Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit látnak belőlem a cégek?...

Mit látnak belőlem a cégek? Miért nem vesznek fel? Milyen CV tanácsadások léteznek?

Figyelt kérdés

Igen, játszunk nyílt lapokkal, én vagyok az...



Először környezet-tűz-munkavédelmi szakemberként szerettem volna elhelyezkedni, 5 darab interjúra jutottam el és további egy telefonos interjú volt.

Az 5 interjúból 2-n nem is tettek fel szakmai kérdéseket és az egész lényegében arról szólt, hogy miért NEM lennék alkalmas az állásra. Akkor miért hívtak be?


Azóta elég szépen felhúztam az angolomat is és nagyjából éjt nappallá téve képeztem át magam szoftverfejlesztőnek. Most oda nem kellek és kb július vége óta 80 jelentkezésen vagyok túl.


Ráadásul a jelenlegi munkahelyem borzalmas, a legjobb az lenne, ha már holnap se kellene bemennem.


Mit látnak belőlem a cégek?


Többen látták már az önéletrajzomat, néhányan amúgy innen is, de baráti körben is, sőt, ismerősön keresztül HR-es véleményt is kaptam.

Nem volt komoly gond benne állítólag, amit javasoltak, azt megfogadtam!

LinkedInt is sokan látták, sőt, mások profilja és tanácsai alapján azon is módosítottam.


Jellemzően be se hívnak, nem kellek azokra a pozíciókra se, ahova pedig leírás alapján elég jól passzolok - pl nem kérnek szakmai tapasztalatot és azokkal a technológiákkal dolgoznak, amikkel hobbi projektjeim vannak.


Illetve ezzel a szakmával is volt már olyan, hogy behívtak interjúra, majd 0 szakmai kérdés, 0 feladat és az egészről sütött, hogy nem tart alkalmasnak. Akkor miért hívott be???


Persze van, ahol vannak szakmai kérdések, van, ahol elhasalok, mert adott területen mégse elég erős a tudásom - Istenem, ilyen van, ők esélyt adtak nekem, én meg próbálkoztam.


De miért vagyok ennyire sikertelen?


2020. okt. 20. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Figyelj, ha behívnak akkor elméletben olyan embert keresnek amilyen te vagy. Aztán megismernek személyesen, az első benyomás alapján viszont nem vagy megfelelő. Bocs, hogy ezt mondom, így látatlanban, de vagy a külsőddel, megjelenéseddel, vagy pedig a személyiségeddel óriási problémák vannak!



Nem tudom mennyire telített ez a szakma, de azért 5-ből semmit azt sokallom.

2020. okt. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
A HR-es sokszor azért hív be embereket interjúra hogy mutassa a kollégáknak és a cégnek hogy szükség van rá. Régen nem voltak HR-esek, csak munkaügyesek. Interjúztatni pedig azok szoktak, aki alaltt dolgoznál. Úgyis 2-3.körben előtte kellene szerepelned. Tök hülyeség ez a HR-es fogad egy interjúra fáradj be. Már maga az interjú megnevezés is ostobaság. Milyen interjút készít egy átlag dolgozóval egy HR-es, aki ráadásul nem is szakmabeli?
2020. okt. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

Voltam úgy 5 interjún életem során, de olyan még sosem volt, hogy nem az adott terület vezetője interjuztatott volna.


Szóval nem tudom mi ez a marhaság 2., hogy külön van hr interjú!

2020. okt. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

3: a 2-es életében nem járt valószínűleg komoly cégnél, azért ír ilyen blődségeket.... max telefonon előszűrnek csak a HR-esek, személyes interjún részt vesznek szakmai oldalról is.


Kérdező, azt nem írtad, hogy milyen munkahelyeken dolgoztál, csak azt, hogy milyen végzettséggel próbáltál elhelyezkedni. Ha semmilyen tapasztalatot nem szereztél azokon a területeken, ahol a végzettségeidet szerezted, akkor az egy komoly hátrány lehet még pályakezdő szintű munkakörnél is. Ma már egy kis gyakornoki tapasztalat alap, mert nagy a verseny minden területen.

A másik probléma valóban az interjún nyújtott teljesítményeddel lehet, lehet látnak vmi olyat a személyiségedben, ami miatt inkább mást preferálnak, ha esetleg dönteniük kell. Próbálj meg nyitottan hozzáállni mindenhez és leplezni a kudarcok miatt érzett frusztrációdat, mert sajnos sokszor ezen megy el egy interjú, tapasztalatból mondom :( persze tudom, könnyű ezt mondani, de próbáld meg felszívni magad legalább az interjúk erejéig. Sok sikert, előbb vagy utóbb lesz meló, még ha most kilátástalannak is tűnik.

