Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit mondjak, hogy miért...

Mit mondjak, hogy miért váltanék munkahelyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg egy olyan munkahelyem van, ami nagyon sok stresszel jár. Nincs mellette időm semmire, barátaimra családomra stb. A párkapcsolatomnak is ez lett a veszte. Most tervezek munkahelyet váltani, ha netán eljutok interjúig és megkérdeznék, hogy miért váltottam. Mi lenne a legjobb válasz erre a kérdésre, amivel nem szereznék minusz pontot a HR-es szemében? Mert sok helyen ugye elvárás a "stressz tűrő képesség", viszont a mostani melóm extrán leterhelő...



2020. dec. 28. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
HR bullshit dumát toljál nekik: "fejlődni akarsz, vágysz az új kihvásokra, jó csapatban szeretnél dolgozni, új ismereteket, tapasztalatot gyűjteni stb"
2020. dec. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Én is a szokásos bullshitet adnám elő. Úgyis csak erre vevőek. Mérnökként mondom ezt.


Egyértelmű amúgy, hogy mit akar az ember. Pénzt illetve minél több szabadidőt. Kár szépíteni.

2020. dec. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

Piaci viszonyoknál felfalnak ennyi... Idősebb, koros embert fel se akarnak venni.

Akkor majd megsoroznak lehetetlen feladatokkal és fel se tudsz készülni.

- A haverom mondta, hogy jó a környéken a menü. 😔🤐🤭🤦‍♂️

- Ott szoktam szereltetni a szomszédban a porszívót, mindig nagyon kedvesek.

Ne ezeket!

A komoly duma se érdekli őket meg is pusztulhatsz.

2020. dec. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Az ismerősöm most lépett le innen viszont nekem jó lenne, mert alig élek még.

Bejárós volt de én elhiszem, hogy nekem főnyeremény lesz ez a hely.

Feladta, mert nem kitartó nem más volt az oka,hogy nem tetszett, hanem a jelleme. 😢🥺

Elköltöttem sok pénzt tanulásra és nem szégyenlem.

Autodidakta módon is tudok fejlődni.

2020. dec. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szükséged van a változásra, nem akarsz egy helyen egy életet eltölteni. Én mindig ezt mondtam. Volt hogy megkérdezte a HR-es csaj, hogy ez azt jelenti, hogy ha felvesznek akkor lehet lelépek pár év múlva? Mondom az attól függ, hogy milyenek a fejlődési lehetőségek illetve a juttatások.

Felvettek aztán átmentem más céghez 3 év múlva nettó 50-el többért.

Előre lépni csak úgy lehet ha máshova mész. Nagyon ritka ha valaki cégen belül vezető lesz.

2020. dec. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Nemlétező jövedelemből viszont értelmetlennek látom fejlődni és nem is lehetséges, a dupla elvárás sem másokhoz viszonyítva, mert nem lehet kifizetni a tanulást, vagy gondolkodni egyáltalán.

Mindig tiszteletem és nagyrabecsültem a helyet, ahova felvettek sajnos már szeretném, ha engem is becsulnének.

Tudom ez kellemetlen a kialakult hierarchiában, de most haljak meg.

Azt ne mondd, hogy család, mert akkor megmondják, hogy tartson el a nyugdíjas anyukád és kinlódj még, mert nem vagy vidám.

2020. dec. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudod, hogy mit akarsz... úgyis találnak kifogást...
2020. dec. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Most nem baj, ha elvállalsz kisebb melókat, de amúgy pedig igen... Ezt sem értem?! Közben meg hirdetik, hogy keresnek.
2020. dec. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!