Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megszakadt az videóinterjúnk...

Megszakadt az videóinterjúnk egy technikai hiba miatt, és most gondolkodási időt kér a HR-es. Mit reagálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Volt egy pozíció ami nagyon tetszett így megpályáztam, szerintem az elmúlt időben most először, mert korábban mindig a munkaadóim vadásztak le, így nem vagyok ebben túl tapasztalt.


Sajnos nekem a munkaidőm az ő munkaidejükbe vágott, így nem tudtuk megoldani az interjút, nekem pedig már nem volt szabim.

Tekintve, hogy én elég sokat utazok, így meg tudtam oldani úgy, hogy a kocsiból ülve mobilinterneten keresztül interjúzzunk.

Az első kör teljesen rendben ment, nagyon szimpatikusak voltunk egymásnak, nagyon élveztem is a beszélgetést.


A második körben ugyanazok a személyek + egy a pályázott pozíciómban ülő kolléga.

Sajnos azzal nem számoltam, hogy az első helyen ahol megállok az interjú miatt nem lesz megfelelő lefedettség, így tovább kellett mennem a következő pihenőbe, de már akkor láttam, hogy emiatt csúszni fogok 10 percet, ezt azonnal jeleztem. 8 perc késéssel csatlakoztam be a videóhívásba, nem mentem bele, hogy miért késtem, csak jeleztem, hogy sajnos nem tudtam megállni. Ekkor kaptam egy olyat, hogy "megállhatott volna 15 perccel korábban is", úgy, hogy tudják jó, hogy dolgozom, és szoros az időkeretem.


A beszélgetés első 35 perce nagyon jól sikerült, könnyen egymásra hangolódtunk a jövendőbeli munkatársammal és felettesemmel, de ekkor jött a leggázabb rész: Elment az internet és nem tudtam kimenő hívást indítani se, megszakadt az interjú.

Hívott a HR-es hölgy, három csörgés után felvettem és rögtön le is tette (?).

Visszahívni nem tudtam, mert egyből egy gép kezdett magyarázni, hogy "kirívóan magas számlaforgalom miatt korlátoztuk kimenő hívásait és adatforgalmát, kérjük keresse ügyfél-szolgálatunkat".

A következő Auchanba befordultam, és azonnal (kb. másfél óra alatt) elintéztem az ügyfélszolgálaton amit kellett, visszakapcsolták a telefonomat és azonnal hívtam a HR-est, hogy tisztázzuk a helyzetet.


Én úgy érzem, hogy minden tőlem telhetőt megtettem, hogy jól sikerüljön a beszélgetés (és igazából nagyon jól sikerült, nagyon szimpatikus voltam, ezt többször is kiemelték).

Sajnos a hölgy közölte, hogy "rendkívül kellemetlen helyzet volt", mind a késésem (úgy, hogy tisztában voltak vele, hogy eléggé összetett helyzetben interjúztam), mind az, hogy "eltűntem", és ő még a pályafutása alatt nem hallott ilyenről, ergó burkoltan kimondta, hogy nem hiszik el, a fentit. Nem is értem, miért léptem volna le az interjú háromnegyedén, úgy hogy éppen egy kifejtős kérdést bontogattam kb. 2 perce és ennek a közepén szakadtunk meg.

Azt mondta, hogy gondolkodási időt kérnek, hogy adnak-e újabb interjúidőpontot.


Én amellett, hogy nagyon haragos vagyok a történtek miatt, igazából kicsit csalódott is lettem.


Szerintetek várjak a visszajelzésükre, vagy írjam le amit gondolok az egészről, és vonjam vissza a pályázatomat?

Az utóbbihoz írtam is egy levelet, de még nem küldtem el, ha ez érdekel benneteket, akkor privátban át tudom dobni.

Előre is köszönöm a véleményeteket.



