Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most ez jó, hogy emelik az...

Most ez jó, hogy emelik az orvosok fieztesét?

Figyelt kérdés

Szerintem még így sem sok, lehetne még több, de azért ennek is nagyon örülök...


De én nem vagyok orvos.


Azt hallom, hogy sokan problémáznak ezen az emelésen... Akár orvosok is.

Ennek mi az oka?


Gondolom összetett.



2020. okt. 22. 14:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

És ahol államiszférában hasonlóan keresnek az orvosok, mint majd itt is 2023-tól, mondjuk Németországban, Ausztriában, ott ezek a feltételek is hasonlóak vagy egyáltalán nem?

2020. okt. 22. 15:21
 12/14 anonim ***** válasza:
93%

10. Valóban nem lenne ezzel semmi baj, ha megfelelően működne az állami egészségügy, vállalható várólistákkal.

Ha nekem van egy jó nevű, jól bevált orvosom, akkor lehet hogy szeretném, ha ő műtene meg, de ha életbe lépnek az új szabályozások, akkor ezt vélhetően el fogja utasítani. Vagy azért mert, nem vihet át államiba, vagy azért, mert már nem dolgozik államiban. Így kvázi dönthetek, hogy kivárom a várólistát és az műt aki..., vagy mélyen a zsebembe nyúlok.

De tök egyszerű példa mondjuk a nőgyógyászok helyzete. Attól, hogy egy nő várandós gondozásra eljár magánba, választ egy orvost és mivel kialakul a bizalmi viszony, szeretne is nála szülni, még nem biztos, hogy megteheti, hogy magánklinikán szüljön. Eddig megtehette, hogy abba a kórházba ment szülni, ahol az orvosa szintén rendel és én ebben nem látok kivetnivalót (a kötelező hálapénzben igen). Az állami szféra ezzel szemben totál kaotikus, mindig más orvos lát, stb. Én spec. így nem érezném biztonságban magunkat.

Szóval igen. Vannak olyan nagyon nem fair eljárások a beteg mozgatások között állami és magánpraxis között, ami bicskanyitogató (előnyben részesítés a várólistásokkal szemben pl.), ugyanakkor van egy természetes áramlás is, aminek szerintem nem kellene gátat szabni, mert végeredményben az állami ellátásról vesz le terhet az, ha én valamilyen vizsgálatot magánpraxisban végeztetek.

2020. okt. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
77%
Németországban? Ne vicceljünk már, ott két kézzel kapnak az orvosok után, nemhogy még nevetséges feltételeket kiszabni rájuk. Plusz ez a béremelés a német bér 60%-át fogja jelenteni.
2020. okt. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Beígérték, hogy az összes EÜ dolgozó kap emelést, meg azt a nyári bónuszt (500.000 talán?) is.


A bónuszt se kapta meg mindenki, illetve az emelést is kizárólag bizonyos feltételeknek megfelelő orvosok kapják meg


Az ápolók, nővérek, mentősök, stb-k ló***szt se kapnak, emiatt a széthúzás

2020. okt. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!