Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valaki ért a hegesztéshez?...

Valaki ért a hegesztéshez? Milyen hegesztő legyek ha milliomos szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Egy rakás sikertörténetet hallottam, hogy XY elment hegesztőnek és több tízezer eurókkal jött vissza.

Szinte már-már sablonsztori a környezetemben, hogy "Józsi szegény volt, de kiment Németországba/Svájcba hegesztőnek és most új lakást és autót vásárol". Egy rakás ehhez hasonló történetet hallottam már.

Egyszer két éve dolgoztam recepciósként egy motelben és az egyik vendéggel elbeszélgettem hosszabban is, ő mondta, hogy már vagy egy éve nem dolgozik semmit sem csak utazgat mindenfelé a Földön, és Dél-Amerika kb összes országát bejárta és egy rakás másik országban is volt már, most épp itt van Budapesten de ezután majd megy Ázsiába is. Mondta, hogy Belgiumban élt pár évet és hegesztőként dolgozott, de annyira meggazdagodott, hogy már nem is kell dolgoznia semmit sem hanem csak körbeutazza a Földet.


Ezért elhatároztam, hogy én is meg szeretnék gazdagodni és milliomos szeretnék lenni. Ezért hegesztő szeretnék lenni!

De sajnos soha életemben nem hegesztettem és nem tudok semmit sem a hegesztésről. De nagy bennem a motiváció, mivel milliomos szeretnék lenni!

Utána is néztem a hegesztő tanfolyamoknak, de sajnos fogalmam sincs, hogy melyik mit jelent.


A következőket láttam:

- Gázhegesztő

- Wolfrámelektródás védőgázas ívhegesztő

- Bevontelektródás ívhegesztő

- Fogyóeletródás védőgázas ívhegesztő


Fogalmam sincs melyik mit jelent. Ezek mit jelentenek?

Melyik az amelyiket ha elvégzem és kimegyek külföldre akkor utána milliomosként visszajövök majd?



2021. jan. 22. 20:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%
Igazi, megfoltolt, józan kérdező vagy. Szerintem a belga barátod kamuzott. A hegesztés ugyanolyan szakma, amit megfizetnek, ha jól csinálod, de melós szinten élsz. Nálunk (Anglia) most keresnek MIG hegesztőket, átlag órabérért. Cserébe szívod a gőzt, gázokat, leég a bőröd, görnyedsz egész nap és 30 kilós védőruhában izzadsz az izzó fém mellett. Hajrá, vágj bele. Ja és a hegesztőket általában minősítik, mire valaki elér a nagyon megfizetett profi kategóriába, ahhoz sok sok év gyakorlat kell.
2021. jan. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

#1


Akik elmesélték a sikersztorijukat (mint a Belgiumban élt csávó is vagy a magyarok, júgók stb akik kimentek) mindet ismertem személyesen és leellenőrizhetőek voltak azok a dolgok amiket mondtak. A csávónak mint recepciós még láttam a személyes adatait is a rendszerben, a magyarokat meg ismertem személyesen közelről. Szóval az biztos, hogy egyikük sem kamuzott.


A "MIG hegesztő" mit jelent? Ahhoz milyen képesítést kell elvégezzek? Hol kezdhetek bele?

Ha rajtam múlna már holnap elmennék és neki is esnék hegeszteni, hogy legyen sok tapasztalatom!

2021. jan. 22. 20:47
 3/27 anonim ***** válasza:
40%
burkolásban van egyedül pénz
2021. jan. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Anyagi függetlenséget elérni hegesztőként nyugaton... valami bűzlik.
2021. jan. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
47%

Recepcioskent dolgoztal....

A jol ismert messziről jött ember azt mond amit akar szöveget meghallgattad kitátottad a szádat és elhatároztad milliomos leszel hegesztőként...

Aztán feljössz a gyakorira ilyen buta szöveggel kérdezősködni olyan balgatag gyerekes kifejezésekkel teli mondatokat formálsz hogy az félelmetes....

Hagyjuk már.... keres kint mondjuk 4000 eurót? Az mar KRVA JÓ bér ám! Lakhatasra erre arra amarra ha szereny korulmenyek kozott is elsz elmegy a fele de inkabb a 3/4-e... marad 1000... hát sok sikert a meggazdagodáshoz királylány!

2021. jan. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

#5


A nettó 4000 euró az nagyon sok. Azzal baromi gyorsan meg lehet gazdagodni ám.


Azt egyébként ne feledjük, hogy sokan akik hegesztőként mennek ki, azoknak a munkáltatója biztosít szállást is, így lakbérre nem is kell költeniük.


A fater villanyszerelőként dolgozott kint, olyan havi 2000 eurót keresett nettóban. Abból több mint ezer eurót tudott félretenni havonta. Szóval 4000 euróból csak akkor menne el 3000 ha láncdohányos alkoholista vagy (mint az átlagmagyar 99%-a). De mivel nem cigizek meg nem vagyok alkoholista sem, ezért nekem a négyezer euróból biztos nem menne el három...

2021. jan. 22. 23:07
 7/27 A kérdező kommentje:

Egyébként meg nem kell feltétlenül csak ezt a Belgiumban élt csávót venni. Egy csomó olyan emberről is tudni, akik falubeliek voltak és közelről is ismerni lehetett őket.


De továbbra sem adott senki sem választ arra, hogy ezek közt mi a különbség és melyiket éri meg elvégezni:

- Gázhegesztő

- Wolfrámelektródás védőgázas ívhegesztő

- Bevontelektródás ívhegesztő

- Fogyóeletródás védőgázas ívhegesztő

Melyikkel lehet a leggyorsabban meggazdagodni? Melyiket fejezzem be?

2021. jan. 22. 23:12
 8/27 anonim ***** válasza:
95%

Tisztában vagy az árakkal vagy úgy az ÉLETTEL mint olyan?

Zabálni csak fogsz és nem löncshúst enni csapvizet inni évekig...?

Közlekedni csak akarsz és nem gyalogolni?

NEADJAAZISTEN öltözködni tisztálkodni szolgaltatasokat igenybe venni fodrasz vagy barmim.. hovatovább szorakozni nehanapjan?

Internet is kene meg mobil nem?

Nem tudok mindent felsorolni de gondolkodjal mar el...

Meg mi az hogy 4 ezer euro rengeteg... hat nem is keresnel annyit csak egy nagyon pozitiv esetet vazoltam.... de megis mire rengeteg? Az akkor rengeteg ha valoban 3 ezret felreraksz es mint egy hajléktalan vegetalsz... azt is ÉVEKIG hogy osszegyujts egy ertelmezheto penzmagot... de te attol még nem fogsz 15 evig vilagot jarni... mirol beszelsz egyaltalan atyaeg....?!

2021. jan. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

De hogy ne legyek ilyen szemétláda a szemedben... elmondom neked miben van a nagy suska.

Mélytengeri hegesztés. Na hajrá indulj neki... :D

2021. jan. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol azt fizetik meg jól amiből kevés van. Szerintem hegesztőből azokat akik minősítettek és van elég gyakorlatuk. Azt is megfizetik ami veszélyes. Tehát hegesztőből azt aki nyomás alatti tartályt vagy csövet is tud hegeszteni és neadjisten mindezt a tenger fenekén. Most épül az északi áramlat II. gondolom oda kell szakember. De ha ennyire bevállalós vagy akkor irány Norvég tengeri oljfúrótorony, még sokéves suli sem kell hozzá és minősítés sem. A szállást a cég állja mivel ott nem tudsz elmenni albiba, és talán az étkezés is megoldott. Szép pénzt fizetnek úgy halottam.
2021. jan. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!