Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen helyekre lehet menni...

Milyen helyekre lehet menni gyakornoknak nemzetközi gazdálkodás vagy pénzügy mesterképzés mellett?

Figyelt kérdés

Jövőre kezdeném el valamelyiket és bár jelenleg is dolgozom, de nagyon sz**rul érzem magam ott ahol most vagyok + innen semmi fejlődési lehetőségem nincs.


Multinacionális vállalatokhoz, bankokhoz vagy big4-hoz van esély bekerülni ilyen szakok mellett?



2020. dec. 27. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy van, viszont kérdés hogy tudnál-e heti 30-40 órát dolgozni suli mellett. Levelezőn leszel, esetleg egyéni tanrend vagy nappali?
2020. dec. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Meki, Burger King.
2020. dec. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
#2 senki sem kérte hogy írd le hogy hol dolgozol. :(
2020. dec. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem írtál helyszínt, így nehéz megmondani, de feltételezem a főváros :D Egyébként békeidőben gyakorlatilag korlátlanok a lehetőségeid, kereskedelmi-állami bankok, rengeteg SSC, meg akár a big4 is, ahogy említetted. Arra ahogy már említették érdemes odafigyelni, hogy tudsz-e megfelelő mennyiségű időt eltölteni a munkahelyen.

Csak egy tanács, ha sikerül elhelyezkedned akkor se punnyadj be egy munkahelyen, 2-3 hónap múlva nézegesd az álláshirdetéseket, általában mindig lesz jobb hely jobb fizetéssel, én is többször váltottam 2017-2020 között amíg gyakornokoskodtam, és én is nemzetközi gazdálkodást tanultam nappali szakon.

2020. dec. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4 Szerintem is fontos a változatosság, főleg, ha rossz a légkör, csak félek, hogy nem fogok tudni elhelyezkedni az általad is említett helyeknél.

Idén lett diplomám, de sajnos nagyon nehéz (volt) az elhelyezkedés, folyamatosan nézem a hírdetéseket, járom az interjúkat, már ha behívnak egyáltalán.

Ezért kezdem el valamelyik mestert jövőre, hátha az segít. Sajnos már nincsnek olyan illúzióim, hogy pillanatok alatt állást ajánlanak, főleg nem az ilyen szintű munkahelyek. 30 óra simán beleférne egyébként nappali mellett is.

2020. dec. 28. 23:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Heti 30 óra hogy fér bele nappali mellett? Milyen órarended van? :D
2020. dec. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5

Hát nézd, most a koronavírus helyzet miatt nehezebb ebben a szektorban is állást találni, nagyon sok jelölttel kell versenyezned. Én szeptember elejétől kerestem munkát, és most a hónap elején kaptam egy ajánlatot nagyjából 150-160 jelentkezés után, meg volt vagy 15 állásinterjúm. Ha már van egy alapszakos diplomád akkor szerintem a pénzügy msc-t csináld levelezőn és vállalj mellette egy teljes munkaidős állást, de ha mindenképp nappalira akarsz menni akkor gyakornokként szerintem sokkal könyebb bekerülni ezekhez a cégekhez, nekem a covid előtti időszakban, mikor még én is gyakornokként dolgoztam nem volt semmilyen gondom vele, sokkal kevesebb volt a sikertelen állásinterjú mint a sikeres.

2020. dec. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, főállást tényleg jóval nehezebb találni, mint gyakornokit. Na meg sok cég a gyakornokait foglalkoztatja tovább, így eleve kevesebb a frissdiplomás álláslehetőség.

A pénzügy msc-hez engem jobban húz a szívem, viszont itt sokkal több kreditet kellene pótolnom, mint ng-n, meg ez sokkal matekosabb, elemzősebb szak, ami nemntudom nekem mennyire menne. Viszont biztosan hasznos egy banknál vagy bármelyik multinál.

2020. dec. 29. 18:12
 9/9 anonim ***** válasza:

#4 meg a #7 is én vagyok


Nem tudom melyik egyetemen nézted a pénzügy msc-t, én a SZIE-n csinálom, és most vagyok túl az első féléven, én nem mondanám hogy nagyon matekos lenne, eddig egy olyan tárgyam volt ahol voltak számítások, de azok is olyanok amiket a nemzetközi gazdálkodás bsc szakos tárgyaknál már tanultam szóval én nem érzem nehéznek. Neked mi az alapszakos diplomád szakja?

2020. dec. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!