Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Másnak is feltűnt,hogy nagyon...

Másnak is feltűnt,hogy nagyon rossz a magyar munkaerőpiac?

Figyelt kérdés

Én egy gyárban dolgoztam, mérnökként.Autóipari területen.

A cég egy beszállító jellegű.


A Covid miatt 2 lépcsős leépítést csináltak.Az egyiket nyáron, abból kimaradtam.A másikat pedig decemberben, ott már sajnos én is sorra kerültem.

Viszont, világszerte (multi cég) leépítéseket csináltak és nem csak a magyarországi telephelyen.Az egész cég megrogyott anyagilag a covid miatt.



Amúgy, nem volt rossz cég.Rendesen tolták felfele a béreket évente és nem csak bruttó 20-30 ezer forinttal.Volt prémium meg minden egyéb juttatás.Úgy alakították,hogy ne érje meg váltani.


Nekem kicsivel br 600e felett volt a bérem.De, volt, akinek ennél több volt.


Elégedett voltam ezzel a hellyel, évek óta nem nézegettem álláskereső oldalakat.Most kezdtem csak el, nemrég.

Ami ledöbbentett,hogy mennyire szar a magyar munkaerőpiac.Alig vannak normális állások.



Kíváncsiságból, néztem ausztriai, németországi munkákat is.Hegyekben állnak a műszaki pozíciók.


2021. jan. 14. 14:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom annak a félmillió embernek is feltűnt, aki kiment külföldre.
2021. jan. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Már 1993 óta rossz.

A jelenség neve kapitalizmus...

2021. jan. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Csak neked. Felnyitottad a szemünket.
2021. jan. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Üdv Magyarországon. Értelmiségi vagy, meglepő hogy nem volt eddig szembeötlő. Gondolom ennek az az oka, hogy a korábbi drasztikus hiány a műszaki emberekből elnyomta ezt az érzést.


Magyarország ipari kivitelének pár évvel ezelőtt több mint 50 százalékát az autógyárak adták. Az a 3 vagy 4 autógyár... KSH-n fönnvan, 2017ben kellett ezzel foglalkozzak utoljára. El tudjuk képzelni hogy ezeknek az oligopóliumoknak milyen hatásuk van a piacra, pláne ott, ahol ezek a gyárak fölépülnek.

2021. jan. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
csak neked tűmnt fel nekem nem
2021. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

Nem csak neked tűnt fel, itt IT területen is sehol semmi normális. Egyre pofátlanabbul alacsony bérekért keresnek egyre profibb, tapasztaltabb szakembert távmunkára, külföldi cégnek. Elvárások az egekben, nyújtani meg nem akarnak semmit, csak lenyúlni a bérkülönbséggel.

Ez az ország szar. Én el fogok innen költözni, mert elegem van.

2021. jan. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Pont az autóipart írtad. Az európai autóipar haldoklik. Még kb 5-10 éve van hátra.


Kifejezetten ostobák voltak a döntéshozóink, hogy az egész országot a német autóipar kiszolgálóországának rendeztük be. Rabszolgabérekkel persze, hogy amíg még pörgött az ipar, addig se tudjon meggazdagodni rajta senki.


Az egy dolog hogy lopnak, csalnak, de az egész országot felteszik egy olyan rullettre amiről elemezők már 5 éve megkongatták a vészharangot. Itt még épp azzal küzködnek, hogy menet közben kigyullad minden előjel nélkül a 15 millió Ft-os BMW, a tengerentúlon lassan már azt se tudják, mi az a benzines autó, meg mi az hogy vezetni kell egy autót, nem teljesen önvezető.


A többi iparunk a rendszerváltás után le lett építve vagy szét lett lopva. IT-ban 20 év alatt nem sikerült fejlődnünk semmit. Csak a megacorporatek raknak le ide egy helytartó rabszolga-silót, mint mondjuk a Telekom, stb.

Startupokról, vagy menő magyar IT cégekről senki nem hallott. Van vagy 3, azokat mindig felhozzák, azt ennyi. De már ezek is el lettek adva ameriakaiaknak.


Van még a szolgáltatásiparunk, turizmus, sajnos amíg még ment a szekér, ezek addig is a posztkommunista lopjukszét-verjükátaturistát módon működtek. Nem véletlenül zárnak be sorra az éttermek. Ha minőséget adnának, vagy lenne némi tőkéjük, és a főnök nem vette volna ki osztaléknak minden évben a teljes profitot, akkor most nem kellett volna ennek a rengeteg embernek munkanélkülivé válnia.

2021. jan. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%

"Alig vannak normális állások." - Normális munkaerő sincs...


Egy egyszerű irodai asszisztenst kerestem (mert a jelenlegi, nevezzük Anikónak, gyereket vár).

A mai próbanapos 2 órát késik! (Lekéste a vonatot, mert csúszott a járda.)

Bemutatkozom, erre kérdezi: "Hol van Anikó?" (Mondom, én vagyok a főnök, Anikó alkalmazott, ma nincs bent.)

Erre Ő: "Én Anikóval beszéltem, mi az hogy nincs itt, honnan tudjam, hogy jó helyre jöttem?!" (Két pillanat múlva magamhoz tértem, majd felhívtam Anikót, hogy mégis mi a helyzet, egy ismerőse az, vagy mit beszélt vele - kiderült, semmit, csak egy sablon e-mailt írt.)

Elmondom mi a helyzet, erre a jelentkező: "Akkor most Anikó nem fog ide jönni?! Ki fogja kifizetni a vonatjegyem?"


És ez a 6. próbanapos volt...

2021. jan. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8-as sokat segít az online interjú ilyen esetekben... neked is meg neki is kevesebb idő, szenvedés, gyorsabban rájössz h nem annyira éles az esze.


asszisztensnek amúgy minek bejárni, főleg vonattal?

2021. jan. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
Meg minek a próbanap?
2021. jan. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!