Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi számít középfokú végzettség...

Mi számít középfokú végzettségnek egy munkahelyen?

Nekem nincs meg középiskolai végzettségem, mert ott hagytam, de van egy OKJ-s szakmám.

Most olyan helyen dolgozom (szakmán kívül) ahol középfok kell, már van szerződésem minden. Most akkor hogy van ez? Nem is dolgozhatnek?

2020. nov. 15. 06:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mi a munkaköröd és milyen okj-val rendelkezel.

[link]

2020. nov. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

34-es számú OKJ-s bizonyítvány!

Akkor ez középfokú végzetségnek számít?

A bizonyítvány a vendéglátással foglalkozik még a munkahely egy gyár ahol autóalkatrészeket gyártunk és gépeket kell kezelni!

2020. nov. 15. 07:40
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Az OKJ nem középiskola!
2020. nov. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

A középfokú végzettség az az érettségi megléte. Ha van hozzá szakmád akkor az max plusz pont.

Ha csak szak kell akkor azt írják, hogy szakirányú végzettség.

Ha diploma kell akkor felső fokú végzettség.

Az amit a munkáltató elvár nem 100%. Lehet elvárta az érettségit, de az interjún munkatapasztalatban voltál olyan jó, hogy ettől eltekintsen.

2020. nov. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%

4, egy szakmunkás is középfokú, érettségi nélkül is.

Okj-ből a 21 alapfokú, minden más középfokú szakképesítésnek felel meg.

2020. nov. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
Ha felvettek akkor tökmindegy. Ma már nem válogatnak. Nálunk is 6 általánossal vesznek fel oda ahova régen csak érettségivel meg sokan diplomásként csinálták ezt a munkát. A színvonalon persze meglátszik.
2020. nov. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%

Nem lényeges a középfokú végzettség, a bértörvény szerint ugyanis van a szakképzettséget igénylő munka, és a betanított munka, az elsőhöz minimum az OKJ megléte kell, így a törvény szerinti garantált bérminimum alatt (nettó 140 ezer) nem fizethetnek egy munkavállalót sem.

Vagy van a betanított munka ami a befejezett 8 általános iskolát jelenti, az ezért járó fizetés pedig nem lehet kevesebb a mindenkori minimálbérnél!

Aztán hogy ezen kívül a munkáltatónak milyen elvárásai vannak, már csak az ő kénye kedve, de a törvény által előírtnál többet nem köteles fizetni a munkáért, hacsak a piaci verseny indokolttá nem teszi (máshol többet fizetnek aztán elmegy tőle a melós).

Ezért van az, hogy akár egy diplomás szemét is kiszúrhatják nettó 140 ezer forinttal például ápolók.

Az állam szemében ugyanannyit ér egy diploma meg egy okj is pályakezdőként, csak a munkaévek eltöltése utáni emelésnél van jelentősebb különbség, mert a diplomás után több adókedvezményt adnak, így a munkáltató azt visszaosztja a következő évbe a dilomásnak fizetésemelésként.

Körülbelül így működik ez.

2020. nov. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%
Középfokú végzettséget nem csak középiskolában lehet szerezni, bár jellemzően innen szerzik. Egy 34-es OKJ például középfokú végzettség.
2020. nov. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

8, középfokú végzettséget csak középfokú intézményben lehet szerezni.

Az OKJ nem középfokú végzettség, hanem a 21 kivételével középfokú szakképesítés. Ezért használja a jogszabály is mindkét kifejezést.

2020. nov. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
44%
OKJ is lehet felsőfokú szakképesítés pl a tűzvédelmi főelőadó.
2020. nov. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2