Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek miért várnak el...

Szerintetek miért várnak el mindenhol 5 éves tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Már olyan hírdetéseket is látok hogy 5 év tapasztalattal keresnek mondjuk targoncást. Tehát a legtöbb munkaadót nem érdeklik a pályakezdő emberek. De tapasztalat szerzést csakúgy lehet szerezni hogyha felveszik az embert dolgozni. Tehát két opció van. Hazudjam azt hogy igen van benne 5 év gyakorlatom? Vagy várjak a csodára hogy majd vhol évek során meghirdetnek pályakezdoknek is munkat.
2021. jan. 5. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
nem várnak el
2021. jan. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kicsibarany ***** válasza:
95%
Sok pozícióban egy pályakezdő hónapokig csak viszi a pénzt.
2021. jan. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Mert egy tapasztalt munkás szinte mindig sokkal hatékonyabban dolgozik, mint a pályakezdő. És még úgy is megéri, ha többet kell neki fizetni érte, mert sokszorosa a produktivitása egy tapasztalt targoncásnak mint egy zöldfülűnek.


A cégek meg nem szeretetszolgálatok - amíg találnak tapasztalt munkást addig nem érdekli őket, hogy ki hogyan oldja meg a saját nyomorát.


Vagy te is a sz@r étterembe jársz kajálni, mondván gyakorolnia kell szegény szakácsnak?

2021. jan. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És? Akkor is kezdeni kell valahol. Vagy akkor soha ne dolgozzon a fiatal mert palyKezdo es tartsak el szulei mert nem veszik mondvan mert nincs tapasztalata?
2021. jan. 5. 16:11
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Pontosan ezt mondja a cég is! ÉS?! Old meg, hogy dolgozz valahol és gyere hozzánk ha már van x év tapasztalatod. Ez a standard válasz egy cégtől egészen addig, amíg talál tapasztalt embert.


Ezen te most tényleg csodálkozol? Visszatérve az előző példámra neked miért nem jó az odaégetett kaja? A szakácstanoncot tartsák el a szülei, mert te nem zabálod a főztjét és ezért nincs min gyakorolnia?


Mindig van az a pénz, amiért egy cég hajlandó kezdőt alkalmazni - erre találták ki pl. a gyakornoki programokat vagy akár már az iskola alatt a szakmai gyakorlatot.


Te voltál gyakornok? Jártál szakmai gyakorlatra? Miért nem?

2021. jan. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos ez egy valós probléma. A cégek nem akarnak palyakezdőt, mert mire tényleg hasznos lesz megunja, rajon hogy unikornist, vagy szül a hörcsöge...


Palyakezdokent próbálkozz gyakornoki poziciokkal!

2021. jan. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig azt mondom, hogyha reális dologról beszélünk, akkor hiába elvárás a szakmai tapasztalat, érdemes friss papírral is jelentkezni, hátha...

Nyilván ha egy vezérigazgatói pozícióra 15 év vezetői tapasztalatot kérnek, akkor friss targoncás papírral nulla vezetői kompetenciával és gyakorlattal felesleges jelentkezni (most mondtam valami hülyeséget). Ellenben, ha targoncást keresnek 5 év tapasztalattal, neked nincs veszíteni valód, ha beadod friss papírral és csatolsz hozzá egy rövid motivációs levelet mondjuk.

Lehet, hogy nem jelentkezik tapasztalt ember, így behívnak téged. Valószínű nem fognak annyit fizetni neked, mint másnak 5 év tapasztalattal, de ez ilyen.

Egyébként erre én vagyok az élő példa. Az álláshirdetésre, amire jelentkeztem 3 év gyakorlatot kértek. Én friss diplomás voltam, de gondoltam egy próbát megér. A cég bevállalta, hogy betanít. Persze tragikus bérért kezdtem, de mindenki jól járt, azóta is (5 éve) náluk dolgozom. :)

2021. jan. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!