Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügy-számvitelről vélemény?

Pénzügy-számvitelről vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy:

-mennyit keres általánosságban egy pénzügyi-számviteli ügyintéző(technikum)

-mennyire nehéz megtanulni,elsajátítani?

-aki éppen tanulja annak vélemény?

-és aki már dolgozik/dolgozott a szakmában az hogyan vélekedik róla?

Pályaválasztás előtt állok(középiskola) és nagyon fontos lenne mert ez az egyetlen ágazat ami érdekel is.



2020. nov. 1. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha ez az ágazat érdekel, akkor egyetem. A pénzügy-számviteli üfyintéző az gyakorlatilag egy adatrögzítő. Sormelós, aki irodában ül. Ha tényleg ez az irány érdekel, akkor egyetem, mérlegképes, hasonlók.
2020. nov. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem,akkor egyetem nélkül nem ér semmit?
2020. nov. 1. 12:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Mérlegképeshez biztosítja a bemeneti feltételt, más előnye nagyon nincs. Egyetemen egy szemeszter alatt megtanulod azt, amit egy ilyen okj-n elhúznak hónapokig. Nekem pl. decemberben lesz modulzáró vizsgám okj-n abból amiből őszi szünet előtt Zh-ztunk Egyetemen.
2020. nov. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem. Mennyit keres egy mérlegképes könyvelő és egy sima pénzügyis?
2020. nov. 1. 12:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól függ hol és miylen területen.


Bértáblás helyen, közszférában gyatra mindkettő, majdnem egy fizetési réteg. Inkább csak a többlet tudással, juttatásokkal, vagy szolgálati idővel ér el magasabb jövedelmet 10-en évek után.


Vállalkozói mérlegképes az sok esetben önmaga is vállalkozó, de az meg ügyfélkörtől függ hogy mennyi bevételt és jövedelmet milyen költségek mellett tud realizálni.


Van aki csak otthon a konyhában távkönyvel, vagy "hokedli könyvelősködik" 1-2 bevallásos ev.-nek, kisebb cégeknek, van aki irodát működtet x számú pénzügy-számviteles, Tb-béres minimálbéres , garantált bérminimumos adatrögzítővel.


Van aki meg közép- vagy nagyvállalatoknál könyvel alkalmazottként.

2020. nov. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz egyetemre menni, akkor tedd le a mérlegképest is + legalább angolul tanulj meg magabiztos felsőfokon kiegészítve a gazdasági szaknyelvi tudással. Ez már ér valamit a munkaerőpiacon, BP-n nagyobb multiknál is el tudsz majd vele helyezkedni nem éhbérért. Nekem is vannak nem diplomás könyvelő munkatársaim a cégnél, nettó 350-400 ezer körül keresnek, bár 5-8 éves tapasztalatuk van.
2020. nov. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az angolból most fogom megcsinálni a középfokú nyelvvizsgát decemberben,reménykedem hogy minden úgy fog alakulni ahogy elterveztem,hát igen gondoltam hogy egy pályakezdőt nem fognak megfizetni,mindenhova több év tapasztalat kell mostmár.😅

Köszönöm mindenkinek a válaszokat,sokat segített.

2020. nov. 1. 16:11
 8/9 anonim ***** válasza:
sok sikert a nyelvvizsgádhoz, biztos sikerülni fog! :) A középfok az már egy jó, biztos alapot ad, onnan akár egyedül is képes leszel felsőfokra fejlődni pár hónap alatt. (tanulsz szavakat önállóan, veszel nyelvkönyvet és gyakorolsz, olvasol újságot/könyvet angolul, angol felirattal és szinkronnal nézel filmeket, sorozatokat, ha van rá lehetőséged akkor angol fórumokon csetelsz vagy ismerőssel beszélsz angolul stb.)
2020. nov. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia. Azóta változott a terv? :)
2021. jan. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!