Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meglévő vacak és kivárás vagy...

Meglévő vacak és kivárás vagy kihívással téli, de bizonytalan új?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy olyan munkahelyed, ahol már évek óta dolgozol és fix, stabil hely, de a kollégák kinéznek maguk közül, a főnök nem kedvel és semmi szakmai fejlődési lehetőség nincs, csak olyan, ami a cégen kívül máshol nem használható. Előléptetést pofára adnak, mert nincs egzakt mérőszám. Ezért már belefásultál, minden nap stresszes és a munkaidő felét céltalan netezéssel töltöd.


Tegyük fel kapsz egy állásajánlatot, ami szakmába vág, de teljesen más technológiát igényel, mint amivel eddig dolgoztál, így sok tanulást és nagy kihívást jelent. Olyasmi, ami érdekel, de nem vagy benne biztos, hogy a kellő gyakorlatod megvan-e hozzá, annak ellenére, hogy az interjún a tesztet 85%-ra teljesítetted. Fiatal, de külföldi hátterű, viszonylag nagy cég. Érdekes munka, de nem tudni hogy nem lesz-e túl nagy a terhelés. A fizetés a jelenleginél 35%-al több.


Mit választanál? Az új helyet, ami lehet, hogy mégse jön be? Vagy maradnál a réginél és várnál egy olyan ajánlatra, ahol nem kell új technológiákkal majdnem az elején kezdeni a betanulást?


2020. okt. 27. 21:38
A kérdező szavazást indított:
Kivárnék
Elfogadnám az ajánlatot
16 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezek egyértelmű jelei annak, hogy váltani kell - és minél tovább halogatod, később annál nehezebb lesz (és még vered is a fejed a falba, amikor egy jónak tűnő lehetőséget szalasztottál el). Várni amúgy a sültgalambot szokták. Gondolj arra, hogy a mostaninál rosszabb nem lesz, és ha beválik, még az önbizalmad is helyreáll az új helyen.
2020. okt. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az én munkahelyemre is igaz, hogy semmi szakmai fejlődésre nem ad lehetőséget, a kollégák nem annyira néznek ki, csak közös téma nincs, cserében viszont a céges kultúra szörnyű és napi 2 órát utazom. Ha komolyan tudnám venni még ezt a munkát, akkor számomra is stresszes lenne.



Szóval leírtad a munkahelyemet!



Szerintem válts!!!

Fogadd el az ajánlatot!!!

2020. okt. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Gondolkozz hosszú távon. Számold ki, hogy mi lesz 5-10-20 év múlva, ha maradsz, illetve, ha váltasz.


Nekem ez sokat segített a döntésben: Meghatároztam egy életszínvonalhoz tartozó összeget, ahogy 10 év múlva szeretnék élni. Megnéztem, hogy mennyi az esélye annak, hogy a régi munkámmal elérhetem-e azt a szintet. Nem jött ki a matek, így hát léptem.

2020. okt. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Céltalan netezés? Ha már jó sok tanulást meg kemény hajtást akarsz, beindíthatnád az első online bizniszedet. Igaz ugyan, hogy hónapok, mire pénzben is kezd látszani az odafigyelés, de rengeteget tanulsz, és a második már könnyebb lesz, amikor nyugodtan csinálhatod otthon már. Ilyen print on demand marhaságot javasolnék, azt tényleg csak csinálnod kell, ha az egészséges tudni akarás ott van mögötte. Elég sok youtube csatorna szól arról, hogy hogy kell, mire ügyelj, mi alapján tervezz, ésatöbbi. Lehet, hogy angulul értened kell, de nagyon sok videón szinte tökéletes az automatikus angol felirat ma már, meg épp emiatt elég sokon kijavítják azt a pár hibát. Amikor már fut a dolog, töltheted a munkahelyi hesszelést azzal, hogy promózod a cuccost, vagy épp ötleteket gyűjtesz a next big thingedhez. :)
2020. okt. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
9 évet töltöttem az első munkahelyemen, ami egy az egyben olyan volt, mint amit leírtál. Totálisan terméketlen időszak volt, amikor végre váltottam alulról kellett újrakezdenem mindent, úgyhogy sokkal jobb lett volna előbb váltani.
2020. okt. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#1: Igazából már több, mint egy éve nem érzem magam jól ezen a helyen és a feleségem folyton ösztökélt, hogy nézelődjek, de eddig nem kaptam konkrét ajánlatot, csak pár interjúm volt. Ez most az első, ahol tényleges állásajánlatom van.


