Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? Mi a feletteseim szándéka azzal, hogy nem osztanak rám munkát?

Figyelt kérdés

Már lassan 1 éve dolgozom egy helyen a közigazgatásban, és az utóbbi pár hétben nem szól hozzám a vezetőség, nem adnak feladatot, az iratok aláírásával húzzák az időt. A köszönésemet se mindig fogadják a folyosón.

A gond az, hogy nem a szakmámnak megfelelő helyen vagyok, és bekerülni is csak protekcióval tudtam, mert anélkül valószínűleg még ma se lenne állásom...

Az itt töltött idő alatt csak alantas munkát végeztem, olyat, amit egyszerű érettségivel meg lehet csinálni, semmi szaktudás nem kell hozzá.

Az egyik kollégám mondta, hogy kell ide az ember, a munkaerő, de én ebben nem hiszek. Fölösleges a munkám, nincs fejlődési lehetőség, nincs önálló hatásköröm, még feladatköröm se.

Azt hittem, hogy ez majd meg fog változni, de betelt a pohár.

Más helyre viszont nem kellenék, mert releváns tapasztalatot nem szereztem, és a fellépésem is elég rossz. Szorongok ismeretlen emberek között. Ide is nehezen illeszkedtem be.

Bonyolítja a helyzetet, hogy a családommal közösen gyűjtjük a pénzt egy lakásra, és az itteni fizetés még mindig magasabb, mint amit a versenyszférában vagy más szervnél egy kezdőnek fizetnének.

Az lenne a legjobb, ha kirúgnának, mert megkönnyebbülést hozna. Reggelente 30-40 percet kések, délután is 20 perccel korábban lelépek, mivel úgy se csinálok semmi érdemit ott bent.

Munkaidő közben pedig erős gyomorgörcsöm van a szégyentől.

Azt már eldöntöttem, hogy elhúzok innen, csak azt nem tudom, hogy miért lettek ilyen passzívak a feletteseim. Arra játszanak, hogy belefáradok a semmit tevésbe? Legalább a szándékukkal tisztában lennék... Nem mernek szerintem elküldeni, mert egy feljebbvaló nevezett ki, tudom, hogy ez etikátlan.

Alig volt valami végzettségemhez illő feladatom, inkább ilyen kisegítő gyakornoki munkát végeztem/végzek.



2020. okt. 15. 13:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Én is szeretnék belefáradni a semmittevésbe a versenyszféránál magasabb bérért hidd el!


Maradj itt amíg tudsz. Hidd el jobb mint a folytonos pörgés.

2020. okt. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Vagy tudod mit? Beszélj a főnökeiddel, hogy bátran oszthatnak rád munkát, szívesen megcsinálod, mert tudod hogy kell a munkaerő. Hátha találnak neked olyan munkát, amit még te sem tudod hogy neked való és életed hátralevő részében vígan azt fogod csinálni
2020. okt. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Feltételezem, arra várnak, hogy magadtól felmondj és elmenj.


Nem vagy túl jó pozicióban és az lenne a legjobb megoldás, ha eljönnél. Vagy pedig nyelsz szépen tovább.


Látod, pontosan ezért nem jó, ha bekerülsz protekcióval egy helyre releváns tapasztat vagy a szükséges, előzetes képesítés nélkül. Mert már az elején elasod magad a többiek szemében.


Azért nem jó, mert lehet hogy "x" főnök felvett téged egy éve jófejségből, mert rokon vagy, szerető vagy, barát vagy, vagy akármi. De lehet ma "y" főnök úgy van vele, hogy ha már "x" főnök ideeröltette ezt az embert, akkor neki nem kötelessége neki munkát adni és old meg.


Írod, hogy szorongó típus vagy. Ez se segít a helyzeteden. Lehet, a közvetlen munkatársaid is látják, na itt van ez a csaj, srác, zárkózott, nem mer megszólalni, nem találja fel magát és még protekciós is. Szerinted érdekelni fogja őket, hogy elfoglaltságot adjanak neked?


Én most gyakornok vagyok egy irodában, egyetem mellett. Én is fusi munkát végzek néha, vagy velem pakoltatnak, de tudom, hogy a suli elvégzése után jobb lesz és még tapasztalatom is lesz.


Neked ilyesmi nem jöhet szóba?

2020. okt. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A #3 hozzászólónak és a többieknek is köszönöm a hozzászólást.


Kiegészíteném az előbb leírtakat:


Sajnos egyetem alatt nem mentem el gyakorlatra (csak a kötelezőre) lustaságból, plusz amiatt sem, mert féltem, félek attól, hogy alkalmatlannak fognak tartani, vagy látják rajtam a motiválatlanságot.

