Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit jelent a Gyártósori operátor?

Mit jelent a Gyártósori operátor?

Figyelt kérdés

Samsungban van ilyen munkalehetőség és elvileg ezeket foglalja magába:


Gépek felkészítése a termelésre és működésük biztosítása

Minőségellenőrzés

Üzemzavarok elhárítása

Szerelési feladatok ellátása

Munkavédelmi előírások betartása


Mennyire nehéz munka 12 váltott műszakban? Van itt olyan aki ebben dolgozik?



2020. okt. 19. 23:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
53%
Gödön?
2020. okt. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Jászfényszarun
2020. okt. 19. 23:20
 3/25 anonim ***** válasza:
93%
Ez inkább gépkezelő melónak tűnik!
2020. okt. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
53%
2020. okt. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen klasszikus szalagmunka.
2020. okt. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
89%
szalagmenti rabszolga
2020. okt. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Akkor itt miért van 12 óra és miért ír 240 nettót. Vagy csak a pótlék miatt több a lóvé?
2020. okt. 20. 09:08
 8/25 anonim ***** válasza:
Igen. A Samsung amúgy sosem fizetett rosszul - mármint a hasonló gyárakkal összehasonlítva.
2020. okt. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
77%

Én 6 éve dolgoztam ott, mint karbantartó. Akkoriban 2 gyártósor, illetve gyártási folyamat volt, egyik az LCM (kijelző szerelés), másik a PBA (TV szerelés). Mind a kettő gyártás úgy nézett ki, hogy szállítószalagos munkaállomások vannak egymás után, 20-30 darab. Az elsőre felteszik az alap egységet (munkadarabot), majd lábpedált nyomva küldi az operátor a második állomásra. A következőn valamit beleraknak, pattintanak, csavaroznak, majd szintén küldi tovább. Az LCM gyártósor tisztatér, csak köpenyben, sapkában lehet bemenni. Egymás mellett 6 szerelősor működött. Volt az LCM-en belül minden soron egy műanyag függönnyel és fóliával burkolt szakasz, ott illesztették bele az LCD panelt a kijelző keretbe, ha jól emlékszem ide még a maszk is kötelező volt. A sor végén volt pár munkaállomás egy fekete fóliával burkolt térben, ahol az operátor rácsatlakoztatta a kész kijelzőre a kábeleket, és egy kamera vizsgálta, selejtezte a kijelzőt. Ha jó volt ide kellett tenni, ha rossz akkor meg oda. A komplett részleg klimatizált, télen-nyáron állandó hőfok. A PBA soron a komplett TV-t szerelték össze, 12 gyártósor volt fizikailag a csarnokban, akkoriban kezdtek egy nagyobb volumenű bővítésbe, átalakításba. Ez nem tiszta tér, nem kell speckó ruha, nem klimatizált. A munkaállomások hasonlók, csak jóval többet fejlesztenek rajta, mint a másikon. Az operátorok dolgoznak ezeken a sorokon, állsz egy helyben, jön a munkadarab, ráraksz valamit, küldöd tovább, kb. ennyi a folyamat. Egy 8 órás műszakban ha jól emlékszem egy soron az LCM-en olyan 4000-4500 darab kijelzőt szereltek össze normaidő szerint. Ez olyan 5-5,5 másodperces ciklusidőt jelent azoknál a munkafázisoknál, ahol egy állomáson végzik az adott szerelést.

Nem tudom mennyit változott azóta a helyzet, de mikor 2014. őszén ott dolgoztam, akkora hajtás volt hogy én olyat még nem láttam, pedig megfordultam már jó pár helyen. Optimalizált gyártási ciklusidővel számolva 300-350 ezer darab TV volt a gyár havi kapacitása. Abban az évben október hónapban 1 millió 200 ezer darab TV-t gyártottak le. Folyamatos, kötelező 12-16 órás műszakok, éjjel-nappal, hétfőtől vasárnapig. Nem túlzok, minden héten legalább 2x jött a mentő és vitte el a gyártósor mellett összeeső operátorokat. Ami ott abban a 3 hónapban lezajlott, embertelen volt.

Annak idején szokás volt a dolgozóknak év végi prémium gyanánt TV-t osztani. Abban az évben is volt ilyen opció, a gyárban kihelyezett reklám kijelzőkön nyomták, hogy melyik dolgozói réteg mennyi munkáért milyen TV-t kap év végén. Egy szaros 82-106 centis TV-ért robotoltak végig 3 hónapot, majd decemberben bejelentették hogy nincs prémium. :D

A fizetés soha sem volt jó a Samsungban, a karbantartói fizetések akkoriban bruttó 140-180 eft között szóródtak. Bónuszokkal, éjszakás pótlékkal kaptuk meg kb. a bruttónkat nettóban. Operátoroknak nem volt túlóra kifizetés, csak maximumra húzták a havi bónuszukat.

Ismétlem, ez 6 éve volt, azóta lehet változott a helyzet, de a koreai vállalati kultúrát én messze elkerülném, tragikus.

2020. okt. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
65%

Ha valaha valamit elszeretnél érni az életben, akkor ne menj operátornak gyárba.

Olyan szinten kifáradsz egy idő utan, hogy egyszerűen bele fogsz törődni, és erőd sem lesz mást keresni, vagy képezni magadat. Persze ha nincs mas lehetőség, vállald el.


Egyébként gyár válogatja, hogy mit takar.

Általában a gyártott termektől függően megterhelő fizikailag.


Elektronikai cégeknél általában egész műszakban ülsz es pepecselsz, gépeket pakolod meg, szeded ki a kész árut ilyesmi.

2020. okt. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!