Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság a legtöbb diplomás...

Manapság a legtöbb diplomás is max. gyári szalagmunkás lesz, vagy munkanélküli?

Figyelt kérdés
Ti mit tapasztaltok?

2020. dec. 23. 19:50
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
71%
Nem. A legtöbbnek jól fizetett munkahelye van.
2020. dec. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
23%
Ez hülyeség, a legtöbbjüknek zsír melója van, pizzafutárkodik, burgert forgat, mosogat, árufeltötltősködik, meg ilyenek.
2020. dec. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
82%
attól függ, hogy milyen diplomát is szerez?
2020. dec. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
82%
Gépészmérnök el tanulok. Még nem végeztem, de a munkahelyemen már gyakornok mérnöki pozícióban vagyok.
2020. dec. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
82%
Aki talpraesett az diplomától függetlenül fog jó állást találni, de ha van diplomája, jó a szakmájában ÉS talpraesett, na akkor kiváló élete lehet.
2020. dec. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
80%

Sz*r diplomával szenvedés a munkakeresés. (nyilván alapfeltétel, hogy olyan helyre kell menni ahol van diplomás állás, Szabolcs meg Heves falvaiban nincsenek.)

Jó diplomával viszont 300 körül van a kezdőd (pár hiányterületen több is), válogathatsz az ajánlatok között, 9-től 5-ig fix a munkaidőd és szellemi munkát végzel, lehet hogy még a képzésed is támogatják. Ünnepnapokon, hétvégén szabi, be vagy jelentve normálisan és pár év tapasztalattal megtöbbszöröződik a fizud.

Most majdnem megsajnáltam magam, hogy milyen rossz nekünk diplomásoknak, ugye kérdező? :)

2020. dec. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
34%
Sok bölcsész, környezet szakos igen ott köt ki.
2020. dec. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
61%

[link]


Igen, diplomával mindenki munkanélküli lesz. Most éppen 1,7%.

2020. dec. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
40%

Nekem semmit nem érő bölcsész diplomám van. Egyetem alatt elmentem dolgozni teljesen más területre gyakornokként, azóta ahogy váltogattam a munkahelyeket úgy lépkedtem felfelé és elég rendesen nőtt a fizetésem is.

Sok volt szaktársam azzal az indokkal nem ment még dolgozni egyetem alatt, hogy neki nincs ideje erre a tanulás mellett. Na ez nagyon sok szaknál megállja a helyét, viszont a legtöbb bölcsész szaknál ez nem lehet kifogás. (legtöbbször ennek egyébként a mérhetetlen lustaság, és a "majd anya meg apa fizet nekem mindent" hozzáállás volt az igazi oka)

Most persze ők azok, akik kétségbeesetten kapálóznak a legbénább melókért is.

Sok területen lehetetlen releváns diploma nélkül boldogulni, de legtöbbször a megfelelő hozzállás és akarat az, ami segíthet az emberen.

2020. dec. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
12%
Megint a sértődött diplomás.
2020. dec. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!