Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit kaphat egy átlagtól...

Mennyit kaphat egy átlagtól kicsit jobb egyetemi oktató különféle kutatóintézetekben, más egyetemeken óraadóként stb? (adjunktus, docens)

Figyelt kérdés

Természetesen nagyjából képben vagyok, hogy maga az adjunktusi vagy docensi fizetés olyan 200-300 között mozog.


Viszont rengeteg tanárnál látom, pl. az én egyetememen is, hogy tanít más egyetemeken is, akár mint óraadó oktató. Plusz benne van 1-2 kutatóintézetben is, neadjisten vezető tisztségviselő is benne. Mellette folyamatosan publikál stb.


Egy ilyen oktató kb. mennyi pénzt gereblyél össze egy hónapban ilyen dolgokból?


2021. jan. 19. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A publikálásért ritkán kapnak díjazást. A konferencia részvételért még ők fizetnek.


Pályázatokból plusz 100-150 összejöhet. De ezek határozott időtartamúak, fél-egy év. Az óraadás 3-5 ezer forint óránként.

2021. jan. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Nemár, ezek tényleg ennyiért güriznek? Durva. A bejárónőnk jobban keres ennél.
2021. jan. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Professzor kap elvileg 400+, de őszintén. Egy élet kell, hogy eljuss arra a szintre.
2021. jan. 19. 23:22
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Egyetemen tanitok, docens vagyok :)

Egyes jol irja. Az alap brutto fizetesem 320e Ft korul van, mas, kiegiszito munkaert kapok havi brutto 150e Ft-t. Ez a tobbletmunka is ki tudna tenni egy egesz allast.

A palyazatokbol egy ideje kivontam magam, mert csak lopta az idot.

A tavaszi online oktatas idejen napi 12 orakat dolgoztam.

Nalunk nem lehet mas egyetemen tanitani.

Ettol fuggetlenul fel nem adnam, nagyon szeretem, es meg tudok elni a fizetesembol (igaz, nem Budapesten vagyok).

2021. jan. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Elozo vagyok. Meg adjunktuskent egy japan kutatointezetbol felkertek lektoralasra. Nem szoktak a lektoralasert fizetni, ok megtettek. Egy havi adjunktusi fizetesnek megfelelo osszeget kaptam, kb 180e Ft volt par eve. Vajon mennyit kereshet ott egy egyetemi oktato? :)
2021. jan. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mondjuk úgy tűnt, hogyha az ember tud vinni 2-4 projektet folyamatosan, akkor az nettó 300-600 ezer forint pluszba.


Nálunk úgy csinálják, hogy az msc-seket beszervezik projektekre, és a tanár csak konzultálja őket. Diplomamunkáért is fizetnek valamennyit pluszba.

2021. jan. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tanársegéd vagyok, vidéki alapítványi egyetemen dolgozok, egy utolsó kis senki vagyok, van teljesítménybérezés, 396 most a nettóm ebben az évben, de tavaly 404ezer ft volt. Remélem jövőre ismét javítok, a 404ezerhez a felső 15%ban voltam. Emellett tavaly és idén is van havi 240ezer ftom, ami 2 ösztöndíjból jön össze, ezzel sajnos csak 1-1 évre tudok számolni, de majd jövőre is jelentkezem. Az oktatásban nem hajtom túl magam (most), így onnan "csak" 140ezer ftot kapok félévente kb. (az idegennyelvű órákért jár plusz díjazás). A megjelent cikkek után 1 évvel később kapok extra pénzt, az impakt faktort szorozzák 170-190ezerrel (mikor hogyan), majd leosztják a szerzők számával, de az első és az utolsó szerző duplán számít. Kaptam idén 2 másik ösztöndíjat is, az egyszeri 190ezer ft volt. Nem mondom, hogy beledöglök, de tényleg dolgozok.

Eddig minden open access cikkem kifizették, tavaly pedig q2-s cikkem is volt ami 800ezer ftba került, szóval nem csak q1-es folyóiratmegjelenéseket támogatnak. Volt/van lehetőségem utazni, sokszor vagyok heteket más országokban csak technikákat tanulni (idén is megyek). Alapkutatásban dolgozok, ez még fontos információ, tehát gyakorlatilag pénzt sem termelek.

Akit ezután érdekel hol dolgozok: PTE-ÁOK, nagyon szeretem, nem orvos vagyok, csak egyszerű biológus.

2023. jan. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!