Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy könnyebb sok pénzt...

Hogy könnyebb sok pénzt keresni vállalkozóként vagy alkalmazottként?

Figyelt kérdés
Nettó 700+ ezer forint körül havonta értem a sok pénzt.

2020. nov. 14. 17:43
A kérdező szavazást indított:
Alkalmazottként
Vállalkozóként
Egyik sem könnyű
19 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én alkalmazottként most értem el, hat év után. Nem volt könnyű. Vállalkozóként nekem nem menne, kockázatkerülő típus vagyok.
2020. nov. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1-es

Gratulálok,elég gyorsan sikerült.

Milyen munkakörben?

2020. nov. 14. 18:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is személyiségfüggő. Én vállalkozó típus vagyok, alkalmatlan lennék alkalmazottnak. Főleg amit le kell nyelni, mire odaérsz, hogy ennyit keress. A magam ura vagyok, több lábon állok, és bőven megvan, ami kell.
2020. nov. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy bankigazgató vagy bármelyik multi nagykutyája is alkalmazott ha belegondolsz és sokkal többet keres, szóval nem mindegy.
2020. nov. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
IT manager vagyok (nem fejlesztés, üzemeltetés)
2020. nov. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Vállalkozóként folymatoan ennyi havi nettó jövedelmet realizálni nehezebb.

Én 10% osztalékot veszek mindig csak ki, hogy a vállalkozás se gatyásodjon le a kivéttől, illetve előrébb valóak az alkalmazottak bérei is. Ehhez kb minimum 120 milliós nettó árbevétel kellene éves szinten. Ezt nem könnyű elérni jelen helyzetben.

Alkalmazottként könnyeb lehet, ha olyan piaci értéked van amire megadják ezt az összeget. De azért tenned, képezened kell magad, és értékállónak is kell maradni.

Valaki írta, hogy alkalamzottként nem lenne jó.

Nálam pl. sokat tud jelenteni, hogy külföldön alkalamzott vagyok, nem csak az ithoni vállakozás adózása és biztosítása miatt, amivel milliós tételt tudok megpórolni évente, hanem kapcsolati tőke építésben és nemzetközi szakmai tapasztalatban is, mivel számos dolgot tudok belőle az itthoni vállalkozásban hasznosítani. Itthon viszont nem helyzekednék el szakmán belül alkalmazottként, csak ha végképp nincs más.

2020. nov. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

"Vállalkozóként folymatoan ennyi havi nettó jövedelmet realizálni nehezebb."

Attól függ, mi a piac. IT-ban vagyok, itt nem akkora varázslat ez. Varrott babákból valószínűleg nem tartanék itt.

2020. nov. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyilván, illetve az is, hogy mi maga a cél, mert viszont gondolom, így nem sok tárgyi eszköz, telephely, terjeszekedési potenciál, alkalmazott vagy saját tőke marad a vállalkozásban sem.

Mivel It-hez elég akár egy katas aam ev. is ilyen alapon, csak épp teljesen más vállalkozói réteget képvisel és maga a vállalkozás cégértéke majdhogynem 0.

2020. nov. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy szakmával nagyon könnyű egyéni vállalkozást nyitni és meg lehet keresni ennyit simán..

Diplomával sokkal nehezebb

2020. nov. 14. 22:00