Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Junior pozíciókat meg lehet...

Junior pozíciókat meg lehet pályázni tapasztalat nélkül is?

Figyelt kérdés
Legtöbb junior pozícióhoz kérnek releváns tapasztalatot 1-2 év terjedelemben. Nem értem miért, amikor pont, hogy azért junior pozi, mert pályakezdők mennének oda. A kérdésem az lenne, hogy egyéb, nem releváns szakmai tapasztalattal is érdemes megpályázni ezeket a pozíciókat, van esély rá, hogy megkapjam? Mert talán ezekben a munkaköri leírásokban, az ideális jelöltet keresik, aki 100%ban megfelel a kritériumoknak, de, ha ilyen nincs vagy jól teljesít az ember az interjún, akkor lehet esély, hogy meglátják benne a potenciált?

2020. nov. 20. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nyugodtan pályázd meg. Az 1-2 év tapasztalat - bár nem látok bele a fejekbe, de - szerintem azt jelenti, hogy a jelentkező ne legyen teljesen fogalmatlan, ne kelljen neki minden alap szakmai dolgot a 0-ról elmagyarázni. Engem simán behívtak még olyan helyre is, ahol 3+ év tapasztalatot vártak. Igaz, az még a "békeidőben" volt, vagyis idén év elején. Azt is számításba kell venned, hogy most nagyobb a verseny a munkavállalók körében, többekkel fogsz versengeni. De az esély mindig megvan, de azt először neked kell megadnod.
2020. nov. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Pályázd meg, veszíteni valód úgy sincs.
2020. nov. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom milyen területről van szó, de jó pár éve már van kötelező szakmai gyakorlat bizonyos szakokon. Na most, egyrészt ezzel bejött egy új szint a táplálékláncba (gyakornok), másrészt ezeknek a gyakornokoknak egy része nem hagyja ott a gyakhelyet a gyakornoki idő után, hanem rész- vagy teljesmunkaidőben ugyanott dolgozik tovább a tanulmányai mellett.


Ez oda vezetett, hogy a junior pozi már nem kifejezetten a 0 tapasztalatos pályakezdőknek van szánva, mert a gyakornoki szint a belépő és akik maradtak a gyakhelyen, azok simán 1-2 év tapasztalattal kapnak diplomát.


Ettől függetlenül érdemes jelentkezni egy állásra, ha nem is 100%-ban felelsz meg az elvárásoknak. Ezek a kiírsok egyébként is wish listek. Ha már 80%-ban megfelel valaki, akkor már örülnek.

2020. nov. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, meg lehet. A közelmúltban számos pozíciónál is előfordult, hogy visszahívták az embert még akkor is, ha nem teljes egészében felelt meg a feltételeknek. Ezért kedvező a munkavállalók részére a munkaerőhiány.
2020. nov. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#3.


A 4. vagyok, és ez nagyon pontos:

"Ezek a kiírsok egyébként is wish listek. Ha már 80%-ban megfelel valaki, akkor már örülnek."


Én is abszolút így látom. Ráadásul sokszor nemcsak a vágyaikat írják le a hirdetők egy pályázatban, hanem önhibájukból fölé is becsülik a munkakör betöltéséhez szükséges kompetenciákat. Nem kell aggódni miatta, bátran lehet jelentkezni.

2020. nov. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
általában igen
2020. nov. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mentek is a pozitív értékelések.
2020. nov. 21. 22:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia

bár régi kérdés, de egész nyugodtan meg lehet, ha legalább valami kapcsolódó tapasztalatod volt hozzá. pl én digi marketingen vagyok most gyakornok úgy, hogy ezelőtt sales és voltam marketing gyakornok voltam. Nincs közöm a digitális részhez, de betanítanak rá.

Tehát ha valami közöd van, esélyes, hogy felvesznek már. Több munkatársam is 0 tapasztalattal lett jó szakember itt.

2023. febr. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
sales-es voltam és marketing gyakornok :D ez akart lenni bocs
2023. febr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!