Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen bártenderként dolgozni...

Milyen bártenderként dolgozni Ausztriában?

Figyelt kérdés

Magabiztos német és angol nyelvtudás megvan már.

Kell papír is róla?

Elég egy tanusítvány egy tanfolyamról?

Mennyi tapasztalat kell?

Mennyit lehet keresi? Borravaló mennyi?

Köszi.



2020. nov. 16. 21:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nyelv kell német C1-szint minimum. Angol is jó ha van mellé.

Papír kéne róla, mert amúgy honnét tudnád, csinálni?

Igen elég egy tanusítvány.

Elindulhatsz kezdőként is.

A fizetés nagyon változó, és hely függő. Heti 40 órában 5 napban kb nettó 1400 Euró + jatt+kaja+ szállás+ 14 havi fizu. Volt, hogy ajánlottak nettó 2000 Eurót is heti 6 napban heti 48 órában de nem vállaltam, az nem élet. Főszezonban rászámolhatsz még úgy 15 órát pluszban arra ami a szerződésedben szerepel. A borravaló olyan 150-500 Euró között szokott lenni, de ez helyfüggő. Rohadt stresszes meló amúgy, ha nem birod a streszt akkor a vendéglátás nem neked való. Úgy néz ki egy napod, egy 4 csillagos szállodába, hogy bemész kb 14-re melózni, megy közben a Caffe Kuchen, rohangász a vendégek között ki mit szeretne, közbe azért töltsed a bárt is fel, aztán segítesz felteríteni vacsorára, igen a báros is felszolgál, mert szinte sehol sincs felszolgáló, aztán elmész kajálni 17:30 tól 18:00 -ig aztán kicsit nyugi van 19-22-ig full gáz egy nagy obi az egész, főszezonban meg pláne, hamar alkesz leszel viszed a bárt közben meg segítesz kivinni a kaját. Aztán vissza terítetek reggelire és ott maradsz egyedül az alkesz vendégekkel addig ameddig ott akarnak maradni, ez lehet 24-is de reggel 5-is. Bár mobnjuk reggel 5 az nekem csak egyszer volt.

2020. nov. 17. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Gondolom így koronavírus idején főleg nagyon stabil, jövedelmező munka lehet ez most. Sok sikert!
2020. nov. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

És példál ha hajanlig kell maradni akkor fizetik a túlórát ?

Jövő nyáron terveznék menni

2020. nov. 17. 09:19
 4/17 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen, vagy kiadják, bár rá kell kérdezni, mert volt olyan hely is ahol azt mondta a tulaj, hogy nem fizeti mert ott van a jatt. De szerintem ez ritka, meg ilyen helyre nem mennék. Rengeteg a rossz hely, mindig le kell informálni a neten, mielőtt elindulsz. Bécs és Niederösterreich kivételével mindegyik tartományban dolgoztam már, ebből kifolyólag elég jól ismerem a kinti rendszert. Én úgy gondolom, hogy amint lemegy ez az egész vírusos helyzet, akkor nagyon nagy munkaerő hiány lesz a vendéglátásban, mert most mindenki átképzi magát, a szállodák lehet, hogy becsődölnek sokan, de azokat megveszik majd, és azért veszik meg, hogy kinyissanak. Amúgy nem egy leányálom a báros élet, kemény, mint szellemileg mint fizikailag.
2020. nov. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha megfogadsz egy tanácsot, akkor azt ajánlom, hogy kint kerüld el a magyarokat nagy ívban. Nagyon rosszindulatúak, tisztelet a kivételnek. De többségében ez jellemző, ha már kicsit jobban megy neked, akkor megpróbálnak visszahúzni. Ez ilyen hülye magyar mentalitás, ha az én disznóm megdöglött akkor dögöljön meg a szomszédé is. Osztrákokkal szerintem jobb dolgozni, már ha tényleg jól beszélsz németül, ez alatt azt értem, hogy megtudod magad védeni. Persze erre is tudok ellentétet mondani, de az osztrákok közel sem dolgoznak annyit mint a magyarok. A külföldieket kihajtják, ha olyan szállodába mész ahol nagyon de nagyon kevés az osztrák, és rengeteg a külföldi ott rohadt sokat kell majd melózni.
2020. nov. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
5-ös csak a betanult hülyeségeit mondja, nem kell vele foglalkozni. Azt mondja amit hallott nem azt amit tapasztalt.
2020. nov. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem kell messzire menni, csak meg kell nézni a második válaszadót. Sok ilyen rosszindulatú ember van kint is, akiknek nem jön össze az élet és irigykednek.
2020. nov. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mit kell azon válaszon nézni? Hogy koronavírus idején semmi nincs kint? Teljes kijárási tilalom van ember!
2020. nov. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"Mit kell azon válaszon nézni? Hogy koronavírus idején semmi nincs kint? Teljes kijárási tilalom van ember!"


Ez pont tökéletes időszak arra, hogy tanulja a németet, februárban indulnak a 3 hónapos képzések. Április végén megszerzezheti a tanusítványokat. Májusban pedig már dolgozhat kint a vendéglátásban.

2020. nov. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az utolsó szót mindig a vírus mondja ki.
2020. nov. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!