Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki 20 órás munkaidőben...

Ha valaki 20 órás munkaidőben dolgozik, és el akar menni 1 nap szabadságra, akkor arra 3 nap szabadságot írnak?

Figyelt kérdés
Erre a kérdésre kaptam egy választ, és azt szeretném még kérni, hogy esetleg tudna-e valaki küldeni egy hivatalos linket erről, amit esetleg ki is lehet nyomtatni???
2010. aug. 9. 20:54
1 2 3
 11/22 Vérgibbon ***** válasza:
Ehhez csak annyit fűznék hozzá, illetve annyi volna a kérdésem, hogy ezt a levelet mely illetékes hatóság küldte el és kinek? Megkérdeztem cégünk jogászait és azt mondták, hogy szó szerint (aki ezt a levelet írta és hivatalos pecséttel ellátta menjen az anyja pics@j@ba annyi köze nincs az általa hivatkozott jogszabályhoz mint tyúknak az atomfizikához. Ezzel a levéllel akkora pert lehetne minden illetékes ember nyakába varrni, hogy még a kutyája is ezt fizetné) idézet vége. Sehol nincs az MT-ben hogy a szabadságot arányosítani lehet/kell.
2010. aug. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Vérgibbon:

A levelet a Foglalkoztatási és Szociális Hivatal Jogi Főosztálya írta, Ügyintéző dr. Turcsányi Máté volt.


Amúgy ha a jogászok ennyire tájékozottak, légyszi kérdezd meg őket, hogy kell számolni a szabit az alábbi beosztásban:

heti 40 órás az ember, napi 12 órai munka, 2-t dolgozik, 2-t pihen.

azért gázos, mert ugye van az Mt 135§. Viszont ha nem teljes hetet van távol, akkor mi van?

Amugy ezt a honlapot hivatkoztam, amire azt irta, hogy nem jó:

[link]

2010. aug. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Vérgibbon ***** válasza:
napi 12 órai munka, 2-t dolgozik, 2-t pihen az hetente 36 vagy 48 órát dolgozik, Neki egy nap szabira 12 órai fizetés jár ellenben ő dolgozik hétvégén és ünnepnapon is az 5+2-ben dolgozó olyankor otthon van. Ezt hívják folyamatos műszaknak. Csináltam 3 évig én is.
2010. aug. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Vérgibbon ***** válasza:
De gondolj csak bele aki részmunkaidőben dolgozik, vagyis napi 4 órát és az illető betöltötte a 45. életévét vagyis 30 szabadság jár neki de mint írtad a szabadság 8 óra akkor ez az ember hivatalosan 60 nap szabadság illeti meg. Tehát havi 20 munkanap 60 nap szabival ez évente 3 hónap fizetett szabadság és 9 hónap munka. Ez kicsit már sok volna nem?
2010. aug. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Vérgibbon akkor most hogy is van? tehát 12 órát fizetnek neki 1 nap szabira? Akkor ha ő kiveszi a mondjuk 21 nap éves szabiját, akkor 252 óra lett neki kifizetve. De aki 8at dolgozik / nap, annak csak 168 óra szabi lett kifizetve. És mindkettő átlagban heti 40 órát dolgozik... Nem aránytalan ez?

Vagy van olyan kocsmáros, ahol csak heti 1 napot (10 órában) megy a melós, heti 10 órás bejelentéssel. Akkor most hogy is van a szabi? nem dolgozik fél évet, mer jár neki 26 nap mondjuk, és ugye 1 héten 1 nap a meló? Ez sem jó...


"de mint írtad a szabadság 8 óra" ->ez kinek szólt? Én sztem nem irtam ilyet, mert a szabira távolléti díj jár, ami Mt. 151/A §(5):

"Havi időbér esetén


a) az egy napra jutó távolléti díj: az egy hónapra megállapított távolléti díj és a tárgyhó munkanapjai számának hányadosa;"

Szóval van a szabinál jó néhány fehér folt akkor...

2010. aug. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Vérgibbon ***** válasza:
No akkor mégegyszer aki 12 órát dolgozik az nem tud heti 40 órát dolgozni hanem 36 vagy 48 órát. Ezért ő nem tud havi 21 nap szabadságot kivenni hanem csak 15-öt.
2010. aug. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Vérgibbon ***** válasza:
Aki pedig napi 8 órát dolgozik hetente pedig 40-et az havonta max 21 napot tud kivenni szabadságnak. És mégegyszer átlagban egyik sem dolgozik 40 órát, hanem az egyik 36-48 órát a másik pedig 40 órát.
2010. aug. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Vérgibbon ***** válasza:
A szabadság kivételével pedig aránytalan vagy sem ez van Így határozták meg az okosok.
2010. aug. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Vérgibbon ***** válasza:
"de mint írtad a szabadság 8 óra" elnézést de ezt másnak szántam de véletlenül rossz helyre illesztettem be.
2010. aug. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Vérgibbon ***** válasza:
Persze kimaradt egy lényeges dolog. Magyarországon hivatalosan nem dolgozhat 168 óránál többet havonta senki kivétel egy-két eset. Tehát aki napi 12 órát dolgozik 2nap meló 2 nap pihi beosztással az 168 órát és még 2x12 órát dolgozik havonta vagyis 192 órát. De, hogy ne essen csorba a törvényen ezt a plusz 24 órai munkát a munkáltató köteles túlórában kifizetni vagy a munkavállalónak csúsztatásnak nevezett fizetett távolléttel kifizetni.
2010. aug. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!