Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet eljutni egy...

Hogyan lehet eljutni egy gyárban a csoportvezetői, műszakvezetői szintre?

Figyelt kérdés

Szakma, nyelvvizsga, érettségi van, jogosítvány, targoncás, még is ugyan annyit keresek operátorként mint az, akinek 8 általánosa van. Úgy gondolom talpraesett vagyok, és szeretném magam feltornázni. Van előrelépési lehetőség nálunk. Még csak fél éve dolgozom itt, illetve biztosan hátrány, hogy nő vagyok, és fiatal. De mindig meg vagyok dícsérve, mindig meg van a darabszámom, amit kérnek. Nagyon jó a szervezői készségem. De nem elég 120 ezer forint sajnos, ebből alig alig élek meg. Első munkahelyem, egyedül élek.

Szerintetek, ha továbbra is keményen dolgozom, 3-4 év után vajon előléptethetnek?


2020. dec. 24. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Felfelé nyalsz, lefelé taposol, oldalra könyökölsz. Az ilyen kisfőnöki szinteken a szakmai tudás másodlagos, törtetni kell. A csoport- vagy műszakvezetők fölött álló kisfőnöknél kell bevágódni, mert amíg csak szimplán jól dolgozol, addig a lelkes hülye szerepébe leszel beskatulyázva, akit sosem léptetnek elő, hogy valaki azért dolgozzon is a sor mellett.
2020. dec. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

"Szakma, nyelvvizsga, érettségi van"


És ezekkel miért is gyárban dolgozol?

2020. dec. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell keresni az üzemvezetőt, hogy mire és hogyan van lehetőség.
2020. dec. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

2-es: Tudnék máshol? A szakmámban szerettem volna sokáig, de sajnos nincsen egy varroda se a környéken, illetve alacsony a fizetés szintén.

2020. dec. 24. 10:28
 5/10 A kérdező kommentje:
Esetleg fordítani tudnék, de nem tudom, hol lenne lehetőségem rá.
2020. dec. 24. 10:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy működik, hogy megpályázhatsz pl irodai állást a saját cégen belül és jobbak is az esélyeid, hogy felvegyenek meg nincs is minden állás meghirdetve.

Ha nincs ilyen, akkor jelezheted főnök felé, hogy ha lenne lehetőség, szívesen váltanál cégen belül.

Én ezt a nyalista törtetős módszert nem próbálnám...

Nyilván tovább tart feljebb kerülni szorgalomból, mint a fenti módszerrel, de azért nem lehetetlen.

2020. dec. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#4 akkor vegyél egy varrógépet és kezdj el másodállásban varrni.. ha más nem egyedi plüssfigurákat.. meskán, jofogáson, vaterán el lehet adni.
2020. dec. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm hatos.

Hetes. 3 varrógép kéne, darabja 200 ezer használtan...Még spórolok rá pár évig. Sokáig varrtam is itthon kis géppel, nagyon sok minden nem fér alá, már a vastagabb anyagok. De hidd el hogy nem éri meg egyébként, javításokat elvállalni pár száz forintért, valamivel sok a kínlódás. Ez a plüss dolog nem rossz ötlet, nagyon köszönöm.

2020. dec. 24. 15:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Na de a sor mellett állva miből derül ki bárki számára is, hogy neked fene jó szervezőkészséged van?

Pl. nálunk számtalan lehetőség van. Ha jó vagy, lelkiismeretes, megbízható stb. Tehát nem csak a munkád minősége, hanem a hozzáállásod és személyiséged is olyan, akkor lehetsz akár végellenőr, majd folyamatellenőr, minőségügyi referens ilyesmik, másik irányba pedig oktató, műszakvezető helyettes és hasonlók. Mindenhez az kell, hogy ne csak leülj a gép mellé, majd 8 óra múlva hazamenj, hanem látszódjon, hogy valami pluszt hozzá tudsz tenni. Mivel még csak nagyvonalakban sem írsz a munkáról, így ennél pontosabbat nehéz mondani.

2020. dec. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40%
Az első írta le helyesen a mai magyar valóságot.
2020. dec. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!