A protekciót nem én intéztem el tavaly, én enélkül akartam felvételt nyerni. Anyám kérdezte, hova adtam be a jelentkezést, mondtam, hogy X helyre, mire ő felhívta az egyik ismerősét, aki ismert valakit, aki ismerte xy-t, és gyakorlatilag a hátam mögött intézte el, hogy benyomjanak. Erre csak akkor jöttem rá, amikor egy hr-es nő hívott, hogy felajánlanának egy pozíciót, ha elfogadom, mivel arra a bizonyos helyre már felvettek valakit, de erre a helyre épp egy olyan végzettségű embert keres a kisfőnök. Aznap már alá is írtam. De legalább egy interjú lett volna!... Tudtam, hogy utálni fognak, és még mind a mai napig érzem, hogy a többi munkatársat irritálja a jelenlétem.


#3 válaszoló kérdezte a gyakornoki helyet: mivel én már lediplomáztam, hülyén nézne ki, ha odakuncsorognék egy másik munkáltatóhoz, hogy hadd végezhessek náluk ingyen olyan gyakornoki munkát, amit a lelkes egyetemisták szoktak. Kinevetnének.


A baj az, hogy az én szakmámmal (nem árulom el, de szerintem kitaláljátok) vagy úgy tudsz elhelyezkedni, hogy ha országos szinten kiváló vagy és tudsz 2 idegennyelven folyékonyan, vagy ha 10-es nő vagy (mivel én fiú vagyok, ezért nálam ez nem opció), vagy ha ismerősök, rokonok benyomnak. Utóbbi történt velem is, annyi különbséggel, hogy nálam még interjú se volt... Így az első munkanapomon találkoztam csak először a főnökömmel.


Nem felmentve magam mondom, hogy több olyan köleli ismerősről, barátról tudok, aki így helyezkedett el.

2020. okt. 15. 15:11
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Ugyanezt élem amit amit Te is.

Nem kapok feladatot, állítólag kellettem ide, de szerintem már megbánta a főnököm, hogy felvett.

Úgy érzem én is, hogy azt várják magamtól menjek el, szerintem a főnökök nem meri bevallani a főnökének, hogy rossz döntés voltam.

És el is mennék, ha nem lenne vírus, ha lenne olyan lehetőség ahova érdemes. De még nincs, és félek is, hogy a vírus miatt most nem akad, vagy megszűnik próbaidő alatt. Így most ki várok, bár baromi nehéz. Gombóc van a torkomban, gyomromban az idegesség miatt.

2020. okt. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, magadnak is köszönheted, hogy itt tartasz. Ezt látnod kell. Illetve:


1. Keress fel egy pszichológust, hogy segítsen oldani a szociális fóbiád. Plusz önbizalom, önértékelés javítása.

2. Tudsz a jelenlegi munkád mellett is tanulni, hogy továbbléphess.

3. Ha nincs más és nem büdös a munka, akkor elmész valami könnyű fizikai gyári melóra. Mellette ugyanúgy képzed magad.

2020. okt. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

5-ös kommentelő vagyok.

Ahogy most újra olvastam a kérdésed, egy az egyben mintha én lennék.

A szégyen, a szorongás, a gyomorideg, az hogy nem kapok feladatot... mind mintha én írtam volna.

Tanulj valamit, én most online okj tanfolyamot akarok elvégezni és nyelvvizsgára hajtok még. Mivel rengeteg az üres járat odabent, így ott is tudok tanulni. Vagy olvass.

Töltöttem le ebookokat és azokat olvasgatom, hogy eltereljem a gondolataim. Mindezek mellett pedig folyamatosan bújom az álláshirdetéseket, ha akadna valami, amire bizton jelentkezhetnék, akkor megtenném.

Kitartást! Örüljünk annak amink van és bízzunk a jobb lehetőségekben. Legalább van munkánk!

2020. okt. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

engem is ugyanígy akartak felvenni március elején. De jott a home office időszak és végűl nem vettek fel. Utólag nem bánom mert lehet hasonlóan éreztem volna én is magam.

Protekcióval vettek volna fel.

Amit tegyél:

Vedd könnyedén, érezd jól magad kávézz stb. érezd magad fontosnak .


Amit ne tegyél!!! :

ne késsél soha többé és ne gyere el hamarabb se a munkahelyről.

2020. okt. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Beszelj veluk h szeretnel dolgozmi a penzedert mrg menj a tobbiekhez , kerdezgess, legyel erdeklodo , nyitott, akarj tanulni meg segiteni. Ha latni fogjak rajtad h van munkamoral akk biztos h befogadnak es segitenek
2020. okt. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%

Anyám 15 éve alig kap munkát.


Közigazgatásban dolgozik, ebből nevelt fel.

2020. okt. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!