Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt olyan, aki főiskolán/e...

Van itt olyan, aki főiskolán/egyetemen tanult, mégsem a végzettségének megfelelően helyezkedett el?

Figyelt kérdés
Én ilyen vagyok. Jogot tanultam egyetemen, de sosem vonzott a jog, ezért egy rövid ideig dolgoztam aljegyzőként, majd otthagytam az egész jogi pályát, a doktori címemet sem használom. Az igazság az, hogy a szüleim erőltették rám ezt az egészet anno. Elvégeztem egy képzést, és jelenleg egy gyárban dolgozok 2 műszakban, és elégedett vagyok. Bármikor visszamehetnék a jogi pályára, de valószínűleg sosem fogok. Mikor a mostani munkahelyemre beadtam az önéletrajzomat, akkor azt hitték először, hogy rosszul jelöltem meg a posztot, amire jelentkeztem, másodjára meg azt, hogy megbolondultam. Az ilyenen mosolygok, kicsit élvezem is, mikor megdöbbennek az emberek. Szóval ilyen is van. De azt gondolom, nem vagyok ezzel egyedül, több olyan ember van, aki élesen váltott munka tekintetében.

2020. nov. 28. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Környezetmérnök vagyok, de nem tudtam benne elhelyezkedni.
2020. nov. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Egy piacképtelen szakon végeztem és jelenleg estin tanulok szakmát

2020. nov. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Én most ott akarom hagyni az egyetemet, mert elegem lett a nagy tudományoskodásból. Egyszerű életet szeretnék élni egy egyszerű szakmával.
2020. nov. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol letezik ilyen. En most nagyon minimalisan dolgozom abban a mernoki szakmaban amiben vegeztem. Es tudod mit? Boldogabb vagyok, kevesbe gyomorgorcsos, hogy elengedtem azt, hogy mar pedig nekem mindenkeppen olyan teruleten kell dolgoznom ahol teljesen a szakmaban vagyok. Hasonlo a munkakor, mint egy muszaki elokeszito, de ez nem 100%-ban csak ehhez hasonlithato. 🙂

Nem azt mondom, hogy kesobb nem fogok valtani szakmaibbra de a 3 munkaevem alatt eddig ez tortent.

Alapvetoen kulfoldon a gyarban is vannak diplomasok es ok is hasonloan vannak csak 3 muszakkal es agy kikapcsolassal + jovedelmezobb fizetessel, mint most Te gondolom

2020. nov. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Geográfusként végeztem, de egy percet sem dolgoztam a "szakmában"...

Mielőtt bárki beszólna, ezzel is el lehet helyezkedni, vannak ismerősök akik vízügynél, MTA-nál dolgoznak stb. Töbnyire a geoinfo a nyerő szakirány, szóval nem lehetetlen.

Miután végeztem raktáros lettem nagyon fos helyen, nagyon-nagyon szar fizetésért, majd egy élelmiszeripari cégnél lettem irodai dolgozó, hivatalosan informatikus, rendszergazda.

Azóta is ott vagyok, a fizetésen kívül igazából nincs gond a céggel. Most is járok egyetemi képzésre, de lehet nem fejezem be, otthagyom.

2020. nov. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Geografus allast most kerestek 2 honapja a molnal. Ajanlom nezni a honlapot, hatha lesz ujra elerheto statuszban egyszer, mint munkahelyi lehetoseg. ^^
2020. nov. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ők max geológust keresnek, ami nem ugyanaz, mint a geográfus.
2020. nov. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!