Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkaközvetítő cég von le a...

A munkaközvetítő cég von le a béremből?

Figyelt kérdés

Sok embertől azt hallottam, hogy ne munkaközvetítőn keresztül menjek dolgozni, mert vonnak le tőlem pénzt. Ez mennyire igaz?

Még csak egy munkahelyem volt, ahol közvetítő által lettem felvéve, de ugyanannyi volt az órabérem, mint a saját állományos embereknek, illetve egy helyen olvastam, hogy nem vonhatnak le semmit. Most akkor hogy van ez?


2020. dec. 30. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A munkatörvénykönyv ezt tárgyalja:


"Mt. 161 (3): Tilos az olyan bérlevonás, amely a munkáltató, annak képviselője vagy közvetítő személy javára szolgál annak ellenértékeként, hogy a munkavállaló munkaviszonyt létesítsen, vagy azt megtartsa."

2020. dec. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire, ez ostobaság, főleg olyanoktól akik azt sem tudják merre van az előre.


A munkaerő kölcsönző és közvetítő cégek kétféleképpen működhetnek:


1) Közvetítő cégek. A cég megszerzi a munkaerőt és "kiközvetíti" a cégnek. Az ember a cég alkalmazottja lesz. Ilyenkor a cég fizet a közvetítőnek egy díjat és ezzel vége is a történetnek

2) Kölcsönző cégek. Ilyenkor a cég VÁSÁROL (kölcsönöz) munkaerőt egy másik cégtől. A dolgozó foglalkoztatója a munkaerő kölcsönző cég, akivel szerződéses jogviszonyban áll. Itt is a munkaszerződésben foglalt bért fogja kapni a dolgozó - csak a cég ahol dolgozik többet fizet a kölcsönző cégnek (ebből é a cég).

2020. dec. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk (5G fejlesztés) a közvetítős jómunkás ember átlagban 30%al többet kap, mint mi. Cserébe, ha vége a projekt húznak a bélbe.
2020. dec. 31. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!