2020. okt. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A környezet-tűz-munkavédelem területén valóban nem mentem utána eléggé tökösen, hogy gyakornokoskodjak még anno a nappali egyetem alatt. A mostanival nem is tudnék.


Az interjún alapvetően nincs gond a személyemmel, ezt biztosan tudom. Nameg "betanított" szellemi munkákra, egyebekre kellettem.


Na a korábbi kudarcok miatti frusztráció - az gondolon sajnos látszódhat!

2020. okt. 20. 15:51
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Tényleg segíteni szeretnék, ezért leírom a példát, amivel kb 2-3 hónapja találkoztam, sima asszisztens pozíció (én HR oldalon ülök): a hölgy az ötvenes éveiben járt, nagyon komoly szakmai múlt állt mögötte, nem csak asszisztensként, hanem jóval magasabb szintű pozíciókban. Elég komoly családi problémákról beszélt plusz a covid miatt leépítették, és van egy egyetemista gyereke, akit még eltart. Tehát nagyon komolyan terhelt körülményei voltak, ami miatt nagyon teljesíteni akart. Ebből adódóan olyan hatása lett a beszélgetésnek, mintha mi vizsgáztatnánk őt, ő pedig szemmel láthatóan egyre nagyobb dühvel próbálta magyarázni a bizonyítványt, hogy valójában ő kompetens a szakterületén. A kérdések és a mi hozzáállásunk egyáltalán nem vizsgáztató jellegűek voltak, számomra nagyon fontos, hogy egyenrangú partnerekként beszélgessünk, bármilyen munkakörről van szó. Mivel teljesen átlagos, interjúkon bevett kérdéseket is támadásnak vett (ez nem nyílt színen volt, csak bizonyos jelekkel elárulta a sértettségét), ezért sajnos amikor döntést kellett hozni, a vezető elvetette, hogy vele tovább menjünk, mert azt mondta, hogy sajnos nem engedheti meg magának, hogy ennyire érzékeny emberrel dolgozzon együtt, mert ez a csapatára sincs jó hatással. Így bár egyébként szakmailag egy nagyon felkészült jelölt volt, sajnos a személyisége miatt el lett utasítva. Valószínűleg ha más körülmények vannak és ő képes uralkodni saját magán és nem megmutatni a benne lévő feszültséget, akkor ez egy másképp sikerült interjú lett volna.

Szóval sokat számít, hogy milyen lelkiállapotban mész interjúra és hogyan vagy képes kezelni, amikor már a századik interjún kerdezik meg ugyanazt. Ezért fontos, hogy ne add fel és bízz magadban, maradj pozitív, mert ez a kulcs a jó interjúhoz is.

2020. okt. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szoftverfejlesztői szakmában interjúkra se nagyon jutok el. Na nem mintha az előző szakmában arányaiban többre jutottam volna el. :D


Szerintem csevegős, beszédes vagyok, kicsit vizsgának fogom fel a kérdéseket, de azok is, hiszen a tudásomra kíváncsiak. Amikor valamit nem tudok (akár ott hallom először), leplezni nem tudom, de el szoktam kezdeni gondolkozni, következtetni, próbálkozni.


Nem tudom, milyennek látnak... Mennyire látnak stresszesnek, stb.

2020. okt. 20. 17:48
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

"kicsit vizsgának fogom fel a kérdéseket"

Hát alapvetően a #6-ossal maximálisan egyetértve szó nincs arról, hogy ez vizsga lenne!

Én személyiséget veszek fel. Nyilván csak akkor, ha szakirányban elég jó. De férjen bele a csapatba. Ne lógjon ki belőle. Ha szakmailag egy erős közepes, majd a többiek betanítják rendesen, és majd kihajtják belőle a maximumot.

Akinek kilóg a személyisége a csapatból, vagy füllent az önéletrajzában, azt nem veszem fel. Gyakran előfordul például, hogy amikor az iratait lapozva kezembe kerül a közép-, vagy felsőfokú nyelvvizsgája, átváltok angolra az interjúban. Többen döccenés nélkül váltanak velem együtt. De van bőven, aki elvörösödve hebegni kezd magyarul, hogy régen tanulta, kijött a gyakorlatból, és kellene egy kis idő és lehetőség, míg visszalendülne. Ilyenkor kedvesen visszatolom neki a papírjait, és megkérem arra, hogy azt a mondatot amit most mondott, legyen kedves beírni az önéletrajzába, és úgy adja be újra a jelentkezését... hogy minden korrekt legyen...

2020. okt. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!