Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen sikerrel járnak azok a...

Milyen sikerrel járnak azok a mérnökök, akik kilépnek a munkahelyükről és saját vállalkozást indítanak?

Figyelt kérdés

Van egy mérnök, valamilyen keresett műszaki területen, ami hiányszakmának számít. Például egy multinacionális cégnél dolgozik, és jól keres vele. Ugyebár az ilyenek már kezdőként nettó 300 fölött kezdenek, később ez simán van 400-500 ezer Ft is, akár 600 vagy még több is, ha már sokéves tapasztalattal rendelkezik.


Mi történik akkor, ha a mérnök kilép ebből, és nem más cégnek dolgozik, hanem saját vállalkozást indít? Ha ért ahhoz, amit csinál, van konkrét elképzelése, mit akar csinálni, de kérdés, hogy vajon milyen megbízásokat kaphat, és mennyiért.

Mik a tapasztalatok? Aki így vállalkozást indít, annak ez be szokott jönni? Tehát többet keres, mint alkalmazottként, és jobban be tudja osztani a saját idejét? Vagy ez a vállalkozás azzal jár, hogy annyi munka van, hogy még hétvégéje sincs? Mik a tapasztalatok?


És szintén mi a helyzet azzal, aki nem egyéni vállalkozást indít, hanem társakkal összefog és céget alapít?



2021. jan. 12. 16:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Én azt látom, hogy azok, akik magasan képzettek, tehát például egy mérnök, már van annyi gógyi, hogy elég jól körbejárják a témát és odafigyelnek mindenre, tehát a "majd lesz valahogy" náluk nem játszik.
2021. jan. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Látszik, hogy gyerek agyad van.
2021. jan. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Megelégszem ezzel az aggyal, valószínűleg hetente is többet keresek, mint te havonta.
2021. jan. 12. 16:35
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Leszednek egy Indiai drónt egy mezei laptoppal, aztán megkeresi őket a Nasa, és megmentik a világot egy feketelyukból!
2021. jan. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

"Mi történik akkor, ha a mérnök kilép ebből, és nem más cégnek dolgozik, hanem saját vállalkozást indít? Ha ért ahhoz, amit csinál, van konkrét elképzelése, mit akar csinálni, de kérdés, hogy vajon milyen megbízásokat kaphat, és mennyiért."


A "multinacionális cégeknél" mérnökcsapatok dolgoznak összehangolt ütemtervek szerint, legtöbbször határidőre, mint a fogaskerekek.


Mi történik ha kihullik egy fogaskerék?


- Semmi.



A multi pótolja, ő meg kereshet egy másik munkahelyet.



Egy fecske nem csinál nyarat 2021 ben. Ez már nem a 80-as évek.



Ha szerencséje van lesz egy két jó húzása amiből meglódulhat a szekér, de aztán meg fog torpanni egy bizonyos szinten, és vagy alvállalkozó lesz, vagy széttépi a konkurencia.

2021. jan. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"A "multinacionális cégeknél" mérnökcsapatok dolgoznak összehangolt ütemtervek szerint, legtöbbször határidőre, mint a fogaskerekek.


Mi történik ha kihullik egy fogaskerék?"


Nem arra voltam kíváncsi, hogy a nagy céggel mi lesz. Ők nyilván simán találnak egy másik embert. :D


Amit utána írtál, az meglepett viszont. Értem, hogy nevet kell szerezni, nem egyszerű megbízásokat elnyerni, azonban ha sikerül, akkor a szakmai munka értékének egészét ő kapja meg, nem pedig a cég teszi el a nagy részét, vagy másoknak osztja szét, a nem szakmai dolgozóknak. Én magam is számos több tízmilliós projekteken dolgoztam már, bizonyos esetben szinte teljesen egyedül, bizonyos esetben maximum 2-3 másik emberrel együtt.

2021. jan. 12. 17:13
 7/14 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik optimista voltam, amikor azt hittem, hogy olyanok fognak válaszolni egy ilyen kérdésre, akik megütnek egy bizonyos értelmi szintet, és esetleg olyanok, akiknek konkrét tapasztalatuk is van ilyesmivel.
2021. jan. 12. 18:11
 8/14 anonim ***** válasza:
lehet hogy multimilliomos lesz, lehet hogy minimálbér szinten tengődik. Ez a vállalkozás szépsége hogy nem tudod mi lesz. Amúgy a vállalkozások döntő többsége csődbe megy
2021. jan. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A nagybátyám gáztervek készítésével foglalkozik. Előtte 20 évig dolgozott a Fővárosi Gázműveknél. Rajta azt látom, hogy megvan a szaktudása és a kapcsolatrendszere is. Az ügyfelek egymás kezébe adják a telefonszámát, a gázszerelők tőle kérdeznek. Megvan az embere, aki a rajzokat készíti és megvan az is, aki a bonyolultabb számításokat, méretezéseket végzi el. Ezen kívül tudja, kit kell lefizetni a Gázműveknél, hogy az ő terveit ne fél évig bírálják el, hanem már jövő héten engedélyt kapjon (de szigorúan 110%-ig meg kell felelnie az előírásoknak, mert ha bármi baj történik, mind az engedélyt kiadó, mind a tervező elveszíti a jogosultságát a Magyar Mérnöki Kamaránál - szóval ez a megkenés nem olyan, mint a politikában, mert itt következmények is lesznek.)

Mivel a nagybátyám munkája nagyrészt abból áll, hogy kimegy lakásokra és felméréseket készít, ezért a Covid igencsak keresztbe tett neki: jelenleg harmad annyit keres, mint normál esetben. Régebben viszont éjjel-nappal dolgozott, havi egyszer pedig külföldre utazott aludni.


Egy másik mérnök-vállalkozó ismerősöm a volt főnököm. Az egyik legjobb szakember a területén. Szaktudásban talán a top 5%-ban van, akivel valaha találkoztam. Ő nem magánszemélyeknek tervez, hanem nagyobb cégeknek (pl. MOL, Richter, BMW) A megrendelési állománya nem esett vissza olyan jelentősen a járvány idején, de ő is éjt nappallá téve dolgozik a 10 fős cégénél - gyakran vasárnap is.


Egy harmadik ismerősöm korábban üzemeltetési mérnök volt, de a saját szavaival élve: "egy idő után észrevette, hogy a f*sz rossz oldalán áll", ezért átképezte magát automatizálás technikusnak. Most a saját maga főnöke és 10-szer annyit keres, mint előtte, de csak fele annyi időt dolgozik. Neki jut ideje a családjára is. A Covidból semmit sem érzékelt. Az építkezéseken nem hordanak maszkot; nem rinyálnak, ha valaki kettőt tüsszent és a home office fogalma is ismeretlen.

Ettől persze még nem kell elítélni az irodai munkát, de tény, hogy egy kétkezi munkást a mai világban kevésbé fognak, mint egy irodai munkást. Az utóbbi haveromnak gyakran kellett úgy 12 óráznia, hogy csak a rendes 8 órát fizették, ráadásul minden felelősséget rá bíztak, hiszen a korábbi cégnél, ahol dolgozott, csak neki volt diplomája...


Szóval igen, vannak sikeres példák.

2021. jan. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mindig van kockázat és tényleg nem tudni pontosan, mi lesz, de ha előre jól körbeinformálódik az ember a témát, akkor jobb esélyei vannak. Én is éppen ezért kérdezek itt, hátha van valaki, aki tud valami konkrétumot.
2021. jan. 12. 18:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!