Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 180 nettós fizetés Magyarorszá...

180 nettós fizetés Magyarországon kiskeresetűnek számít és az alsó társadalmi osztályokba tartozok ezzel? Diplomával kevés ez a fizetés?

Figyelt kérdés

2021. jan. 10. 17:05
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

"De a kérdező nem értékeli azt, hogy reggel nyolctól ötig van az irodában csak munkanap dolgozik és nem szakad meg az erőlködéstől sem."


Csak a pénz számít, semmi más

2021. jan. 10. 23:26
 22/35 anonim ***** válasza:
Na megjött a közigazgatásszervező :D :D
2021. jan. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

"Csak a pénz számít, semmi más"


Akkor miért szereztél egy olyan végzettséget, ami biztos állást de mocsok rossz fizetést ad?

2021. jan. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Ember! cseréljünk!

2 szakirányú diplomával lassan 20 pályán eltöltött évvel a bérem (bocs.... illetményem....) a gar bérmin! 210 bruttó/140 nettó!

És Budapest.



Megyek a 180-as állásba szívesen.

2021. jan. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

#15, kérdezőnek:


Ne tanulj semmiféle szakmát, főleg ne víz-gáz-központi fűtés szerelőt! Annak csak maszekolásra van értelme, alkalmazottként WC-papír!


Ne arra koncentrálj hogy milyen papírt szerezz, mert az építőiparban qrvára nem érdekel senkit hogy milyen papírod van?


Tudod csinálni, vagy sem? Lehetsz te kőműves-mester is, ha eleve úgy áll a serpenyő a kezedben mint szűzlánynak a fax!


Oldd meg valahogy, hogy be tudj állni szakember mellé tanulni! Rengeteg kőműves van például, aki valamikor gyakorlati oktató volt!

Amikor építő-iparban jelentkezel dolgozni akkor nem azt kérdezik hogy miről van papírod, hanem hogy szakember vagy -e, vagy segédmunkát keresel?


Ha mondod hogy nincs iskolád de betanított vagy, akkor megkérdezik hogy mihez értesz?

2021. jan. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

“ Akkor miért szereztél egy olyan végzettséget, ami biztos állást de mocsok rossz fizetést ad?”


Mert hülye voltam, mint a föld. Azt hittem, hogy szerzek eg diplomát akkor jó életem lesz, lógatom majd a lábam egy irodaban jó fizetésért, de rájöttem, hogy ez nem így megy. Egyszerűen felnőttem, benőtt a fejem lágya.


Papír nélkül nem tudok vállalkozni, pont hogy maszekolni akarok.

2021. jan. 11. 13:18
 27/35 anonim ***** válasza:

#25 vagyok:


Helyben vagyunk!


Tehát te úgy képzeled hogy egy 11 hónapos víz- gáz- központi fűtés szerelő tanfolyamon olyan gyakorlati tapasztalatot szerzel, hogy az iskola után kiváltod az ipart? XD


Vagy bedőlsz villámgyorsan, vagy felrobbantasz valakit és a sitten rohadsz meg! Láttál már olyan álláshirdetéseket hogy például: "Kőműveseket keresek, OKJ-sek kíméljenek"? Nem véletlen!


Én annak idején jártam kőműves szakmunkásba, csak nem fejeztem be az utolsó fél évet. OKJ tanfolyamon 7 hónap alatt lehetsz "kőműves" úgy, hogy egy serpenyő anyagot sem tudsz úgy a falra dobni hogy ott is maradjon, vagy ne a pofádba csapódjon vissza! Mi annak idején 3 gyakorlati hónapon (fél év) keresztül szinte mást sem gyakoroltunk mint a serpenyő, és a kanál használatát! Ezalatt nagyjából még a téglakötések módját tanultuk meg.


Bár nem ismerem konkrétan a víz- gáz- központi fűtés szerelő szakmát, de nekem ne mondja senki hogy a gázzal összefüggő TELJES kivitelezési módjot magabiztosan elsajátítja 11 hónap alatt!


Aki beiratkozik fizetős OKJ-s tanfolyamra annak a levizsgázás feltétele hogy teljesítse az óraszámot, és valamicskét tudjon makogni a vizsgán! Vagy te hallottál már olyanról aki fizetős tanfolyamon megbukott? Én még nem!


Egy háztartási-kisgépszerelő tanfolyam keretében 85%-osra tettem egy alapfokú német nyelvvizsgát úgy, hogy még köszönni sem tudok németül!

Első órán elmagyarázta a tanár hogy minden kérdést amit a táblára is felír, és az arra adott választ is gondosan jegyezzük fel. Azok lesznek a vizsgakérdések.


Azért írom le mindezeket neked mert nem papír-vadász akarsz lenni, hanem a tudásodból akarsz megélni. Erre a tanfolyam tökéletesen alkalmatlan.

2021. jan. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

Már megszűnt az OKJ, szóval nem értem miért írod

Van jobb választásom, mint szakmát tanulni? Szerintem nincs

2021. jan. 11. 21:00
 29/35 anonim ***** válasza:
36%

#27 vagyok:


Utána olvastam kicsit, és az átalakítással kapcsolatos ötletek jónak tűnnek. Feltéve, hogy jó magyar szokás szerint nem maradnak meg az ígérgetés szintjén!


A tervek szerint a legrövidebb képzés másfél év, a vizsgaközpontok pedig államiak lesznek és nem az iskola végzi!


Azt mondom hogy így már kezd okés lenni.

2021. jan. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
52%

Nem kapcsolódik szorosan a kérdéshez, de tisztázzunk már valamit, mert egy válaszoló felhozta az Országos Képzési Jegyzék, alias OKJ volt eddig MINDEN SZAKMÁNAK a az összefoglaló követelmény rendszere. Már csak azért sem láthatsz ilyen hirdetést, hogy "OKJ-sek kíméljenek" mert az utóbbi 28 évben mindenkinek OKJ-s szakmát adtak, aki a szakképzésben vett részt. Az a szám a bizonyítványban az az adott szakma OKJ kódja! Az OKJ tanfolyam pont azt jelentette, hogy államilag akkreditált követelményrendszereknek megfelelő volt az illető képzése.

Tehát valójában ez a "szakiskola kontra OKJ" már csak ezért is értelmetlen, mert az iskola is az OKJ előírások alapján tanított és kapott az ott tanuló OKJ-s végzettséget.

2021. jan. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!