Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Big4 nélkül is lehet sikeres...

Big4 nélkül is lehet sikeres egy karrier?

Figyelt kérdés

Nyilván olyan területre értem, ahol ez a négy cég tevékenykedik, tehát közgazdaság főleg, jog, adótanácsadás.

Sokszor olvastam, hogy milyen jól mutat a cv-ben egy ilyen munkatapasztalat, viszont nekem lehetetlen oda bekerülni, mivel mindegyiknél volt már egy visszautasításom, valószínüleg már feketelistán maradok egy életre náluk, akármit csinálok.

Attól félek, hogy az elsimert munkahelyek, multik csak azt fogják nézni, hogy dolgoztam-e ezeknél, kis nevesincs helyeken dolgozókat nem veszik fel multihoz.



2020. dec. 2. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Van tapasztalatod? Van nyelvtudásod? Lehet, hogy jól mutat a cv-ben, de nem feltétel, nem az alapján vesznek fel valakit. Ha jó vagy az interjún, akkor felvesznek, mindegy, hogy van-e big4 tapasztalatod vagy nincs.

Csak utólagos megjegyzés, hogy unalmas már ez az állandó big4ozás, mintha azon kívül nem lenne élet és mindenki oda vagyna, mert máshol semmi értelme dolgozni. Lehet, hogy meglep, de az emberek 99,9%-a soha nem dolgozott big4-nál és mégis élnek és sokan nagyon jól.

2020. dec. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Még egy vacak külföldi ösztöndíjat sem hoztál össze, és nem vesz fel egy b4 sem... mire számítasz máshol? irány az államigazgatás, ott keresnek ilyen talpraesett kérdezőket
2020. dec. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
az lesz
2020. dec. 2. 22:40
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Hogyne lehetne sikeres, nem azon múlik egy jó karrier, hogy dolgoztál-e vmelyik big4ban...
2020. dec. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Ezt már legalább négyszer megkérdezted különböző formában az elmúlt hetekben...


Ha privátban megmutatod a CV-d vagy küldesz Linkedin profilt megmondom hogy miért nem állnak veled szóba

2020. dec. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell a bigfóórtóól úgy seggre esni ám. Az ott dolgozók is ugyanolyan büdösek szarnak. Túlértékelt hely az összes.
2020. dec. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem csak hogy ugyanolyat szarnak, de még nem is annyira képzettek úgy átlagban. Küldföldön sokkal nagyobb a presztízse ezeknek a cégeknek, itthon, ha értelmes vagy (vagy legalább ez a látszat a felvéveli folyamatban) már be is kerültél valahova.


Ha bekerülsz egy multihoz vagy akár kkv-ba és ügyes vagy, van ambiciód ugyanúgy építhetsz sikeres karriert. :)

2020. dec. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
Itthon ezek ugyan olyan SSC-k mint a többi, ugyan akkora pénzért.
2021. jan. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Én is jelentkeztem anno még az EY-hez, válaszra se méltattak, úgyhogy az egyetem után egy KKV-nál kötöttem ki. Aztán onnan váltottam egy multinacionális bankhoz, akik később kiküldtek Hongkongba, ott lehúztam 10 évet, manager lett belőlem, most meg visszajöttem Europába (Németországba) egy másik bankhoz még több pénzért. Szerintem tök jó kis karrier, és nem kellett hozzá Big4.


Van ismerősöm, azt rögtön egyetem után felvette a PWC, egy évig bírta, majd ez egy szar felkiáltással lelépett és csinált egy saját vállalkozást, ami egyébként azóta is marha sikeres. Na ennyit erről.

2021. jan. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
big4 nélkül nincs élet ezt jegyezd meg
2021. jan. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!