2020. nov. 30. 16:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
HR-esként írom, hogy szerintem mind a két fél hibázott. Te abban, hogy bevállaltál ilyen körülmények között interjút, ők meg abban, ahogy kezelték ezt a szituációt. Azt értem, hogy szabit nem tudsz kivenni, na de a munkában se tudsz kezdeni egy órával előbb vagy később? Nincs ebédszünet? Ők nem ajánlották fel, hogy munkaidőn kívül meghallgatnak? Ez az autóban, menet közben, nem elegendő mobilnettel való interjúzás nagyon nem volt jó megoldás. Ugyanakkor ők is belementek ebbe, számolhattak volna azzal, hogy technikai probléma közbejöhet, a veled szemben tanúsított kommunikáció sztem nem profi és valójában ők már eldöntötték, hogy nem akarnak, csak még futják az udvariassági köröket (nem értem amúgy, miért). Azt neked kell tudnod, hogy egy ilyen kellemetlen élmény után akarsz-e velük dolgozni, felül tudsz-e emelkedni rajta, tök érthető, ha nem. Ha jelöltként én lennék ilyen szituációban, én visszalépnék, de nem írnék szerelmes levelet, hanem levonnám a konzekvenciát, hogy interjúzni csak stabil internetkapcsolattal,nyugodt körülmények között lehet.
2020. nov. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos volt a válaszod!
2020. nov. 30. 16:47
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Egyértelmű volt a másik oldalnak, hogy te most az autópálya pihenőjében szerencsétlenkedsz mobilnetről? Csak mert ez + az a tény, hogy azt sem tudod milyen mobilelőfizetésed van, elfogy a mobilneted és letiltják a telefonodat önmagában rettentően unprofesszionális.


Ahogy az, hogy neked nincs szabid és nem tudtad megoldani sehogy az interjút - nos ez szomorú de ez a leendő munkaadódat nem érdekli. Az ő szemszögükből elpazaroltad 3 embernek az idejét, akik bejöttek leinterjúztatni és egyszecsak eltűntél. Még ha így is volt és el is hinnék (nem fogják...) amit mondasz ez mind arra utal, hogy nem vagy professzionális - de legalább jó link vagy.

2020. nov. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Sajnálom, nagyon szerencsétlen szitu, de felesleges tovább ütni a vasat. Ne is írj nekik, felesleges árkokat ásni.


Máskor, ha késel, mindig mondd el röviden, miért. Ha nem mondasz semmit, azt hiszik, csak paraszt vagy.

2020. nov. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

"1. - késtél 8 percet, amit, még ha jelezted is, akkor is min. 3 ember várt Rád.

2. - "úgy, hogy tudják jó, hogy dolgozom, és szoros az időkeretem." Ha ennyire elfoglalt vagy, akkor nyilván kevésbé érdekel, kevésbé fontos számodra az Ő munkájuk - gondolhatják magukban.

3.- "A következő Auchanba befordultam, és azonnal (kb. másfél óra alatt) elintéztem az ügyfélszolgálaton amit kellett, visszakapcsolták a telefonomat és azonnal hívtam a HR-est, hogy tisztázzuk a helyzetet."


Hát bocs, de a másfél óra az nem AZONNAL, addig kb. fogalmuk sem volt róla, hogy mi történt. Valóban nem valami professzionális, ahogy írták előttem.

Még valami: CSAK EGY TELEFONOD VAN? :D

Ha valaki ennyit utazik, állandóan úton van, akkor min. 2 telefon szükséges, szerintem: 1 előfizetéses és egy feltöltőkártyás."


Én biztosan nem keresném őket és nem lépnék vissza... megvárnám, mi történik.

Az viszont, bocs, hogy őszinte leszek - számomra kicsit visszás, hogy többször is kiemelted: szimpatikus voltam nekik. Értem én, hogy ezzel azt akartad hangsúlyozni, hogy elvileg nem volt kifogásuk ellened, de már többször tapasztaltam, hogy az, hogy szimpatikus valaki egy állásinterjún, még korántsem jelenti azt, hogy fel is veszik.

2020. nov. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem addig voltál szimpatikus amíg nem történtek meg azok a dolgok ami miatt linknek tűnsz.
2020. nov. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj.

Nálam is volt hasonló.

Nekem már azt is megmondták h felvettek.

Ezért az akkori munkahelyemen felmondtam hogy tudjak az új helyen kezdeni.

Mivel többszőr is mondták h felvettek és mindent elmondtak h mennyi a fizu, a pótlék stb próbaidő alatt is utiköltség visszatérítés én komolyan vettem szándékukat.

Majd vagy közben a főnök elutazott és kértek időt hogy majd kezdek amikor visszajön.

Visszajött majd vki miatt meggondolták magukat és nem vettek fel. Én pedig munkahely nélkűl maradtam.


Szóval csak annyit hogy ha mindenképp felvenni akartak volna, akkor van esélyed.

2020. dec. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
ha egyébként sem volt komoly a szándékuk veled kapcsolatban akkor teljesen mindeggy
2020. dec. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a Sors akarta így, nem neked szánta a helyet.
2020. dec. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Végül is visszahívtak, és elvileg megpróbálunk még egy kört, annak ellenére is, hogy megírtam tegnap, hogy visszalépek a pozíció megpályázásból.
2020. dec. 1. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!