Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Biológia alapdiplomával mire...

Biológia alapdiplomával mire számíthatnék a munkaerő piacon?

Figyelt kérdés

Jelenleg esti gimnáziumba járok, hogy megszerezzem az érettségit. Aztán a biológia érdekelne az egyetemi képzésen. Ha egy alapképzést elvégeznék, milyen esélyekkel indulnék a jó munkákért vívott harcban?


Kellemes ünnepeket.


Köszönöm a válaszokat!


2020. dec. 26. 19:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Mint mi? Csak mert semmire nem jó.

Ha már tanulsz, tanulj valami olyat, amivel esélyed is van dolgozni!

2020. dec. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

A felvi adatai szerint nevetséges fizetésre. Egy rokon mérnöki szakkal anyagilag mindenképp jobban járnál. [link]

[link]

[link]

2020. dec. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hát ez tényleg nevettséges fizetés!


Hihetetlen, hogy ennyire értektelen a biológia alapiploma.


Köszönöm a válaszokat...

2020. dec. 26. 20:27
 4/14 A kérdező kommentje:
*alapdiploma
2020. dec. 26. 20:27
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

A biosz akkor érdekes, ha tudományos pályára akarsz menni. Akkor nem olyan rossz a pénz...


Viszont marha nehéz bejutni. Emelt biosz érettségi nélkül ne reménykedj. Az meg esti képzésen nem tudom hogy jön össze.

2020. dec. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
Minek mennél oda, ha láthatóan nem érdekel és nem akarsz vele kezdeni semmit? A bolognai rendszernek az a lényege, hogy megcsinálsz egy bsc-t aztán egy msc-t, de így hogy külön vették a kettőt, így tudsz más szakra menni bsc után. Én nettó 400ezret keresek és biológia bsc diplomám van. Msc-n mást tanultam, de ahhoz kapcsolódót. Olyan, hogy bsc önmagában semmire nem jó, ez az alap. Ha nem akarsz kutató lenni, akkor ne menj erre a szakra
2020. dec. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%
Jól értem, hogy ez egy tanárszak? Eleve egy szakot ne is végezz el, azzal még tanítani sem vesznek fel. Másra meg nem való.
2020. dec. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem, nem jól érted. A tanarszak az ma már csak osztatlanon van, nincs külö bsc és msc. Biológia bsc re a legkönnyebb bejutni, mindig minimum a ponthatár. Elvégezni nehéz, mert az egyik legnehezebb szak. De mint minden szak, bsc magában nem értelmezhető. Ott az alapokat tanulod meg. Minek akarna vki csak bsc-t végezni, ha nem is akarja a szakmát rendesen megtanulni és hogy akar úgy benne dolgozni? Értelmezhetetlen. Mehetsz utána msc-re, azzal garantáltan lesz munkád, pl.magánlaborokban vagy barhol. Mehetsz phd-re és lehetsz kutató. Vagy mehetsz más szakra, ami érdekel. Phd-n is mehetsz az orvosi felé, multidiszciplinális orvostudományra. Vagy msn-n akár a mérnöki karra ha úgy gondolod, hogy az érdekel
2020. dec. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
A páromnak biosz diplomája van eredetileg, a második mérnökinfó, sztem ezzel elmondtam mindent :) iszonyat nehéz szak, rengeteg szívatós tantárggyal, nagyon komoly elköteleződés kell, hogy vki végigcsinálja, ezért cserébe semmilyen megbecsülés nem jár a munkaerő-piacon. Szóval inkább a biomérnöki vagy környezetmérnöki szakot ajánlom.
2020. dec. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%
Biokémikus. A gyógyszergyárak, sosem fizettek rosszul.
2020. dec. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!