Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a munkakörhöz kell egy...

Ha a munkakörhöz kell egy bizonyos végzettség, de megelőlegezik azzal a feltétellel, hogy X éven belül elvégzem, azt nekem kell fizetnem, vagy a munkaadónak?

Figyelt kérdés

Felvettek egy munkahelyre, egy viszonylag friss (2 éve létező) munkakörbe. 3 éven belül le kell tennem azt a tanfolyamot, ami ehhez a munkakörhöz kell, mert nem ez az eredeti végzettségem. (nem is sok embernek lehet ilyen, mert ugye nagyon új maga a pozíció)

Ilyenkor ugye nem nekem kell fizetnem a tanfolyam árát?


2020. dec. 1. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
De, neked kell, hacsak a cég nem fizeti helyetted. Kötelezettsége nincs erre.
2020. dec. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Megegyezés kérdése. Ezt tiszázni kell előre, hogy ki fizeti a tanlást, a vizsgát (hány alkalmat), biztosítja e a cég a szükséges időt, köt e tanulmányi szerződést...


Ezeket mind azelőtt kell a CÉGGEL tiszázni, hogy belemész, nem pedig a GYK-n tippelgetni

2020. dec. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Az a legtisztább, ha magadnak állod. Ha tanulmányi szerződést kötsz és mégse jó a hely, akkor nem tudsz csak úgy elmenni, hanem kifizettetik veled a képzést. Amúgy felvehetne olyan embert is, akinek megvan az adott papírja. Ha érdekel és szeretnéd akkor vágj bele, de ne húzd sokáig.
2020. dec. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem, ők állják és nem kell visszafizetnem, ha úgy alakul. (éppen ezért egyelőre el se kell kezdenem)
2020. dec. 1. 12:36
 5/5 anonim ***** válasza:
85%
érdemes ilyenkor a szerződést elolvasni
2020. dec. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!