Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közalkalmazotti fizetés miért...

Közalkalmazotti fizetés miért rossz?

Figyelt kérdés

Rengeteg tanár felmondott, mert közalkalmazotti munkaviszonyba kerültek ugye és ilyen fizetést is kapnak, ugyanez az orvosoknál.


Miért irtóznak az emberek ennyire a közalkalmazotti fizetéstől és munkaviszonytól?



2021. jan. 11. 02:00
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
nem tudom, nem értem ezeket az embereket, én mindig is közalkalmazott akartam lenni, ez minden vágyam és az életcélom.
2021. jan. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Egyetemi oktatokent vagyok kozalkalmazott. Ami a problemas: a berek nincsenek osszhangban a munkaval es a felelosseggel. Egy tanarseged havi netto fizetese 140.000 ft korul van, mig egy phd-hallgato osztondija 140.000, majd 180.000 ft. Tehat egy phd-hallgato tobbet kereshet, mint egy tanarseged, mikozben kevesebb a munkaja.

Valamint: egy idoben, jopar evig a kozalkalmazotti bertabla be volt fagyasztva. Mikozben a versenyszferaban eloirtak a kotelezo beremelest, nalunk nem tortent semmi - hiaba volt inflacio, meg inflaciokoveto emeles sem volt volt. Egyszer volt egy nagyobb beremeles, de azota ugyanannyi a ber. Csak akkor kaphatsz magasabb bert, ha elorelepsz a rangletran. Nalunk az adjunktus es a docens kozott legalabb 5 evet varnod kell.

Mi peldaul cafetriat sem kapunk, marmint a mi egyetemunkon. Lehet, mashol van.

Ha egy kezdo tanar 140.000 ft nettot kap, abbol nehez hosszu tavra tervezni. A sajat lakas kilatastalannak tunik. Mellette elvallalnak mas orakat, de akkor meg a szabad idejuk csokken.

2021. jan. 11. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Azert irtozom a kozalkalmazotti munkatol mert 5 ev egyetem utan tanarkent keresek netto 150e ftot. A szomszedban lakik egy ficko, 6 altalanosa van, szakmunkas, nagyon buta, de jo szakember es siman megkeresi a havi netto 1 milliot.


Van még kérdésed?

2021. jan. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Az egyetem után akartam phdzni, és maradni az egyetemen kutatni. Ha összejött volna, most keresnék havi nettó 180 ezer forintot kb. Ehelyett kikerültem a versenyszférába, és keresek 600 nettót.


Nevetséges a közalkalmazotti fizetés, ráadásul ha nem nyalsz eleget fideszes segget, abból is akármikor kitehetnek.

2021. jan. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

#2. Így igaz.

Ahol targoncázom 8 órában, 300 nettóért, oda jár egy egyetemi tanár is, 4 órás műszakban, mert így tudja a 35 négyzetméteres albérletét kifizetni...

Viszont szerintem egy PhD hallgatónak sem 140, majd 180 nettót kellene kapnia.

Azt is szerintem teljes értékű munkaként kéne felfogni...

Én nettó 200,000 forintot határoznék meg nekik, második félévtől 250,000 forintot, a tanársegédnek pedig 300,000 forintot... Ahogy megy feljebb a ranglétrán, úgy nőne.

Vicc, hogy ennyi tanulás után nem lehet normálisan megélni.


Nem arról van szó, hogy egy PhD-s embert feltétlenül komoly összegekkel kéne ösztönözni arra, hogy itthon maradjon és kutasson vagy tanítson, és akkor luxusban élhet... Csupán arról, hogy becsüljük már meg Őket annyira, hogy tisztességesen meg tudjanak élni, + munka elvállalása nélkül.

A kormány és ezzel együtt a magyar nép nagy része, gyakorlatilag semmibe nézi ezeket az embereket.

2021. jan. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Emlékszem még mikor az egyetemen az egyik docens mondta, hogy a szak amin vagyunk megéri. (IT) Mármitn akkor ha vlaaki elmegy versenyszférába dolgozni. Mondta, hogy ő közel 20 év után docensként keres annyit mint a fia friss diplomásként. (ugyancsak IT)
2021. jan. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos a mai világban ezekkel a 140 nettó körüli pedagógus bérekkel nem igazán lehet a túlélésen kívül másra játszani .:( Ha az ember Budapesten vagy az agglomerációban lakik, akkor ennyi gond nélkül elmegy albérletre és rezsire . Enni meg még nem is evett...

Lehet persze mondani azt, hogy akkor menjen vidékre, de akinek itt van mindene, annak nem olyan egyszerű. Meg persze ott sem annyira olcsó, hogy megéljen belőle az ember és még tegyen is félre saját lakásra/családra/utazásra, kinek mi.

Pont a napokban volt az egyik pedagógus csoportban, hogy más országokban mennyit fizetnek...

Szerintem itthon a legtöbb közalkalmazott nem vágyik hatalmas luxusra, nem Teslaval akar menni még a sarki dohányboltba is, csak valamire, ami nem ennyire megalázó.

Egy társadalomban, ahol nem becsülik meg azokat, akik a következő generációkat nevelik, ott bizony nagy gondok lesznek...

2021. jan. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

#6 ajaj, mennyire igy van. Egy alapkepzesen vegzett hallgatonk brutto 300e Ft-ot kaphat. Mar tobbet keres, mint a tanarai nagy resze :)

Ehhez, meg az #5 valaszhoz: ha jol akarunk elni (ertsd, ehezes nelkul meg akarunk elni), akkor tobbletmunkakat vallalunk az egyetemen, vagy egyetemi munkan kivuli munkank van. Nekem is volt olyan idoszakom, amikor rengeteg kulso munkam volt (palyazatiras, nehany kutatas). Par honapot voltam Angliaban egy egyetemen, es ott racsodalkoztak az itthoni oraterhelesemre, meg mondtak: kint jo bert kapnak, de elvarjak azt, hogy ne dolgozz mashol (lenyegeben egy ber eleg a megelheteshez, nem kell mas munkat vallalni).

En egyebkent szerencsesnek mondom magam, mert 2010-ben vettem lakast (hitelre), akkoriban egy most 15 milliot ero lakas 5,7 millioba kerult (a szuleim nem tudtak segiteni). Ja, akkor meg PhD-hallgato voltam, 93e Ft-os osztondijjal, havi 30e FT hiteltorlesztessel. Tanarsegedkent kaptam 1 evvel kesobb 120e FT-ot. Sokat szamitott az a 30e ft :)

Nagy egyenlotlensegek vannak a kozalkalmazottakat illetoen.

2021. jan. 12. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!