Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nyugdíjba megy a mostani...

Ha nyugdíjba megy a mostani 50-60 éves generáció, van rá esély hogy jóléti ország leszünk, lesznek működő szakszervezetek is?

Figyelt kérdés

Ugye a Kádár korszakban cseperedett emberekbe beleverték a megalkuvást, a besúgást, a széthúzást. Tilos volt bármi miatt is kiállni.


ŐK jelenleg a fő sztrájktörők és bérletörők is, ez a generáció. Nem az ő hibájuk, ez a szocializációjuknak köszönhető főleg.


A fiatalok viszont már nem ilyenek.



Elképzelhető hogy változások lesznek emiatt?


2021. jan. 18. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Írtál már erről korábban egy egész jó bejegyzést, legyen ez most itt válaszul!

[link]

2021. jan. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nahát, a blogomat is olvasgatják itt?
2021. jan. 18. 15:03
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

A fiatalok valóban nem ilyenek már, de beléjük meg a neoliberalizmus lett belenevelne, iskolától kezdve, ennélfogva ők meg azért nem állnak majd ki a munkásság és a proletariátus érdekeiért, mivel nincs osztálytudatok, nem értik mi az a szakszervezet, és számukra a kommunizmus szitokszó, Marx tőkéje pedig egyenértékű a Mein Kampfval.

Nagyon borús vagyok a jövővel kapcsolatban, ez csak rosszabb lesz.

2021. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ugye a Kádár korszakban cseperedett emberekbe beleverték a megalkuvást, a besúgást, a széthúzást."


Mert a mostani "ugrasszuk egymásnak az embereket" fajta politika jobb? Fiatal az időset gyűlöli, vén szatyrozza, stb, középkorúak egymásnak esnek, mert más a politikai nézetük, 8 elemis a diplomásat, diplomás lenézi a 8 elemist, fiatalok munka nélkül "nyomorognak" (csak azért nem, mert van aki "mamahotelben lakik")


Ez most jobb?

2021. jan. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Ne aggódj, sikeresen átadták már a gyermekeiknek, legalábbis sokaknál látom még ezt a mentalitást fiatalabb korosztályban is.


Kell még egy-két generáció minimum.

És azután sem automatikusan jön majd, ki kell harcolni.

2021. jan. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek az országnak már totál mindegy.
2021. jan. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen sztrájktörésekről beszélsz, de az említett generáció örül, ha egyáltalán van még hol dolgoznia, és nem nyomják ki a munkahelyről a hozzád hasonlók. (Én is ahhoz a generációhoz tartozom, és sajnos volt szerencsém a munkahelyeken megismerni a fajtádat, tisztelet a kivételnek.)


"a Kádár korszakban cseperedett emberekbe beleverték a megalkuvást, a besúgást, a széthúzást. Tilos volt bármi miatt is kiállni."


Nem vertek bele ott senkibe semmit. Azokon a munkahelyeken, ahol a "rendszerváltás" óta dolgoztam gyakran tapasztaltam ezeket a te generációdnál is:

megalkúvás, besúgás, széthúzás.

Hogy tilos volt a Kádár-rendszerben valamiért is kiállni, ezt nem teljesen értem.

Szerintem ne ítélkezz olyan korszakokról amiben nem éltél és csak másodkézből vannak róla hézagos, egyoldalú információid.

2021. jún. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A széthúzásról még annyit: sokkal összetartóbbak voltak az emberek a munkahelyeken, mint ma, pedig nem treníroztak őket erre csapatépítő programokon és céges családi napokon.
2021. jún. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!