Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Honvédségbe jelentkezni...

Honvédségbe jelentkezni (altisztnek)?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, tavasszal fogok érettségizni. Régen is érdekelt a Honvédség és úgy 10.től kezdve ez volt az egyik fő tervem, viszont azóta találtam mást is, ami érdekel. A Honvédségnél attól tartok, hogy ha pl. valami miatt már nem lehetek katona, akkor nincs más lehetőségem. Ez miatt és a viszonylag kevés fizetés miatt le is tettem erről a tervről, viszont most megint gondolkoztam és visszajött... Ha a másik lehetőséget választanám, akkor ugye ez nem probléma, valamint jobban is keresnék.


Viszont szeretem a sportokat, a mozgást. Minden nap sportolok, ha nem csinálom, akkor sz@r a kedvem, olyankor nincs kb semmihez se kedvem. Erre meg ugye a katonaság jó, mert minden napos ott is a sport, azaz részben a hobbimat is csinálnám.


Persze benne van, hogy pl egy járványban, mint most, vagy más vészhelyzetben szívás van, de ez nyilván ezzel jár. Ezen annyira nem is gondolkozok.



Mit gondoltok, menjek katonának vagy válasszam a másik szakmát, amivel anyagilag jobban járok és szintén érdekel?



2020. dec. 10. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Mehetsz katonának! Sok sikert! Ez a vágyad. Mit akarsz még??
2020. dec. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"minden napos ott is a sport"... ez nem feltétlenül igaz.


Van több katona ismerősöm is, de szinte sosem sportolnak munkaidőben. Csak akkor, ha fel kell készülni az éves felmérésre, egyébként meg csak az irodában ücsögörnek.


Közel sincs minden napos sport, néha van ezredfutás, ami egy 6 km-es kör a laktanya környékén. Persze van konditerem a laktanyában, de többnyire nincs idő lemenni, mert adnak más feladatokat, amivel elmegy a nap. Ami kötelező, az pedig a felméréseken kívül csak a futás, de mondom, az is ritkán van.


Emiatt elég sok elhízott katona is van náluk, mert hacsak nem kötelező, akkor lusták mozogni. Persze őket nemigen látod, mert díszelegni meg felvonulni nyilván azokat rakják be, akik izmosak és szálkásak.


A kiképzésen tényleg minden nap van reggeli torna, meg napközben is sokat mozognak az újoncok, de amint megtörtént az eskütétel, és hivatalosan is az állomány tagjai lettek, ez megszűnik. Persze lehet, hogy nem minden alakulatnál van így, de ahol nekem vannak ismerőseim, ott igen.

2021. febr. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Utolsónak nagyon szépen köszönöm a választ!


Hát akkor ez mégsem teljesen olyan, amilyennek mondják és elképzeltem. Valószínűleg akkor mégsem a Honvédség lesz,helyette mást választok.

2021. febr. 2. 10:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: figyelj, ha tényleg ez a célod, akkor az én válaszom ne tántorítson el teljesen! Mint mondtam, én csak egy alakulattól ismerek személyesen katonákat, és a infók tőlük vannak. De több laktanya is van az országban, lehet, hogy máshol meg teljesen másképp mennek a dolgok.


Sokminden függ attól, hogy végül milyen beosztásba, melyik laktanyába kerülsz. Például teljesen mást csinálnak a Kaposvári logisztikai ezredben, mint mondjuk a Tatai lövészdandárnál.


Először is el kell döntened, hogy Téged melyik terület érdekel a hivatásos katona területen belül.

2021. febr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazából eddig is egy 2. terv volt a Honvédség, mivel vannak ezzel kapcsolatban félelmeim. Lehet, hogy a másik szakmával eleve jobban járnék, a Honvédség marad ilyen B tervnek, ha netán a másik nem jön össze.
2021. febr. 2. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!