Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi ez a magyar (es sokszor...

Mi ez a magyar (es sokszor megalapozott) mentalitas, hogy aki 35+ evesen akar karriert valtani, annak lőttek es nem lesz abban munkaja? Hanem maradjon a regi posvanyban...

Figyelt kérdés
Holott mèg rengeteg, 30 eve van a nyugdijig, megis sok helyen furan neznek rajuk a munkaltatok, u ennyi idosen, relevans e szektorban levo munkatapasztalat nelkul probalkozik az illeto.
2020. okt. 25. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, max az nem tud váltani aki nem rak bele energiát, teljesen valótlan amit allitasz.
2020. okt. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet szakmát váltani, de nem biztos, hogy a "szenioritási szintjén" tud maradni az illető.


Akkor szoktak "furán nézni" amikor valaki egy teljesen irreleváns területről(és az illető sem tud kapcsolódási pontokat mutatni a korábbi és az új terület között) szeretne úgy átlépni az új területre, hogy meg szeretné tartani a korábbi fizetését, és a korábbi "pozíciószintet" is.


Azaz x terület szakértői szintje után az új területen is alapból szakértői szintre jelentkezik közel 0 releváns szakmai háttérrel, mert "ő már egyszer volt kezdő és most már derogál".

2020. okt. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vettem ilyet észre. Tanultam felnőttként, munka mellett. A csoporttársaim nagy része harmincas, negyvenes volt. Úgyhogy sokan keresnek új lehetőségeket, és senkinek se volt ez furcsa.
2020. okt. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak azok képviselik ezt az állásponot akik szintén váltani szeretnének, vagy szerettek volna, de nem tudtak.
2020. okt. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Mindig lehet újrakezdeni, de a siker valóban nem garantálható.
2020. okt. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
40 felett sehova se kell az ember lehet akármilyen végzettsége-tapasztalat. ha meg 40 felett új szakmát tanul és nulla tapasztalattal akar kezdeni hát akkor meg aztán ki is röhögik. tapasztalat.
2020. okt. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pedig egy 40 eves legmegbizhatobb. Nem ertem ezt a mentalitast sok munkaadonal (ha a 40 eves nem kèr nagy bèrt, akkor meg foleg nem ertem/
2020. okt. 25. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!