Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresési tanácsadás?...

Álláskeresési tanácsadás? Valakinek van tapasztalata ilyennel? Megéri?

Figyelt kérdés

(Elnézést, hogy ilyen regény lett. Nem tudok aludni. Nem muszáj végigolvasni annak, aki nem szeretné 🙂 )


Már több, mint fél-egy éve nem találok megfelelő állást (fél éve lett diplomám, de már előtte is elkezdtem a keresést).


Budapesten és környékén keresek.


- Gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök BSc. szakom van, angol középfokú nyelvvizsgával.

- Szeretem a monotóniatűrés és precizitást igénylő feladatokat.

- A kommunikációt az első helyre tevő munkák kizárva (tehát értékesítés, ügyfélszolgálat nem nekem való). Amúgy nincs gondom vele, csak nem szeretek tukmálni senkire semmit 🙂

- egyetem alatti időt többé-kevésbé végigdolgoztam diákmunkában, illetve a szakmai gyakorlatom van, mint tapasztalat.


Nyilván Pesten azért az agrár oldala az elég kukás ennek a diplomának (persze folyamatosan jelentkezem agráros hivatalokba is, pl. MÁK-hoz, NAK-hoz, NFK-hoz). De egyharmada gazdasági, egyharmada pedig EU-s ismeretek. Tehát azért hivatalokba kellene esélyt kapnom, még szakmán belül is. De nem jön össze. Azóta csak ideiglenes állásokat vállalok. Októberig diákmunkázhattam, ott volt egy jó lehetőségem. Utána egy olyan helyen voltam, ahol 160+kafetéria volt a fizu, ami kezdésnek okés a helyzetemben, de semmi előrelépési lehetőséget nem tartalmazott, így 3 hónap lejárta előtt ott kellett hagynom, nem akartam bennragadni 15 munkanapos felmondási idővel. Ott laza volt amúgy minden, volt lehetőségem folyamatosan jelentkezni, de interjúra sem jutottam el.

Legutóbb egy banknál voltam interjún, mert van lehetőség gyakornokoskodni. Az nem rossz, ha bejön, de csak 166 ezerrel kezdek. Viszont lenne előrelépési lehetőség (3 hónap után 186+kafetéria). Nem várok már semmit. Nem az a típus vagyok, aki egy párperces interjún tud bizonyítani. Inkább munkában, gyakorlatban vagyok jó, ott tudok nagyon hamar ráérezni a folyamatokta, betanulni, kialakítani a saját legjobb módszereimet, amivel méghatékonyabban dolgozhatok.

(Amúgy kb 200 ezres kezdőfizuval már nagyon elégedett lennék.)


Észrevételek valakinek?

Tippek, tanácsok?

Milyen állásokra jelentkezhetnék, ha ilyen beállítottságú vagyok, és ilyen végzettségem van?


2020. jan. 11. 02:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen leírtad, és teljesen jól is látod a helyzeted. Ugyanígy elmondhatod/leírhatod a munkaadóknak hogy te inkább a munkában vagy jó, könnyen ráérzel a folyamatokra. Azonban a "kialakítani a saját legjobb módszeremet" nemigazán szeretik, ha még nem ismerik az illetőt. A munkaadók, főleg a multik, azt szeretik, ha a saját módszerükre formálhatnak, méghozzá minél gyorsabban. Inkább az adott cég felé mutass elköteleződésre hajlamot, mert azt szeretik érezni, hogy te csakis nekik szeretnél dolgozni.

Írtad, hogy nem világod az értékesítés, rátukmálás, ez remdben van, van ez az embdrtípus, nincs ezzel baj, sőt jó is, hogy jól ismered magad. Azonban a kommunikáció a legfontosabb egy interjún, mert ott saját magadat kell eladnod, legalábbis valami pozitív nyomot hagyni az interjúztatóba.

A tapasztalatom az, hogy vállalj el másféle munkát is ha az adódik, persze bizonyos határokon belül, mert óriási tapasztalatot szerzel, aminek nagy hasznát fogsz venni a továbbiakban.

2020. jan. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! 🙂
2020. jan. 11. 17:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Tavasszal lesz megint HVG állásbörze, szétnéznék ott a helyedben (lehet jelentkezni álláskeresési tanácsadásra is ingyen).
2020. jan. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

1) ha van a sulidban karrier-tanácsadás, menj el, de legalább kérdezz rá, hogy ex-hallgatóként igénybe vedd

2) az agrár-vonalat szerintem kár kikukázni, ennél jobb ötletem nekem sincs, mint a MÁK és társai

3) az egy hülyeség, hogy "Pesten felejtős", Budapesten és környékén minden van. lehet hogy pl X 1000 fős faluban ahol 1 db nagy cég van, az is agrár, az emberek 40%-a ott dolgozik, de ez egyáltalán nem jelenti azt hogy általánosságban a te végzettségeddel több esélyed lenne Bp-n kívül...

4) saját bármilyen vállalkozásban gondolkoztál már? úgy látom te se vagy az az alkalmazott típus, lehet hogy az alkalmazotti létet is csak addig kéne elviselned míg nem találod ki hogy valóban mivel akarsz foglalkozni

2020. jan. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Gondolkozom sajátban. Egyelőre várok egy jobb „fiatal gazda induló támogatásra” (mostanira sokan panaszkodnak. Ha valahogy szerez területet az ember, akkor is nulláról indulva nagyon nehéz, nagyon kötött a dolog. Nekem lenne segítségem, csak olyan rokon, akivel nehéz, és nem akarok kijönni 😃 ), illetve hát tapasztalatot is kéne szereznem, pénzt, nameg a páromat is rá kell beszélni az egészre 🙂

Suli lassan alakulgat (egy szakirányú továbbképzés, remélem elindul), úgyhogy ott talán lesznek kapcsolatok.


Nyilván nem akarok kikukázni, csak hát dolgozni kell. Azt meg ott tudok, ahol felvesznek 🤔

2020. jan. 13. 09:47
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, van aki azt mondja, körülményes, van aki nem... (én is érdeklődő/érintett vagyok, azért mondom...) azért gondolj bele, mivel jár egy ilyen pályázat annak aki megírni se tudja (nem leszólásból mondom, ez az átlag), hogy tudja utána betartani stb., és mondjuk mivel járna neked vagy nekem vagy bárkinek aki azért nagyjából képben van...


Segítség biztos kell? :) Én egyedül akarok belevágni, inkább a pénz hiányzik. Többire ott a YT és FB-iskola, legalábbis a mestereim szerint.


Mindenesetre hajrá!

2020. jan. 14. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hasonló a diplomám, csak én azt 20 évvel ezelőtt kaptam kézhez :). Nem a szakmában helyezkedtem el, recepciósként kezdtem Budapesten egy HR cégnél, voltam HR-es, aztán váltottam, most kereskedelemben dolgozom. Sajnos a mi diplománk nem sokat ér, csak annyit, el tudjuk mondani magunkról, hogy van :). A gyakorlatban fogsz kiforrni, addig próbálkozz, sajnos nem kapkodnak két kézzel értünk. És ne legyél finnyás! Kezdj el dolgozni, ha recepciósként, akkor recepciósként, és feküdj rá az angol nyelvre. Általában minden munkahelyen emberhiány van, ha beválsz, feljebb tudsz kerülni.
2020. jan. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!