Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megérné a marketing/HR terület...

Megérné a marketing/HR terület helyett a logisztikába belekezdeni?

Figyelt kérdés

Utolsó éves kereskedelem és marketing szakos hallgató vagyok.

Van egy "álomvállalatom", ahol mindenáron szeretnék dolgozni marketing vagy HR területen. Már jelentkeztem többször is, sajnos nem sikerült.Nagyon nehéz bekerülni, kb. tízszeres a túljelentkezés (gyakornoki és rendes pozíciókról is szó van)

Most keresnek logisztikára egy gyakornokot ahová nagy eséllyel pályáznék végre, viszont ez teljesen más mint a marketing vagy a HR.

Nem érzem magaménak annyira ezt a területet, bár hozzáteszem pályakezdő vagyok bármelyik gazdasági területre elmehetek még dolgozni, tapasztalatot gyűjteni.

Szerintetek pályázzam meg ezt, hátha közben megszeretem a területet és engedjem el a marketing/HR vonalat és örüljek, hogy végre ennél a vállalatnál dolgozhatok vagy várjak és pályázzak meg sokadszorra újra egy HR vagy marketinges pozíciót, hátha majd egyszer sikerül?

Azt tudom, hogy a logisztika nem egy rossz terület csak az a baj, hogy jelenleg nem érzem úgy, hogy ezt szeretném csinálni (de a vállalatnál mindenáron dolgozni szeretnék)

Köszönöm, hogy elolvastad!

25/F


2020. okt. 14. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bármit is gondolsz jelenleg erről a cégről, tudatosítsd magadban, hogy a tizede nem fog bejönni a dédelgetett álmoknak. Kívülről másnak tűnnek az ilyen helyek, mint belülről. Ha a területtel meg akarsz alkudni csak azért, hogy bekerülj, nagy esély van a csalódásra és még el is távolodsz az eredeti elképzelésedtől.

Ugyanakkor a marketing és a HR minden cégnél a leghálátlanabb és leglesajnáltabb területek, főleg a HR. Ilyen szempontból jobb választás a logisztika, de ezt már persze neked kell eldöntened, hogy hosszú távon mennyire tudsz megbirkózni ezzel.

2020. okt. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Miért vennének fel? Se végzettséged se tapasztalatod a logisztikában, ráadásul látják, hogy már arra a területre nem kellettél, ahová elvileg van végzettséged. Szerintem kár ezen agyalni, keress másik céget. Majd egy év múlva tapasztalattal próbáld újra.


Utolsónak igaza van. A cég, amit három évig üldöztem, végül egy trágya volt.

2020. okt. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A marketing online része is megy? inkább azt kérik a legtöbb helyen, vagy keverik XY pozival.


1 céget ne üldözz.


+ bármilyen végzettséged van az nem biztos, hogy azonnal abban fogsz melózni (vannak kivételek persze), a kiszemelt cégnél, életed végéig. Lehet át kell majd képezned magad többször is.

2020. okt. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!