Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Honnan lehet beszerezni...

Honnan lehet beszerezni régebbi munkáltatói igazolásokat, hogy igazolni tudjam, hány évet dolgoztam?

Figyelt kérdés
Sajnos leendő munkáltatómnak az OEP kiskönyv kevés, én meg elég rendetlen vagyunk és költöztünk is, szóval... nincs meg az összes munkáltatói igazolásom a munkaviszonyomról, pedig nem mindegy, hogy melyik kategóriába sorolnak be.

2020. okt. 22. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:

A volt munkaltatdtol.

Amugy az utolso hely kilepö papirjait minden uj hely kéri

2020. okt. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Itt az összeset be kell adni, 20 évre visszamenőleg!
2020. okt. 22. 18:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nyugdíjfolyósítóhoz, ha bemész akkor ott tudnak segíteni, elmondod, hogy mihez szükséges és ők megnézik a nyilvántartásukba illetve azt hiszem postázni szokták.
2020. okt. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem kérhet ilyet senki, a barom állam is csak a nyugdíjfolyósító vackát méri
2020. okt. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Megadod nekik a TAJ számodat, és az alapján visszamenőleg le tudják kérdezni a biztosítási jogviszonyodat itt:


[link]



Egyébként ahhoz meg semmi közük, hogy mennyi volt a fizetésed előző munkahelyeiden.

2020. okt. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hahó!


Valószínűleg közszférába helyezkedik el a kérdező, mert ott kérnek minden létező előző munkaviszonyról igazolást. Aszerint sorolnak be különböző bérkategóriákba. Minél több a munkaviszony előzményed, annál magasabb kategóriába kerülsz. Ezért nem mindegy neki sem, hogy tudja igazolni vagy sem.


Nem az előző munkahelyen szerzett bérekre kíváncsiak, hanem a munkaviszonyok időszakára.


A saját példámat írom le, nem az utcán hallottam. :)

Én nem tudtam igazolni a munkakönyv előtti időszakomat, hiszen annak idején szóbeli megállapodás alapján köttettek a munkaviszonyok. Nem indultam el érte a régi munkahelyemre (pedig még létezett), annyira hosszú időről nem volt szó, nem is emlékeztem rá, hogy mikor volt (vagy 35 éve).

Aztán elindítottam a nyugdíjbiztosításnál a szolgálati idő elismerési kérelmem valamiért, és abban szerepelt. A humánpolitikán simán elfogadták (hiszen a nyugdíjbiztosító hivatalosan feltüntette a határozatában, mint munkaviszony az időszakot) és utólag az alapján módosították a besorolásomat is.


"Megadod nekik a TAJ számodat, és az alapján visszamenőleg le tudják kérdezni a biztosítási jogviszonyodat itt:"


Ez sem igaz minden esetre, ráadásul más nem kérheti le ügyfélkapun keresztül ezeket az "érzékenyített" adatokat, csak Te magad. Ezt a nyilvántartást nem ezer éve vezetik, tehát a saját példámat nézve, az az időszak, amit én magam sem tudtam igazolni, nem szerepelt benne, sőt a következő munkahelyem sem volt benne, ahol 1,5 évet dolgoztam. Csak a harmadiktól kezdődött adat a nyilvántartásban. Magyarul: ha nagyon régebbi adat szükségeltetik belőle, arra nem jó.

2020. okt. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
... egyébként alapból tényleg attól a munkáltatótól tudod beszerezni utólag, ahol dolgoztál...
2020. okt. 23. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!