Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány hét magas tp% jár egy évben?

Hány hét magas tp% jár egy évben?

Figyelt kérdés

Hello! Az évben egyszer voltam csak az elején egy hetet táppénzen nátha miatt. Még nem kellett táppénzre mennem későbbsem. Hosszú hónapokig voltam fizetéses kényszerszabin a koronavírus miatt és még a fizum is nőtt szerencsére. Úgyhogy most jó lenne kivenni betegszabit. Nem tudom hogy még egy vagy két hetet tudok kivenni.


Egy évben hát hét betegszabira adnak magas %-ú táppénzt? Állami állásról van szó. Összesen 2 vagy 3 hét jól emlékszem?



2020. nov. 5. 17:31
 1/9 A kérdező kommentje:
Sima náthára venném ki háziorvostól nem üzemi baleset meg ilyenek
2020. nov. 5. 17:39
 2/9 anonim ***** válasza:
Betegszabadság évi 15 napra jár, utána táppénz.
2020. nov. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Betegszabadság alatt teljes jövedelmem megkapom? Jól értem?
2020. nov. 5. 17:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem, a betegszabi az 70%.
2020. nov. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az remek


A táppénz utána hány %?

2020. nov. 5. 17:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Beteg szabi 70%, a táppénz pedig 60. Viszont az nem arra van, hogy csakúgy kivegye az ember, hogy hopp kiíratja magát dokival. 4 éve dolgozom a munkahelyemen, összesen 2 napot voltam betegszabin. Most jól jönne decemberben az a 15 nap, de mivel ketten vagyok nem tehetem meg és túl átlátszó is lenne.
2020. nov. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Nekem nem gond. Nem csinálok belőle problémát a munkahelyen sem
2020. nov. 5. 18:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudom, h lepontoztok és tudom, h jogosan. Én is utálom magam ilyen szempontból, hogy ha nincs semmi bajom akkor minek íratom ki magam betegszabira? Tudom jóljönne a párnap pihi, stb de elég gáz, most beszélek német ismerősömmel, ott csak akkor nem mennek be ha tényleg betegek, pedig ugyan annyi szabijuk van. Itt nem szeretnek dolgozni az emberek...
2020. nov. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Megértem. A csapat a fontos, hogy ne hagyd másra a munkát. Én magam is ilyen segítőkész, önfeláldozó vagyok, de hidd el értem nem kár. Azt a három aktát el tudja más is tolni. Gondolkoztam rajta régen, hogy vegyek-e ki betegszabit ilyenkor amikor mindenki náthás.


Régen úgy voltam hogy nem éri meg, mert úgysem dolgozok semmit, akkor nem mindegy hogy a meleg irodában fetrengek a gép előtt vagy otthon? Aztán idővel rájöttem, hogy az otthoni mély elmerülés érdekes dolgokban sokkal jobb a léleknek. A szellemi kikapcsolódás sokkal fontosabb. Elmerülni egy remek virtuális játék képi és fantáziavilágában nagyon sokat ad hozzá a minőségibb élethez és tovább élsz ezáltal magad is. Úgyhogy én inkább a minőségi időben látom a célt, nem a shoppingolásban meg az értelmetlen robotban. De megértelek téged is. régen én is ilyen voltam

2020. nov. 5. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!