Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagyon sok email címet,...

Nagyon sok email címet, telefonszámot el lehet adni vhol?

Figyelt kérdés

Megszűnt a munkám a vírus miatt márciusban, és rengeteg email címmel és telefonszámmal rendelkezem, mindenféle területről

Munkát keresek, jóformán válaszra sem méltatnak, emiatt minden követ szeretnék megmozgatni...



#adatok #Semmi illegalisat nem akarok
2020. okt. 29. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kulcsszavak:" #Lehet hülye vagyok"


És tök igazad van😃

2020. okt. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Semmi illegalisat nem akarok "

Akkor felejtsd el. Adatvédelmi szempontból sem semmi egy ilyen, és munkajogiból sem. Rettentő bizalomgerjesztő leszel bárki előtt, ha azzal mutatkozol be, hogy ellopod a munkahelyed tulajdonában lévő adatbázist, hogy máshol felhasználd. Kapkodni fognak utánad, hátha majd távozáskor őket is meglopod. Én nagyon nem reklámoznám ezt, mert hamar le lehet bukni, hogy egy volt munkavállaló hirtelen az én ügyfélkörömből kezdi és próbálgatja lenyúlni az embereket.


Adatvédelmi: semmilyen jogalapod nincs kezelni mások adatait, ha ők erre nem adtak előzetesen engedélyt, vagy nem alapul pl. szerződésen. Márpedig az, hogy te felhívod egy másik cég nevében X cég ügyfeleit, azzal rögtön lebuktatod magad, hogy megvalósítottad a tiltott adatkezelést.


Munkaviszonyod megszűnésével amúgy nem kellett volna mindent visszaszolgáltatni, illetve törölni? Versenytilalmi megállapodás nincs érvényben? Munkaszerződés nem kötötte ki, hogy a céges titkokat és bizalmas adatokat te nem szolgáltathatod ki? Nem kell rá válaszolni mert nem érdekel, csak gondold át, hogy mi mivel járhat.


Én a helyedben törölném ezeket, mert úgysem tudod felhasználni. Előnyt nem csinálsz belőle, hátrányod viszont bőven lehet.

2020. okt. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Köszönjük, kérjük a nyomozók kiérkezéséig ne hagyja el otthonát.
2020. okt. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez a kérdés számomra egy új lépcsőfok, Darwin-díjat érdemel.
2020. okt. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a rengeteg az minimum százezres nagyságrend, akkor lehet próbálkozni, persze vastagon illegális.
2020. okt. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!