkeztél valaha életedben állásra úgy, hogy nem a haver/koma/jóbarát juttatott be, akkor tudhatnád, hogy egy álláshirdetésben a "követelmény" nem mindig követelmény. Csak hogy egy példát írjak, voltam németbe dolgozni majdnem egy teljes évet, hogy kicsit helyre szedjem magam, és ott a hirdetésbe az volt írva, hogy kötelező nyelvtudás angol ÉS német, de nekem csak az angol ment, az se olyan nagy szinten, mégis elfogadták a jelentkezésem és ott dolgozhattam. Másik meló, haverom jelentkezett valami könyvelői cuccra, követelmény volt a szakirányú végzettség és a könyvelési tapasztalat, ő mindezek nélkül jelentkezett és felvették, mert habár soha életében nem könyvelt még, volt jogsija meg nyelvvizsgája. Vagy egy másik példa, csakhogy számszerint meglegyünk, unokatesóm passziváltatta magát fél évre hogy melózzon, passziváltatást követően jelentkezett diákmunkára ahol kritérium volt hogy 1 évre vállalni kell a melót és mikor te ott melózol, aktív nappalisnak kell lenned, őt meg felvették fél évre miközben passzív volt.

Így ja, szöveget értelmezni tudok, sőt, azt is tudom, hogy egy ilyen kérdésre, ami sokkal összetettebb minthogy "TuDsZ sZöVeGeT éRtElMeZnI?", szintúgy összetettebb választ követel.

Az, hogy "Valszeg sajnos elutasítanak" már sokkal jobb, mert nem egy büdös paraszt módjára fogalmazta meg, személyeskedve, hanem a kérdésre adott ésszerű választ, azaz ebből látszik, hogy nem egy tapló paraszt mint egyesek. Láttam valamelyik nap egy kérdést az ügyintézőkről és ott írta valaki, hogy az ilyen beszólogatós, nagypofájú emberek (mint nem mutogatok kicsoda) valók oda a legjobban, mert ők is főleg olyanok. Már értem mire gondolt.

2020. okt. 11. 10:43
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3: Minek a kérdés, ha kioktatod csak a helyes választ adókat?

Igen egy csomót tud spórolni egy cég, ha ha nappali tagozatos a diák.

Ettől függetlenül két kattintás lett volna elküldeni az önéletrajzod, és max fel sem hívnak. Semmi veszíteni valód nincs.

2020. okt. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#3-as, korán keltél, feküdj vissza egy kicsit, hátha jobban leszel, és nem teszel fel olyan kérdéseket, amiket csak te tudsz helyesen megválaszolni!
2020. okt. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, téged nem fognak sehova felvenni ennyi értelemmel. Mindenki teljesen normálisan válaszolt a kérdésedre, de te mást szerettél volna hallani, ezért meg vagy sértődve és kisregényt írsz. Lehet, hogy a gyk-n töltött idő helyett egy pszichológus felkeresése jobb lenne, mert ez a fajta háborgás két teljesen normális, kultúrált válaszra komoly gondot jelent.

Igen, ez most nem egy normális válasz, mert amit a válaszodban levágtál (legalábbis abban az első pár sorban, amit elolvastam), az nem érdemel normálisabbat.

2020. okt. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Jellemzően akkor vannak ilyen feltételek, ha valami gyakornoki programot vagy konkrét diákmunkát hirdetnek. Olyan pozíciók szoktak lenni, amelyek után a cégnek nem éri meg minden járulékot befizetni, ez meg levelezősöknél nem szokott opció lenni, így ebből nem nagyon engednek.
2020. okt. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező én lassan 6 éve dolgozom mérnöki pozíciókban diploma nélkül, jelenleg az 5. főállású munkahelyemen, ahol mérnöki tevékenységet végzek. Előtte 4 évig 2 helyen voltam diákmunka közvetítőn keresztül alkalmazva. Tisztában vagyok az álláshirdetések szövegének mivoltával. Soha sem dolgoztam ügyintéző munkakörben, 10 éve műszaki vonalon tevékenykedem. Továbbá, harmadjára újra olvasva a saját hozzászólásomat, nem találok benne sem konkrét személyeskedést, sem személyeskedő hangnemet, még csak utalást sem rá. Gondoltam rá hogy jelen válaszomban elnézést kérek, nem szeretek megbántani senkit, de nem teszem mivel abszolút nem volt sértő semmilyen szinten. #2 Voltam.
2020. okt. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!