#3: Az életszínvonalamat a mostani fizetéssel is fent tudom tartani, félre is tudok tenni, de fizuemelést 2 éve nem kaptam és jövőre se valószínű 5-6%-tól több. Az új helyen meg több lenne a pénz, szóval ez nem téma.


#4: Volt már többször tervben saját vállalkozás, de nehéz ügyfeleket szerezni. Ilyen printing dolgokkal nem bohóckodnék, programozó vagyok, szóval vállalkozásban is ezt csinálnám. Most is otthonról dolgozok amúgy, de csak a Covid miatt. Egyébként folyékonyan beszélek angolul és a felajánlott állás meg fix home office, szóval teljesen otthonról végezhető.


#5: Én is félek kicsit, hogy újra kellene kezdenem, mert az évek során a technika kicsit eljárt felettem, nagyon lemaradtam a kurrens dolgokkal, fel kellene hozni magam. Az is igaz, hogy most én is terméketlen vagyok, nem haladok semerre, nincs már izgalom a munkámban.


Különben régen nem volt rossz ez a cég. Rugalmas, jó légkör volt, még az egyetemi tanulmányomat is támogatták cserébe hogy pár évig a cégnél maradok (szerencsére ez már lejárt, szóval tudok lépni). De az utóbbi 2 évben sorozatos átszervezések voltak, cég arculat váltás, struktúra váltás, úgy cserélődtek a vezetők, mint az alsónemű, eddig már 4 különböző közvetlen főnököm volt, szóval szerintem fogalmuk sincs, mit akarnak.

2020. okt. 28. 08:58
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyon-nagyon egyértelmű. Nincs mire várni. 35% meg nagyon jelentős különbség. A kérdésed alapján valamilyen értelmiségi területről van szó, néhány ritka esetet leszámítva, ha esetleg nem jönne be, akkor váltasz máshova, szóval még ez sem lehet kerékkötője a dolognak.
2020. okt. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2. voltam, hú nálam is programozó-szerűség a meló.

Egy multinál (alapból a multi nem szoftverfejlesztéssel foglalkozik, az IT a szükséges rossz, a mostohagyerek).



A munka egy része alapból csak részben fejlesztés. Egy személyben support, alkalmazásüzemeltetés és fejlesztés a feladat, persze az üzleti igényeket is te hallgasd meg, fordítsd le kódra, te menedzseld a tesztelést is. A szoftver egy dobozos termék, irtó elavult technológia. Sajátos módszerekkel lehet kódot írni hozzá, a meglévő kód totál rosszul szervezett.

Egyébként senki se ért eléggé mélyen semmihez, emiatt a rendszerek instabilak, bugosak és sokszor a biztonság se megfelelő. A döntéseket a management halogatja.


Engem ismertek az oldalon Sikertelen névvel, nem is nevezem magam fejlesztőnek a fenti körülmények között.


Egy másik rendszerrel foglalkozó kolléga szólta el magát, hogy amióta itt dolgozik, azóta nincs szakmai fejlődés.


Ezalatt be kell járni az irodába minden nap, a COVID-al se nagyon foglalkoznak. Úgy mindenben merev a cég hozzáállása, légköre. Menő irodában vagyunk, ezzel minden jól el is mondtam.



Válts, válts, válts!!!!

2020. okt. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja meg az IT-n mindenki külsős így vagy úgy.

Olyanok is előfordulnak, hogy nem tudja a kolléga, hogy kell-e a továbbiakban, vagy nem tudja, hány órában. Vagy azt ígérik, májustól ismét 40 órában, június végéig pedig elszólják magukat, amiből kiderül, hogy majd csak ősztől 40 órában....



Meg számomra az felfoghatatlan, hogy ha ezek a cégek több pénzt áldoznának arra, hogy több munkatárs legyen, legyen gazdája a dolgoknak vagy akár a használhatatlan rendszerek időben történő leváltásán gondolkoznának, dolgoznának, akkor hosszú távon anyagilag jobb lenne a cégnek. Gyorsabb munkavégzés, több termék/ügyfél, stabilitás stb.

2020. okt. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretnék egy olyan munkahelyet, ahol a feladat a kódolás, és van külön ember, aki az üzleti igényeket specifikálja, aki a deployt csinálja, aki üzemeltető, aki supportos, én pedig kódolhatok, mégpedig csapatban, és mondjuk valami épkézláb metodológia szerint.


Igen, tudom, ott se csak kódírás van, hanem dokumentációkészítés, meetingek stb.

Igen, tudom, káosz mindenhol van.

Nem is ez a gondom.......

2020. okt. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!