EPAM vélemények?

Figyelt kérdés
Java programozó vagyok egy pesti cégnél és váltani szeretnék. Az EPAM-on gondolkodtam, de kíváncsi vagyok elsősorban ott dolgozók véleményére a helyről. Milyen a munkalégkör, mennyire jellemzőek a szivatások? Elvárás-e a túlóra? Mennyire nehéz a munka? Mennyire jellemzők a pörgős, stresszes időszakok? Kb. ilyen dolgok érdekelnének. Köszi, ha válaszolsz!

2020. nov. 16. 10:30
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocs, az kimaradt, hogy a szegedi EPAM-ról érdeklődnék elsősorban.
2020. nov. 16. 10:34
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz az EPAM-ról információt szerezni, én szerintem 3 kérdést tettem fel itt 7-8 hónapos különbséggel, mire valakivel tudtam kapcsolatba kerülni és ő tudott mesélni ezt-azt. Én mindenesetre csak azt mondom, hogy a 6 hónapos fizetetlen tréning heti 3 mentorálással eléggé gáznak hangzik. Mármint az a része, hogy nem kapsz fizetést.
2020. nov. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

#2 Hát egy kevés ösztöndíjat kapsz. De ha ezt szembeállítjuk egy 1.5M-ba kerülő gyorstalpalóval, akkor azért nem hangzik rosszul. Bárcsak több cég hirdetne ilyet, de mindenki kész programozót akar (seniort, vagy "junior"-t 2-3 év tapasztalattal) és aztán rinyálnak, hogy nem tudnak kit felvenni.

A kérdésre válaszolni személyesen nem tudok, de érdemes ezeket elolvasni: [link]

2020. nov. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván. Csak azért hónapokig 1 forintot sem keresni nem túl szerencsés szerintem. Ez egyetem mellett talán jó buli, de őszintén: Ki olyan kőkorszaki felfogású, hogy azt gondolja, hogy a IT területen az egyetemi végzettség automatikusan több szakmai tudást eredményez?
2020. nov. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdező nem tréningezni akar, hanem dolgozni. Vagy azt ne mondjátok nekem, hogy kötelező sokhónapos fizetetlen tréningen részt venni ahhoz, hogy ott dolgozhass. Azért nagyon távolról sincs olyan elit, jó híre annak a cégnek, hogy ez megérjen ennyi szívást.
2020. nov. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5 Igen, privátban már átbeszéltük ezt. Ez a 6 hónapos betanulás egy junior program, nekem ez már nem lenne esedékes 2,5 év munkatapasztalattal.

Abban maradtam, hogy beadok egy önéletrajzot és ha eljutok bértárgyalásig, akkor meglátjuk, hogy maradok-e a régi helyen, vagy lelépek.

Köszi mindenkinek a válaszokat!

2020. nov. 17. 08:36
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként pl a Morgan Stanley-nek is van friss diplomás programja ahol oktatás van ugyanúgy, de ott normálisan már a fizetést kapod.
2020. dec. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Igen az is a kevés cég egyike, bár ott elvárják szerintem az aktív jogviszonyt is.
2020. dec. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

Ha az aktív jogviszony alatt a egyetemet érted, akkor igazából már nem, mert ez egy diploma utáni program. (na jó, ha már cska nagyon kevés van hátra az egyetemből akkor is még okés) A kitétel azért hogy STEM területen tanuljon(van diplomája) az illető és legyen egy alap programozói ismerete.

2020. dec. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A korábbi junior programot már nem alkalmazza a cég? Arra gondolok, amikor felvették az embert és az első 3 hónapban (vagy van akinek rövidebb volt), egy mentor segítségével tanult.
2021. jan. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!