Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik magyartanári diplomával...

Akik magyartanári diplomával lettek pályaelhagyók, merre mentek tovább?

Figyelt kérdés
Szeretem a hivatásom, de huszonéves fiatalként 140.000 Ft-ból nem lehet jövőt tervezni. Van köztetek esetleg, aki ilyen végzettséggel váltott? Merre érdemes indulni?

2020. okt. 4. 10:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
Én rúdtáncolok egy bárban. 25/N
2020. okt. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Ne gimnáziumba, hanem szakiskolába, szakképzőbe, hasonlóba menj el dolgozni. Az egyik legjobb barátom pályakezdő testnevelőtanár és 26 évesen nettó 330 ezret keres.


Ebből 230 ezret azért, mert az oktatási hivatal kivette a köznevelési törvény hatálya alól a szakiskolákat (ő mondta így), ezért az ottani tanároknak iszonyú módon megemelkedett nemrég a fizetése.

100 ezret pedig azért kap, mert elvállalt egy részmunkaidős kollégiumi nevelői állást. Hétfő, kedd, szerda 5-9-ig, csütörtök 5-8-ig. Pénteken az iskolában csak 7-től 10-ig van órája délelőtt, pénteken délelőtt 10-kor kezdődik neki a hétvége.

2020. okt. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Asztalos, gazdálkodó, autós oktató, ilyeneket hallottam.
2020. okt. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

Elég sok bölcsész végzettségű ember helyezkedik el multiknál és nagyobb vállalatoknál. Én a munkahelyemen körbe vagyok véve mérnökökkel és egyéb természettudományos végzettségű emberekkel. Számolásban és műszaki kérdésekben nagyon pengék, de például fogalmazni egy 8 éves gyerek szintjén tudnak, vagy még úgy sem.

És ahogy elnézem, ez általános probléma a mostani fiatalokkal: nem olvasnak, nem művelik magukat, ezért írni-fogalmazni sem tudnak, gyakorlatilag egy hivatalos levél összeállítása nehézségekbe ütközik. Egy ilyen selejt generáció mellett fel fog értékelődni a humán tudás, így szerintem magyartanári végzettséggel is el lehet helyezkedni jó helyeken, jó pénzért.

2020. okt. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
98%
Nekem egy barátnőm volt ugyanígy. Közgazdasági egyetemre ment tovább. Huszonévesen még bőven van időd kitanulni egy másik szakot.
2020. nov. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
Eladó, árufeltőltő, portás, biztonsági őr. Ilyenekről hallottam
2020. nov. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

"És ahogy elnézem, ez általános probléma a mostani fiatalokkal: nem olvasnak, nem művelik magukat, ezért írni-fogalmazni sem tudnak, gyakorlatilag egy hivatalos levél összeállítása nehézségekbe ütközik. Egy ilyen selejt generáció mellett fel fog értékelődni a humán tudás, így szerintem magyartanári végzettséggel is el lehet helyezkedni jó helyeken, jó pénzért."


Én ezt egyáltalán nem korfüggőnek látom. 40-50 éves kollégák, több évtizedes tapasztalattal, felsőfokú végzettséggel, akár vezetői pozícióban dolgozva is képtelenek fogalmazni.

Volt olyan kollégám, akinek inkább minden e-mailjét átolvastam küldés előtt, pedig én akkor még csak gyakornok voltam részmunkaidőben, neki meg volt legalább 20 év tapasztalata...

2020. nov. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
49%

el ne menj szakiskolába...ott pik-pak megesznek..pláne magyartanárként.


A budaörsi osanban találkoztam olyan árufeltöltővel, aki magyar tanár volt egy szakmunkásképzőben, de nem bírta már elviselni a sok pimasz fiúgyereket..és csendben sírdogált..

2020. nov. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

2-es, ez elég fura. Én magániskolában tanítottam, és pont annyit kaptunk mint állami iskolában, a bértáblát. Bruttó 10-20.000 Ft-okat ígért rá a bértáblára a diri, ha nagyon nem talált embert. De talált, mert azért a körülmények is egész mások, mint az államiban, szóval már csak azért is megérte a tanároknak oda menni. Viszont szinte az összes kollégám min. 2 helyen tanított. Igaz, akkor még csak 20 óra volt a kötelező. Most már nehezebb, szerintem. De még mindig van több tanár ismerősöm, aki egy helyen főállású, másik helyen óraadó, és még mindig szabadok az estéi és a nyár. Annál többet irodában sem nagyon kapnál. Én is próbáltam annak idején, de nem találtam, mert mindenhol főállású tanárt kerestek. Ha évekig próbálkozom, lehet összejött volna, de én inkább elmentem irodára dolgozni. Ha beszélsz nyelveket akkor esélyes, de ha máshoz nem értesz, akkor irodán sem dobálják a százezreket egy olyan munkáért, amit az utcáról beesett akárki be tud tanulni. Sőt leginkább csak protekcióval veszik fel az embereket olyan helyekre.

Két aktív középfokú nyelvtudással viszont már lehet helyet találni.

2020. nov. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

9. Most kezdett el így dolgozni szeptemberben, előtte pár évig ő sem a szakmájában dolgozott. Mondom: "Az oktatási hivatal kivette a szakiskolákat, szakképzőket a köznevelési törvény hatálya alól, ezért minden ottani (már ott dolgozó és új) tanárnak megemelkedett a fizetése." Ezt kb ő mondta így és ez a dolog idéntől igaz. Erről nem hallottál?


A kollégiumi nevelő pedig az iskolától totál független munka, nem az iskolán keresztül szerezte ahol tanít, de ugyanabban a városban van. Neki heti asszem 29 órája van a szakiskolában tesitanárként, ezen felül heti 15 órája a kollégiumban nevelőként.

2020. nov. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!