Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten (minden területen)...

Budapesten (minden területen) több a fizetésük az emberek?

Figyelt kérdés
2010. aug. 11. 09:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Valószínűleg igen. De Budapesten mindenféle élelmiszer/áru drágább is, úgyhogy ne gondold, hogy az emberek a több fizetésből hűdenagy lábon tudnak élni. Amikor én lemegyek vidékre, csak elképedek, hogy ott milyen árak vannak a pestiekhez képest. Lássunk csak egy vendéglátóegységet, igaz, hogy a legjobb sör mondjuk a dréher, de 250-ből kijön jattal együtt. Pesten ugyanez 450 egy középkategóriás helyen.
2010. aug. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Pontosan. Ok, hogy jobb a fizu, de drágább az élet is. Nemrég kiszámoltuk, hogy ott az egyik ismerős 130 nettót keres, a kb. ugyanazzal foglalkozó másik ismerős, itt vidéken 100-at. Kiszámolták, hogy kb. ugyanannyiból jönnek ki. Azzal a különbséggel, hogy a vidéki srác egyedül lakik az albiban, a pesti meg 3ad magával.
2010. aug. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát én pont az ellenkezőjét hallottam.. volt egy csaj, akinek megérte pesttől 30km-re menni dolgozni, mert ugyanazért a munkáért ott többet keres. Mert mindenki özönlik be pestre és túljelentkezés van. Vidéken meg alig vannak.

Amúgy meg akiket én ismerek és viszonylag jól keresnek, az mind szétdolgozza magát. Ha nem bírja, akkor majd felvesznek mást helyette.. így megy ez.

Ja és viszont az tény, minden drágább.

2010. aug. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó! Az előzőek sem azt mondták, hogy nem jobb a fizum, hanem hogy az élet is drágább Pesten!
2010. aug. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, de azt írták, hogy jobb a fizetésük, de drágább az élet is..:) Én szerintem meg sok helyen kevesebbet fizetnek, mint vidéken.
2010. aug. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Én egy épitőipari cég tulaja vagyok. (ez nagyon szépen hangzott, de valójában árkokat ásunk mindenfelé, alvállalkozóként). Szoktam helyi alkalmi munkásokat alkalmazni


1 napi (10óra) nagyon nehéz alkami munkáért Kelet-Magyarországon 8000 forintot kell fizetnem,és tolonganak a munkáért. Kevesebbért is kapnék, de ezt önként megadon. Ugyanazért a munkáért, ugyanaz a munkás Pesten minimum a dupláját kéri, és nehéz volt annyiért is melóst találni. A Dunántúlon a kettő között félúton van a fizetés.


De ahogy én látom, az utóbbi időben a helyzet változott. Már Pesten is jóval több a nagyon szegény ember, aki bármit elvállal bagóért. Most nem a lecsúszott rétegekre gondolok, mert az mindig is sok volt, hanem a becsületesen dolgozó családapákra.

Szabolcs és Borsod környéke pedig egy tragédia.


Ez nekem jó ugyan, de mégsem örülök neki.

Kettészakadt az egész ország, sok a nagyon szegény ember.

2010. aug. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért az nem igaz hogy minden drágább a fővárosban.

Pl. nálunk (zala megyei falu) egy köbméter víz csatornadíjjal együtt 1300 ft.

Élelmiszerek nem hiszem hogy Budapesten drágábbak lenének. Főleg egy falusi bolthoz képest.

Kettő dolog ami drágább szerintem: szórakozás és a lakás, albérlet.

A legtöbb faluban 5-6 millióért már egész tűrhető házat vehetsz. Viszont jó eséllyel a tömegközlekedés miatt rákényszerülsz hogy autót tarts fenn. Én pl. autó nélkül délutános műszakot nem tudnék vállalni éjszakásat meg pláne nem.

2010. aug. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy az élelmiszerek is drágábbak Pesten. Itt egy kisbolt nem ritkán 350-400 ft-ot is elkér mondjuk 2 liter Coca cola-ért.

És a lakhatás is drágább. Nekem egy kis lakásom van Zuglóban és a rezsi télen 50-60ezer Ft. Na ennyiért vidéken majdnem egy családi házat lehet fenntartani. Arról nem is beszélve, hogy ha albérletben laksz Pesten, akkor egy lakás bérleti díja 40-120ezerig terjed havonta, plusz a rezsi. Ez azért lényeges különbség.

Az viszont szerintem tényleg igaz, hogy többet keresnek az emberek. Ami viszont a legfőbb erénye a fővárosnak, hogy rengeteg a munkalehetőség. Én még csak 7 éve dolgozom, de soha nem voltam munkanélküli, pedig csak érettségim van és soha nem kerestem kevesebbet havi nettó 100-nál, sőt volt olyan is, hogy 170ezer volt a havi nettó fizum.

2010. aug. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Zuglóban és a rezsi télen 50-60ezer Ft. Na ennyiért vidéken majdnem egy családi házat lehet fenntartani."


én vidéki vagyok (Pest megye) és nekünk 125 nm-es emeletes házunk van, nagyon hideg hónapokban csak a fűtés (gáz) 40e, és akkor még hol van a többi?


szerintem bp-n nem több az emberek fizetése, vagy ugyan azért a pénzért többet dolgoznak (persze gondolom nem minden területre igaz ez)

csak egy példa: barátnőm egy éjjel-nappali üzletben dolgozik, 12 órákat, de volt már olyan is többször, hogy 24 órázott, legtöbbször éjjel dolgozik. (olyan környéken, ahol nem túl jó a közbiztonság) ezért a munkáért havonta kb 100-120e ft-ot kap.

a mellettünk lévő kisebb városban ugyan ennyit keres egy átlag bolti eladó (pl ruhabolt, ékszer stb), akinek nem kell éjszakáznia, reggel 8-9-től délután max 6ig van nyitva.

2010. aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, a barátnőm Bp-n dolgozik, ezt kifelejtettem.
2010. aug. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!