Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tippek “kezdő” benzinkutasnak...

Tippek “kezdő” benzinkutasnak anyagi szempontból?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 22 éves, kezdő — de már nem zöldfülű — benzinkutas volnék, másfél éve, egy helyen. Tehát tippeket illetve trükköket szeretnék, régóta a “szakmánkban” dolgozó benzinkutasoktól, ex-kutastól, illetve a témában érdekelt vagy hozzáértőtől trükköket. Fontos leszögeznem, nem a régi módi ilyen-olyan becsapásokat keresnék, hanem anyagi plusz jövedelem gyanánt tippeket, euróval kapcsolatos trükköket illetve parkolással kapcsolatosan.


Tudnivalók:

— Rengeteg külföldi átutazó

— Jelentős kamion forgalom /parkolással/

— Túlnyomó többségben nem csak tankolás plusz tételek (szendvics, ablakmosó, adalékok, stb.)

— Mint kb. mindenhol, itt sem működik már az un. “gázolajozás”


Mégegyszer nyomatosítom, nem átverni szeretnék ártatlan embereket, hanem kisebb-nagyobb plusz pénzhez jutni fizetés kiegészítés gyanánt, borravalóból!


Segítő, hozzáértő kommenteket előre is köszönöm!



#benzinkút #trükk #euró #tipp #kút #kamionos parkolás
2020. dec. 5. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Tipp: keress egy normális munkát
2020. dec. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

"""""Szakma"""""


Egy egyszerű értékesítő vagy és abból is a legfölöslegesebb, ugyanis normális esetben egy ember meg tudja tankolni a saját kocsiját.


Szép, hogy fejlődni szeretnél értékesítésben, de egy kúton????


Először legalább egy olyan helyig juss el, ahol nem a forró melegben/fagyos hidegben/lucskos esőben, hanem klimatizált beltérben kell eladnod. Onnantól beszélhetünk fejlődésről/trükkökről.


Felejtsd el. És mosd le a szélvédőmet, talán dobok hozzád egy százast érte.

2020. dec. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Miért nem kérdezed a kollégákat?

Amúgy a tankolásért kapott borravalón, esetleg a pénztárban a termékek sikeres ajánlásáért kapott jutalékon kívül milyen lehetőségei vannak még egy benzinkutasnak?

2020. dec. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Szép dolog a fejlődés iránti vágy, de szerintem keress előtte más szakmát, ahol valóban van rá lehetőség, és nem az ablakmosásért és értelmetlen álsegítségekért kapott 100 ftos borravalókból kell összeraknod a prémiumod.
2020. dec. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Nekem ismerősöm volt benzinkutas, de ott az egész banda benne volt a buliban.


Ez még vagy 10 éve volt, leginkább piákat adtak el pult alól, és osztoztak a hasznon. Vagy ha volt ajándékkosár akkor azt, de lehet más termékekkel is csinálták.

Volt egy termékkínálat ugye alapból amit megvettek valahol akciósba.


A kasszán behúzták ugyan, de nem ütötték ki, vagy ha mondjuk utólag kérték akkor bocsi már kiütöttem, pillanat, és úgytett mintha behúzta volna közbe meg nem. Legtöbbször a blokkot nem is várják meg.


Ha a biztonsági rendszert távolról is tudják ellenőrizni akkor kockázatos a dolog.


De mondjuk én olyan kúttal is találkoztam már ahol a csávó megkérdezte, hogy bevigye-e a pénzt és hogy kérek-e mégvalamit, legalább nem kell sorbanállnom.


Mindenhol próbálkoznak csóróság van.

2020. dec. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
Előző vagyok, szerintem a mosásnál is találhatsz fizetéskiegészítést, ha van mosójuk, bár nem ismerem a szolgáltatások elszámolását.
2020. dec. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket csináltam:


1) Mi amivel sok pénzt megtakarítottunk, hogy ha loptak a shopból és mi nem vettük észre, akkor a hiányt nem kifizettük, hanem elmentünk a boltba (Tesco) és megvettük. Éves szinten fejenként 5-6e-ből megúsztuk, mielőtt odakerültem ez nem jutott nekik eszükbe és 25-40eFt-juk ment rá.


2) Mikor "elfelejtették" kifizetni a rendelt kávét, vagy valamilyen oknál fogva visszakövetelték az árát pl. "Megittam, de szar volt!" , akkor a következő embernek sajátból főztünk. Ezáltal nem volt eltérés a számlán és a kijelzőn levő kávé között és nem kellett kifizetnünk napi 3-4 alkalommal spóroltunk 240Ft-ot.

Éves szinten durván 300eFt megtakarítás, 12 fele osztva 25e marad!


3) Váltópénz sajátból mindig volt nálam 50-80eFt 1000-esben és 2000-esben, így nem kellett saját költségen postára, vagy boltokba autókázni pénzt váltani. 260Ft-ba került egy-egy alkalom mikor pénz váltás miatt kellett menni, havi szinten 10-11 alkalom, évi 32eFt megmaradt!


4) Oda kell figyelni a visszaadásnál és ha ugatnak, hogy nem 10e-est adott hanem, 20e-ett, akkor az arcába kell tolni a kamerafelvételt egyrészről kapásból csend lesz, másrészről nem keletkezik 10eFt-os hiányod.


5) A bugyros szoknyások követése is kifizetődő, nem tűnik el a karton sör, ha odafigyelsz :)


6) A quick change és fast change művészekre ha odafigyelsz sok pénzed megmarad! Amennyiben nem érted a tranzakciót, törekedj rá, hogy ne tobb hanem csak 1-2 pénzügyi tranzakciót végezz egyszerre és ha végeztél jöhet az ügyfél következő kérése.


-----


Hirtelen ezek jutottak az eszembe, örülnék neki ha te is leírnál pár dolgot, esetleg a te trükkjeid, hogy tanulhassunk egymástól, előre is köszönöm!

2020. dec. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Sírok a hetesen : ddddddddddddd . Mennyire magyar már ez az egész
2020. dec. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A hiánynál én is igy oldottam meg. Igaz nem benzinkútnál dolgoztam, de ugyanúgy megvettem a hiányt tescoból és probléma kilőve.
2020. dec. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!