Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az olyan "álláshirdetéseknél"...

Az olyan "álláshirdetéseknél" amibe benne van hogy "diákok, nyugdíjasok, gyesen lévő anyukák is végezhetik" már érdemes elkezdeni nagyon gyanakodni?

Figyelt kérdés
2020. okt. 30. 08:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nekem mostanában a kedvencem a messenger történeteknél a Nuskinon gyeses kismamák megosztásai. 1-2 hónapig napi szinten nyomják a termék promot, aztá "elhallgatnak". Szomszéd is most kezdett bele, Facen meg a csoport tagjai kommentálnak, hogy szuper lehetőség a megosztásai alá, meg hogy ők is ilyen gépet akarnak és valakinek már van, van aki meg gyűjti rá a pontokat. :-)
2020. okt. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Koplárovics Béci, valószínűleg igazad van, biztos vannak ilyen "kamu" munkák is, de én nem egyszer belefutok olyan álláshirdetésbe, ahol kimondottan diákokat keresnek"


Igen, de a kérdésben nem csak a diák szerepel, hanem időzetként hozzátéve a nyugdíjas, gyes-en lévő kismama is. Az pedig már nagyon nem a mekis-teszkós és hasonló diákmunkás állások.

2020. okt. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Igen Koplárovics Béci pontosan érti hogy melyik hirdetésekre gondolok én. :D
2020. okt. 30. 10:59
 14/16 anonim ***** válasza:

Béci, én is arról beszéltem az 1-es hozzászólásomban: pontosan éleírtam, hogy a NORMÁL, VALÓS hirdetéseknek az az oka, hogy a munkáltató kevesebbet fizet a dolgozó után, ha diák, nyugdíjas, netán kismama (akár egy 4 órás takarításnál)


Tessék, csak Budapesten 89 db VALÓS hirdetés, nyugdíjast keresnek:

[link]


Diákra szintén beadott 192 db VALÓS hirdetést, csak Pestre:

[link]


És igen, a csak gyes keresőszóra kiadott 12 otthoni, stb munkát - ezek valóban ilyenek lehetnek, de mint írtam, nekem már "lepattan a szemem" ezekről a hirdetésekről :-)

[link]


Ha statisztikát akarok felállítani, akkor 300 állást nézve 280 diák és nyugdíjas és csak 12 MLM-es.

Nem véletlenül "nem értettem" a kérdést én tényleg a normális hirdetéseket nézem :-)

De a kérdezőnek is igaza van - vannak ilyen "megvezetések" is.

2020. okt. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Koplárovics Béci ***** válasza:

#14: Te nem ismered az idézet fogalmát, vagy csak nem akarod megérteni, hogy miről van szó? Nem külön, egyesével diák, nyugdíjas vagy gyesen lévő, hanem így egyben, mind. És az ilyen hirdetéseket általában nem a hirdetőknek többnyire fizetős álláskereső portálokon fogod megtalálni, hanem az apróhirdetési és más ingyenes hirdetési oldalakon, általában magánszemélyektől. Ezek egyáltalán nem állások, mint írtam is.


Ilyesmik:

[link]


Ez szerinted bejelentett, rendes állás? Minimum 14 év? Vezető? Na ezekre gondolt a kérdező. Messziről süt az, hogy bepalizható embereket keresnek, akik megveszik a kezdőcsomagot, és úgyis belebuknak.

2020. okt. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#14: Te nem ismered az idézet fogalmát, vagy csak nem akarod megérteni, hogy miről van szó?"


Szerintem elbeszélünk egymás mellett vagy nem tudom, mi a problémád...

Még igazat is adtam Neked - "Koplárovics Béci, valószínűleg igazad van, biztos vannak ilyen "kamu" munkák"- azt is leírtam, hogy azok valóban MLM-esek,

-így abszolút nem értem, miért kell belém kötni - úgyhogy én be is fejeztem.

2020. okt. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!