Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 180 nettós fizetés Magyarorszá...

180 nettós fizetés Magyarországon kiskeresetűnek számít és az alsó társadalmi osztályokba tartozok ezzel? Diplomával kevés ez a fizetés?

Figyelt kérdés

2021. jan. 10. 17:05
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

#27, #30-nak:


Vagyis te azt akarod most körmönfontan beadni hogy azt a tudást és gyakorlatot tudtad egy 6 hónapos tanfolyamon elsajátítani, amire némelyek még 3 éves szakmunkás-képzőben is esetleg csak évismétléssel? XD


Tehát ezek szerint az OKJ-tanfolyamot végzettek átlagon felüli intelligenciával rendelkeznek??????


Na most fejezd be!


Számtalan olyan hirdetést olvastam amiben kőművest kerestek, de hozzátették hogy: "OKJ-se kíméljenek". Ez alatt természetesen a tanfolyamosokat értették.

Én magam is dolgoztam egyszer egy olyan "kollégával", aki frissen végzett OKJ-s KŐMŰVES volt! Büszke is volt rá rendesen, hogy én csak betanított vagyok!


Aztán elkezdtünk (volna) kis-téglával falazni. Mellettem állt, hozzátette a vízmértéket a falhoz, majd nézegette a libellát. Majd odafordult hozzám, és megkérdezte a libellára mutatva hogy az most kifelé, vagy befelé dőlést jelez amit lát?


TE JÓSÁGOS ISTEN!

2021. jan. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

#31 vagyok:


Egy szakmunkás-képzőben az első hónap végére már magabiztosan leolvasod a libellát. Ez annyira alapvető dolog, hogy aki erre nem képes, az még segédmunkásként sem szívesen kellene kollégának!

2021. jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
Én estire akarok menni
2021. jan. 13. 20:01
 34/35 anonim ***** válasza:

31! Szerintem érdemes tisztáznunk, hogy a 27. és 30. választ két különböző válaszoló írta!

Én (a 30. válasz írója) leírtam azt, hogy nincsen olyan, hogy "szakma meg OKJ" a szakma, MINDEN SZAKMA egy OKJ számmal rendelkezik. Az egész Országos Képzési Jegyzéket pont azért hozták létre, hogy legyen egységes szabályrendszer, amik alapján lehet szakmát tanítani!


Ezek után és itt én is azt gondoltam, hogy: "TE JÓSÁGOS ISTEN!" mikor olvasom a 31. választ arról, hogy "három évi tanulják a szakmát" Mi van? Nem, nem tanulják három évig, hanem a tananyag három éves képzésben van szétszórva sok egyéb olyan tantárgy közé, ami amúgy nem kell önmagában a szakmához.

Aki mondjuk vegyész szakközépbe jár, az négy évig tanul, letesz egy érettségit és utána még egy év mire vegyésztechnikus lesz. De ez nem azt jelenti, hogy öt évig vegyésztechnikusnak tanult, hanem azt, hogy az alap négy éves képzésben nagyobb hangsúlyt kapott a kémia, és letehette a vegyész ismeretek érettségit, ami miatt így már csak egy év a külön szakképzés, ha te bemégy egy ilyen suliba, hogy "nekem megvan ez az érettségi", akkor neked csak egy év lesz a szakma megszerzése.

Tehát a három éves kőműves képzés nem úgy néz ki, hogy három évig csak a vakolókanál van a tanuló kezében, még estin is vannak olyan tárgyak, amikre nincs nagy szükség, pedig az esti már egy felére "butított" verziója a nappalinak.


Végezetül, a gyakorlat hiánya egy olyan dolog, amit bárki kinő és igen minden iskolapadból kiesett szakember egy komplett idiótának tűnik azokhoz, képest, akik az adott szakmában dolgoznak mondjuk tíz éve.

2021. jan. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

#31, #34-nek:


Láttad a #27 után a vesszőt? Tudod így az a mondat úgy értelmezendő, hogy #27 (es válaszoló), #30-nak!


Vagyis felesleges kioktatnod hogy a kettő nem ugyanaz, mivel az egyik én voltam. XD

Egyébként az elmúlt jó pár év alatt te voltál az első akinek ez nem volt világos.



És most a sületlenségere rátérve: " a tananyag három éves képzésben van szétszórva sok egyéb olyan tantárgy közé, ami amúgy nem kell önmagában a szakmához."


Tehát ezek szerint neked vagy 8 osztályod van, vagy középfokú, mert szakmunkásnak még a közelében sem jártál.


Kezdjük mindjárt azzal, hogy minden második hét gyakorlat, vagyis a 3 tanév fele kapásból szakma. Ezután vegyük szépen sorra azokat a tantárgyakat, amelyeknek semmi köze például a kőműves szakmához!


-történelem,

-testnevelés,

-irodalom.


És akkor most vegyük a szakmához szükségeseket:


-Anyagismeret,

-szakmai ismeretek,

-szakrajz,

-matematika,

-fizika.


Tehát az elmélet 62,5%-a szakmához szorosan tartozó anyag, vagyis a gyakorlattal is egybevéve a számítást, 81,25%


Mondok neked egy példát a tanfolyamosok tudás-szintjével kapcsolatban!


Olyan mintha valaki egy hat hónapos tanfolyam után papírt kapna arról hogy programozó, beülne melléd a munkahelyen, majd megkérne hogy segíts a gép bekapcsolásában és a programozói felület elérésében. És hozzáteszem még hogy az amit "tud" az is olyan tudás, amiről "már hallott".


Ennyit ér a tanfolyam. Gyakorlatban használhatatlan, de szépen lehet mutogatni a bizonyítványt.

2021. jan. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!