Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire elég a mai világban havi...

Mire elég a mai világban havi 300 ezer forint még saját lakással is?

Figyelt kérdés
2020. dec. 4. 22:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
68%

#10 omg.. 2*300e-et ne hasonlíts már 1*300e-hez!


bár lehet neked a 600=300al.

2020. dec. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
60%
Mert szeronted ki épít magának egy 100nm-es családi házat? :) na ugye. Egyedül is éltem,ugyanennyit tettem félre. A helyzet változatlan, hogy most 2-en lakunk és keresünk ennyit. A tény, hogy ugyanúgy van pénzünk mindenre, csak egyedül az ember nen alapít családot és épít családi házat
2020. dec. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

12 az igaz megvan, hogy ha 2 ember lakik egy lakásban/házban, akkor az egy főre eső költség fele? És más költség is alacsonyabb, eloszlik két részre. Nem értem miért kellett 12eset lepontozni, tök igaza van.

Neked elég 300e, mert költesz rezsire meg kajára 100e-et, a hobbidra 30-at, utazásra 10-et, a maradék 160e-et meg félreteszed. Más meg néha elmegy moziba, színházba, vásárol ezt-azt, többet utazik, autóra van szüksége, Budapesten lakik, ahol minden drágább, stb.

Neked elég lenne havi 200e is, abból is meg tudnál élni, más nem. Nem kell luxus dolgokra költeni ahhoz, hogy 200e kevés legyen, vagy hogy valaki havi 150e-nél többet akarjon félretenni. Ha meg már egy gyerek is van, vagy szülőt kell eltartani, akkor már a 300e is kevés.

2020. dec. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mint írtam, ugyanannyit költöttem és raktam el egyedül, mint így ketten. Saját lakásom van, 20ezer a rezsi a 6ezres internettel együtt. És sznob se vagyok, hogy hetente színházba járjak, elég évente 2x, inkább megyünk heti 1x minimum moziba, idén nyáron 9 koncerten voltunk, elég kényelmes életet élünk.
2020. dec. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én meg mint írtam, mindenkinek mások az igényei. Attól, hogy neked elég havonta 150e a megélhetésre, másnak kevés. És akinek ez kevés, az nem feltétenül azért mert sznob, vagy felesleges dolgokra költ, vagy drága dolgokat vesz. Szerencsére nem mindenki egyforma.
2020. dec. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Saját lakás mellett havi nettó 300 ezer ha semmilyen hitel nincs, akkor egész normális életszínvonalon lehet élni, de persze ez még így sem a gazdag vagy luxus kategória. Kaja mondjuk havi 40-50 ezer, rezsi havi 40 ezer, autó havi 40 ezer, ruha havi 15 ezer, szórakozás havi 20 ezer, háztartási cuccok, személyes higiéniai cuccok havi átlag 10 ezer. Évi egy nyaralás mondjuk 300 ezer forintért, ez havonta kevesebb, mint 30 ezer. 50 ezer forintot félreteszel nyugdíjra minden hónapban, a maradékot pedig vésztartaléknak. Ha 3-4 milliós megtakarításod összegyűlik, akkor mehet több a nyugdíjtakarékodba.
2020. dec. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!