Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nekem még határozott idejű...

Nekem még határozott idejű munkaszerződésem van és most váltanék egy másik munkahelyet. Ezt hogy tehetem meg? Továbbiak lent!

Figyelt kérdés

Azért váltanék munkahelyet, mert ott több is a fizetés és ott lehet karriert építeni, ahol most dolgozom, ott meg azt mondták, hogy nincs igény karrier építésre, a minimálbéres fizetés meg nem valami biztató. A felmondást rendes, vagy rendkívüli felmondással tegyem meg, és ilyen esetben mi legyen az indok, ha kell. Ilyenkor mennyi idő a felmondási idő?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. júl. 22. 08:23
1 2
 1/11 intrepid ***** válasza:
45%
Bemész dolgozni, leköpöd a főnököd, és már meg is szünt a munkaviszonyod.
2012. júl. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen esetben a közös megegyezés a megoldás, beszélj a főnököddel.
2012. júl. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Itt olvashatsz róla, nem szüntetheted meg felmondással, met az jogellenesnek minősül és a munkáltató kártérítéssel élhet.

[link]

2012. júl. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Itt egy másik:


[link]

2012. júl. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Az új Munka törvénykönyve 2012. július 1. napján lépett hatályba, azóta a határozott idejű munkaviszony is megszüntethető rendes felmondással.

Szabályai: 2012. évi I. törvény

67. § (2) A határozott idejű munkaviszonyának felmondását a munkavállaló köteles megindokolni. A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna.


--> a te indokod véleményem szerint ezt nem teszi megalapozottá, mivel az nem kérdés, hogy nem lehetetlen a munkaviszony fenntartása, az pedig elég könnyen vitatható, hogy jár-e aránytalan sérelemmel számodra.

Egyébként a felmondási idő 30 nap lenne, de legfeljebb a határozott idő lejártáig tartana. Felmenteni a munkavégzés alól nem kellene téged, mivel te mondasz fel ebben az esetben. Persze végkielégítés sem járna.


A rendkívüli felmondás intézménye július 1-ével megszűnt, helyette "azonnali hatályú felmondás" szerepel a törvényben. Ehhez speciális körülményeknek kell teljesülniük:

78. § (1) A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél

a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy

b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.

(2) Az azonnali hatályú felmondás jogát az ennek alapjául szolgáló okról való tudomásszerzéstől számított tizenöt napon, legfeljebb azonban az ok bekövetkeztétől számított egy éven belül, bűncselekmény elkövetése esetén a büntethetőség elévüléséig lehet gyakorolni. A tudomásszerzés időpontjának, ha az azonnali hatályú felmondás jogát testület jogosult gyakorolni, azt kell tekinteni, amikor az azonnali hatályú felmondás okáról a testületet – mint a munkáltatói jogkört gyakorló szervet – tájékoztatják.


Egyik sem nagyon áll meg a te esetedben, ezért én is első körben mindenképp azt javaslom, hogy a közös megegyezéses munkaviszony-megszüntetéssel próbálkozz.

2012. júl. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

1. első körben közös megegyezéssel próbálkozz

2. ha az első nem megy, akkor rendes felmondás


rendkívüli felmondás meg esetedben nem járható út


felmondási idő rendes felmondás esetében a munkaszerződés szerint, ha az nem taglalja, akkor MT szerint


közös megegyezésnél, meg amiben megegyeztek

2012. júl. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Először is köszönöm szépen mindenkinek a válaszát! [link]


Én ebből a cikkből azt olvastam, hogy azonali hatállyal megszüntethető indoklás nélkül. Kérem segítsetek ez téren, hogy jól értelmeztem-e a dolgot! Ez most 2012. július 01-től lépett érvényben.

2012. júl. 23. 08:28
 8/11 anonim ***** válasza:
Az a cikk egy erősen zanzásított változat, de még abban sincs az benne, hogy határozott idejű munkaszerződést a határozott idő letelte előtt azonnal megszüntethetsz indoklás nélkül.
2012. júl. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha elolvasod az 5. válaszomat, akkor látod, hogy az azonnali hatály mikor alkalmazható. Annak speciális feltételei vannak, amit nem alapoz meg az, hogy te jobb helyet találtál.

Ha azonnali hatállyal erre alapozva megszünteted a munkaviszonyodat, akkor egy esetleges munkaügyi pert két másodperc alatt buksz el, és nem győzöd kifizetni a kártérítést, meg egyéb költségeket, amiket megítélnek a munkáltatónak.

Szóval ezzel óvatosan.

2012. júl. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és NEM INDOKLÁS NÉLKÜL!!

Az csak PRÓBAIDŐ alatt van!

Ne kevergesd a jogintézményeket!

2012. júl. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!