Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt jár pénz? És...

Próbaidő alatt jár pénz? És ha igen szerződést kell írni?

Figyelt kérdés
Egy olyan problémám van, hogy 2 napot voltam próbanapon, az elsőt nem fizetik már mondták, a második napot pedig kifogják amikor fizetés lesz. Pár napja mondtam fel a munkahelyemen, megkaptam a bérpapírt, de az a 1 nap amit állítólag fizetnek nem szerepel. Ilyenkor nem kellett volna valami papírt aláírni?
2020. dec. 15. 15:19
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Elnézést, de próbanapot akartam írni a kérdésben! Amit ledolgoztam azt a bizonyos időt azt megkaptam, de a próbanapot meg nem
2020. dec. 15. 17:58
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos akkor tényleg becsaptak, azon az egy napon ingyen dolgoztál nekik. Lehet forszírozni, de sok értelme nincs, mert nem tűnnek korrektnek. Fogd fel úgy, hogy ez volt a tanulóként és keress másik munkahelyet.
2020. dec. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez vmi vendéglátos éttermes vagy gyrosos hely?
2020. dec. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
#12 2 napot dolgoztam ingyen, mivel volt a próbanap amit ugye nem akartal fizetni, azt elfogadtam, de a 30.-át amit nekem akkor 29.-én mondtak, hogy kileszek már akkor fizetve. Persze, tanulópénz volt, de ha ugyanilyen szakmába elkezfek dolgozni legalább már tudom, hogy mit fogok kérdezni
2020. dec. 15. 19:49
 15/19 A kérdező kommentje:
És még pluszban az útiköltséggel is szarakodnak. Persze itt én voltam a hibás, hogy a kolléganőmtől kértem el, hogy mi az adószám, hogy számlás bérletet tudjak venni. Egy papírt adott ami a munkahely neve volt meg a cím, adószám semmi. El is lett rontva a számla,mert más címet írt be a jegypénztáros. Utólag tudtam meg, hogy így nem fogják kifizetni, amikor jeleztem a problémát a megvétel után pár nappal (mivel hétvégén vettem a bérletet) annyit mondtak, hogy kifognak fizetni. Most már azt se akarják
2020. dec. 15. 19:54
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Próbanapra akkor szokott hívni a cég, ha már elég biztos abban, hogy felvesz, de szeretné ténylegesen tesztelni a rátermettségedet. Az ilyesmit ki szokták fizetni. Korrekt cég legalább is kifizeti. Nekem is volt próbanapom, aztán 4 évig dolgoztam a cégnél.

Itt viszont, hogy már eleve szürkén foglalkoztattak, nem korrekt az egész cég. Én névtelenül megejtenék egy bejelentést is, mert az ilyenek miatt nem boldogulnak a tisztességes vállalkozók meg a dolgozók is csak szívnak a szürkemunkával. Ugye, ha egyszercsak úgy dönt a cég, hogy "kézbe" már nem fizet, nem tudsz semmit tenni, mert a papíron lévő fizudat megkapod...


Mondjuk volt olyan interjúköröm is, ahol 3 interjúkör és egy ki nem fizetett próbanap (az ebédet legalább fizették) után közölték, hogy nincs a szintemnek megfelelő szabad munkakör. És ez egy ismert szoftverfejlesztő cég volt...

2020. dec. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Hát nekem az interjún mondták, hogy fizetik az útiköltséget, de ha 50000 felett van akkor nem. 28500 Ft lett a bérlet, nagyon nem akart abba beleegyezni a főnők, de végül belement. Az interjún mondták mivel ez hétfői nap volt, hogy másnap jön egy próbanapos és ha jó lesz a bérlet akkor mehetek én is. Vissza is hívtak másnap, hogy csütörtökön mehetek. Egy szót sem mondtak arról, hogy milyen volt az a próbanapos, délután megkérdezték, hogy tetszik-e a munka és jövök-e holnap is. Mondtam, hogy igen (mivel még akkor a szépet mutatták) és akkor mondták, hogy a 2. napot már fizetik, de semmi jelenlétit nem írattak velem alá. 2.-ai dátummal lett aláírva a szerződés, 3.-án írtam alá és akkor lett megmutatva a jelenléti
2020. dec. 15. 20:57
 18/19 anonim ***** válasza:

Még egyszer:

Olyat, hogy "próbanap" nem ismer a munkajog. Olyat sem, hogy a ledolgozott időre nem kapsz bért.


Próbaidő van egy munkaviszonyos szerződés esetén. Az is akkor van csak, ha a szerződés erre vonatkozóan kitér benne.


Egyszerűsített foglalkoztatás (EFO, alkalmi munka, napi bejelentés) esetén is kell, hogy megkapd a ledolgozott időre a béred. Az EFO-t szokták arra használni a munkáltatók, hogy teszteljék a dolgozót még mielőtt munkaviszonyos szerződést kötnek vele.


" de semmi jelenlétit nem írattak velem alá"


Jelenléti ív kötelező aláírását semmilyen jogszabály nem írja elő. A munkaidő nyilvántartása a munkáltató kötelessége. Az egy dolog, hogy a legtöbb munkahelyen szokás aláíratni a dolgozókkal, hogy később ne tudjon reklamálni, hogy nem akkor és nem annyit dolgozott. Ha aláírtad, elismerted, hogy a benne foglaltak megfelelnek a valóságnak, és aszerint tud bért számfejteni a cég.


Az eseted legyen tanulópénz. Tehát olyan céggel nem kezdünk, aki próbanapot említ, aminek egy részét ráadásul nem hajlandó fizetni.


A közigazgatási határon kívüli munkába járás költségéhez a munkáltató köteles hozzájárulni. Ezt kormányrendelet írja elő neki. Tehát nem választás kérdése. Legtöbb helyen számlát kérnek róla és azt számolják el a könyvelésben, de számla nélkül is van rá mód úgy, hogy hó végén a bérletszelvényt leadod. Az én cégem soha nem kér számlát a bérletekről, mégis elszámoljuk a könyveinkben és ki is fizetjük a dolgozóknak utólag. Tehát a számla nem egy kötelező elem hozzá, a kormányrendelet sem írja elő. Lakcímkártya a munkaviszony megkezdésekor és havonta a bérletszelvény leadása bőven elég kell, hogy legyen hozzá.

2020. dec. 16. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi egy hegesztéssel, csőszereléssel foglalkozó cég vagyunk. Ha jön hozzánk hegesztő munkapróbázni, azt is kötelesek vagyunk fizetni mert a törvény előírja, pedig nem is az alkalmazottunk.

2020. dec. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!