Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek a TB nem sok...

Szerintetek a TB nem sok ahhoz képest amennyit amennyit elhasználok belőle? Nem lenne jobb ha lehetne magán biztosítást fizetni helyette?

Figyelt kérdés

Lekérdeztem 10 évre visszamenőleg az oep oldaláról hogy mit és menynit költöttek rám. Gyógyszerekre (támogatás) és az orvosi ellátásra (egy rutin műtéttel együtt) kb 217 ezer forintott kaptam.

Ezzel összehasonlítva havonta kb 161 ezret fizetek be Társadalombiztosítási járulék címén.

Tehát amit rám költötek 10 év alatt, azt kevesebb mitn 1.5 hónap alatt fizetem be. Ebből az összegből ha csak a negyedét lecsippantjuk akkor már egy elég jó biztosítás kijönne magán egészségügyre.

Csak összehasonlítva: magán fogászatra szeritnem az elmúlt 2 évben oylan 500 ezret kifizettem.


2021. jan. 18. 20:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Igen, itt megvan 2013 -tól. Hova lettek azok az összegek amit addig befizettem??
2021. jan. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Korábban azt mondták, hogy majd vezetik ki mennyit fizetett be és az is befojásolni fogja a nyugdíjat."


Persze, hogy befolyásolja a nyugdíjat a fizetés. Ez meg a szolgálati idő. Más nem is befolyásolja.


De az hogy vezetik, meg az hogy gyűjtik a számlán a pénzt az 2 különböző dolog. Magyarországon nem gyűjtenek semmit. Amit te befizetsz, azt kiutalják a mostani nyugdíjasoknak. Ezért is mondják, hogy a rendszer előbb utóbb össze fog omlani, mert egyre kevesebb munkavállalóra jut egyre több nyugdíjas.

2021. jan. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
#12 Én úgy tudom a mostani nyugdíjakat a szociális hozzájárulási adóból fizetik, ami jelenleg 15,5%. (Több mint a nyugdíj járulék, ami csak 10%). Ezt azért nem szokták az átlag emberek nagyon észrevenni, mert a munkáltató nem a bérből vonja le, hanem azon felül fizeti be.
2021. jan. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
52%
#13: Lehet. Igazából mindegy is. Nagyjából mindent fizetnek mindenből. A lényeg, hogy nincs elrakva a pénz, az aktív munkavállalók fizetik a nyugdíjakat.
2021. jan. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!