Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit lehet keresni Ausztriá...

Mennyit lehet keresni Ausztriában pincérként?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy minden attól függ. Tudnátok írni tapasztalatokat?

Mennyi volt a nettó havi bér?

Mennyi a borravaló?

Elég a B2 nyelvtudás?

Napi hány óra munka?

A szállásért kellet ha igen mennyit fizetni?

Köszi!



2020. okt. 23. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ. Nézzük az én esetemet:

Dolgoztam már Burgenlandban, Karintiában, Oberösterreichban, Steiermarkban, Tirolban és Vorarlbergben. Ebből kifolyólag úgy érzem tudok a kérdéseidre válaszoldni. Burgenlandban egy nyári szezont voltam 3*-ban 1400 Eurót kaptam heti 40 órára + szállás + kaja. Burgenlandról azt kell tudni, hogy nincs szállás az esetek 99%-ban, ebből kifolyólag nekem szerencsém volt. A borravaló az változó kb100-250 Euró között mozog átlagosan viszont volt olyan is, mikor a Wolfgangseenél dolgoztam, hogy 500 Eurót is kaptam, karácsonykor, de ez ritka. A nyelvtudás talán elég, a B2- amivel Ausztriában találkozni fogsz az a dialektus, teljesen másképpen beszélnek Tirolban mint pl Oberösterreichban, vagy Karintiában. A munka az sok kb úgy számoljá, hogy ami szerepel a szerződésedben arra heti szinten simán ráhúzhatsz 15 órát pluszba ,hogy ha olyan a szezon. A szállás az változó. Burgenlandban nincs szállás általában ha beljebb mész akkor már szokás adni. Van, hogy levonnak érte max 200 Eurót de annak a szállásnak akkor már jónak kéne lennie, voltam olyan helyen, Oberrösterreichban havi 150 Eurót fizettem és egy 30 nm-es apartmant kaptam nettel lifttel mindennel, az ingyenes szállások kb olyanok is lepukkant helyek. Ha rámhallgatsz aki már szinte mindenhol dolgozott Ausztriában akkor arra figyeljél, hogy csak 5 napos melót vállaljál el, ilyet nehezebb találni, de a 6 napos az kicsinálja a szervezetet, 5,5 napos hülyeségekkel se szabad foglalkozni, nincs életed, leépülsz a sok hülyeségtől, a vendégek a kollégák és a főnököd is bedarál közbe. A hegyeket érdemes elkerülni, mint a dialektus miatt, meg álltalában Tirolban illetve Karintiában maradi tuskó emberek élnek. Alm-ban nem dolgoznék, gyerekszállodába nem mennék nagyon nagy a zsuva, a bio hoteleket is érdemes kerülni, ott sok a sznob akik kicsinálnak, olyan hülyeségeket kérnek, benyomnak egy iylen megrendelést és kicsinál a konyha: Ich hätte gerne einen Kaiserschmarrn von Hafermilch mit warme Apfelmuss und bitte noch einen Laktosefrei Cappuccino dazu. Továbbá 4S,5 csillagosokba se nagyon érmeses melózni, tudom abból van sok, de szerintem egy kis helyen jobb melózni, kevesebben vagytok, kisebb a hely is, igaz több mindent kell vinned, de könnyebb feltölteni a személyzetet is. Egy nagyobb hely mindig munkaerő hiánnyal küzd. Továbbá a lóvé is ugyan annyi, hiába dologol csak 3 csillagba annyit keresel 5 csillagba is. Aztán 5 csillagba sokkal nagyobb az elvárás. Körülbelül ennyi ami hirtelen eszembe jutott.

2020. okt. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam még Salzbug tartományban is :D Egyedül Niederösterreich illetve Bécsben nem dolgoztan még. Bécsben azért mert nincs szállás, pedig ott jó helyek vannak, de egy szoba Bécsben van vagy 600 Euró aztán 40 órába keresel 1400 Eurót + Jatt. Szal nem marad 1000 Euród mert még bérletet is kell venned meg netet. Aztán ezért lőttem ki Bécset.
2020. okt. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A legfontosabbat elfelejtettem, mikor kapsz egy ajánlatot egy szállodától, vagy vendéglátó egységtől, akkor azt mindig le kell ellenőrizni a neten. Erre vannak különböző facebook csoportok van olyan is, hogy létezik egy fekete lista, amin rossz szállodák vannak ahová nem szabad menni dolgozni, mert ott embertelen körülmények vannak, vagy nem fizettek ki rendesen, vagy olyan a vezetőség stb.
2020. okt. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen !
2020. okt. 23. 20:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Lehet ettől többet is keresni, de oda évek kellenek, sőt ha elvégzel egy barista, mixer, vagy egy osztrák sommelier tanfolyamot akkor értékesebb munkaerő leszel. A kulcs szerintem a fejlődés, meg hogy jól beszélj németül.
2020. okt. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Jelenleg sajnos semennyit, a régi dolgozókat is rakják ki. Halottak az éttermek, hotelek kint.
2020. okt. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg így van, bár szerintem nagyon nagy munkaerőhiány lesz megint amint vége ennek a vírusnak, ugyebár a keresleti oldal átalakul átképezik magukat az emberek valami másba kezdenek, és nem valószínű, hogy mikor újra rendeződik a helyzet, az a kevés ember aki eddig melózott kint vissza fog menni. A kínálati oldalon pedig sokan csődbe mentek, de ezeket a szállodákat eladják, és aki megveszik nem azért veszi meg majd, hogy ott álljon üresen. Szerintem 2022-ben nagyon nagy munkaerő hiány lesz Ausztriában a vendéglásban.
2020. okt. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!